لینک دانلود(كاربرد الگوریتم های فراابتكاری در بهینه سازی شبكه های توزیع آب شهری)

كاربرد الگوریتم های فراابتكاری در بهینه سازی شبكه های توزیع آب شهری|لینک دانلود|اُ اِچ|50037394|
در حال حاظر شما فایل با عنوان كاربرد الگوریتم های فراابتكاری در بهینه سازی شبكه های توزیع آب شهری را دنبال می کنید .

مشخصات نویسندگان مقاله کاربرد الگوریتم های فراابتکاری در بهینه سازی شبکه های توزیع آب شهری

سید عبدالناصر موسویان - کارشناس ارشد مهندسی عمران گرایش آب دانشگاه فردوسی مشهد
محمد باقر شریفی - استادیار گروه عمران دانشگاه فردوسی مشهد
حبیب رجبی مشهدی - دانشیار گروه برق دانشگاه فردوسی مشهد


چکیده مقاله:

شبکه های آبرسانی شهری از جمله زیر ساخت هایی هستند که با توجه به هزینه های زیادی که در زمینه های ساخت، مصالح و نگهداری دارند، مورد توجه محققین قرار گرفته اند . طیف وسیعی از تحقیقات در بهینه سازی شبکه های آبرسانی به کاهش دادن هزینه این زیر ساخت ها اختصاص یافته است . در این مقاله شبکه آبرسانی شهر تربت جام مورد بررسی قرار می گیرد. این شبکه شامل 97 لوله و 79 گره می باشد که توسط دو منبع با ارتفاع هیدرولیکی 950 مت ر و 970 متر تغذیه می شود. در این شبکه با در نظر گرفتن قیود حداقل فشار و حداکثر سرعت، به انتخاب قطرهای مناسب در لوله ها پرداخته می شود . در این مقاله به کاربرد سه الگوریتم فراابتکاری و ارائه یک الگوریتم هایبرید (MMAS-GA-HS) در بهینه سازی شبکه آبرسانی شهر تر بت جام پرداخته شده است . نتایج تجربی نشان داد که الگوریتم هایبرید بهتر از سایر روش های تکاملی به جواب بهینه همگرا می شود همچنین الگوریتم ژنتیک نیز نسبت به روش های کلونی مورچه ها و جستجوی هارمونی از توانایی بیشتری جهت رسیدن به جواب بهینه برخوردار است. در انتها نیز به چگونگی اتصال پویا بین دو نرم افزار MATLAB و EPANET پرداخته شده است.


کلیدواژه‌ها:

بهینه سازی - الگوریتم های فراایتکاری - شبکه های توزیع آب شهری


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


موسویان, سید عبدالناصر؛ محمد باقر شریفی و حبیب رجبی مشهدی، ۱۳۸۸، کاربرد الگوریتم های فراابتکاری در بهینه سازی شبکه های توزیع آب شهری، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (موسویان, سید عبدالناصر؛ محمد باقر شریفی و حبیب رجبی مشهدی، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (موسویان؛ شریفی و رجبی مشهدی، ۱۳۸۸)مطالب دیگر:
📖نمونه سوالات پودمان مدیریت خانواده در عصر حاضر نمونه سؤالات مدیریت کسب و کار و بهره وری📖دانلود مقاله بذر گندم و ذرت (کنترل و گواهی بذر)📖دانلود مقاله بر یكی از عناصر خاک📖بررسی اثر تاریخهای مختلف كاشت روی عملكرد و اجزای عملكرد چهار رقم سویا در منطقه میانه📖بررسی اثر زانتان و كاراگینان بر خواص حلالیت ایزوله پروتئین سویا📖دانلود مقاله بررسی اثرات سطوح مختلف آبیاری و كود ازته سرك بر عملكرد و اجزاءعملكرد دانه آفتابگردان📖دانلود مقاله بررسی اثرات سوء زیست محیطی ناشی از آلودگی نفتی در دریای خزر📖دانلود مقاله بررسی اهمیت گل جالیز با تاكید بر روشهای كنترل📖دانلود مقاله بررسی جهانی و برآورد خسارت در مورد بیماریهای ذرت📖دانلود مقاله بررسی خصوصیات شیمیایی خاكهای مناطق جنگی اطراف خرمشهر📖دانلود مقاله بررسی شرایط هم اقلیمی گندم و جو و تعیین مناسبترین تاریخ كشت در شهرستان بجنورد📖دانلود مقاله بررسی كاشت غلات و تناوب در استان خراسان (شهرستان بجنورد)📖دانلود مقاله بررسی نحوه بیمه باغات📖دانلود مقاله بررسی وضعیت و امكان سنجی بازیابی و تولید مواد با ارزش از ضایعات كشاورزی و صنایع تبدیلی وابسته📖بررسی تولید و پرورش قارچ خوراکی (صدفی و دکمه ای)📖دانلود مقاله بررسی فاکتورهای موثر در کمیت عامل اشک آور پیاز📖پاورپوینت مدل سازی فرایندی📖پاورپوینت ابزار آلات ساختمانی📖دانلود مقاله برنج دیم📖دانلود مقاله برنج - ذرت - سورگوم📖پاورپوینت دانش خانواده و جمعیت - جمعی از نویسندگان - عمومی پیام نور📖دانلود مقاله بن سای، آمیزه‌ای از هنر و باغبانی📖دانلود مقاله به کار گیری لوازم وسایل آبیاری بهینه📖پاورپوینت حسابداری ودایع📖دانلود مقاله بوته میری جالیز