لینک دانلود(ابعاد و مولفه های هوش اخلاقی از دیدگاه لنیک و کیل و بررسی آنها در قرآن کریم وائمه معصومین)

ابعاد و مولفه های هوش اخلاقی از دیدگاه لنیک و کیل و بررسی آنها در قرآن کریم وائمه معصومین|لینک دانلود|اُ اِچ|42078308|هوش اخلاقی,مولفه های هوش اخلاقی,مولفه های هوش اخلاقی لنیک وکیل,ابعاد هوش اخلاقی,ابعاد هوش اخلاقی لنیک وکیل,اصول ضروری هوش اخلاقی
در حال حاظر شما فایل با عنوان ابعاد و مولفه های هوش اخلاقی از دیدگاه لنیک و کیل و بررسی آنها در قرآن کریم وائمه معصومین را دنبال می کنید .

هدف از این تحقیق می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات35حجم46/558 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

هوش اخلاقی عبارت است ازتوانایی تشخیص درست ازنادرست براساس اصول جهان شمول تعریف شده. این نوع هوش، درمحیط جهانی مدرن کنونی می تواند به مثابه نوعی جهت یاب برای اقدامات عمل نماید.


مؤلفه های هوش اخلاقی لنیک وکیل ازدیدگاه قرآن کریم وائمه معصومین(ع)

1-درستکاری
درستکاری یا عمل صالح، میوه درخت ایمان است. هرجادرقرآن به ایمان اشاره شده به دنبال آن عمل صالح آورده شده واین نشانگر این است که ایمان بدون عمل صالح ممکن نیست. عمل صالح آثارزیادی به دنبال دارد که درچند آیه به آن اشاره شده است:

 • "یا ایها الذین امنوا اتقوالله وکونوا مع الصادقین؛ ای کسانی که ایمان آورده اید، ازخدا پروا کنید وبا راست گویان باشید"(سوره توبه، آیه 9)
 • "والذین امنوا وعملوالصالحات اولئک اصحاب الجنه هم فیها خالدون؛ وکسانی که ایمان آورده اند وکارهای شایسته کردند، اهل بهشت هستند ودرآن جاودانه خواهندبود"(سوره بقره، آیه82).
 • پیامبر(ص) می فرمایند: " ای علی اگرچهارخصوصیت درکسی باشد اسلام او کامل است؛ راستگویی، سپاسگزاری، شرمساری وخوش اخلاقی"(حرانی،1385: 19).
 • امام علی(ع) خطاب به مالک می فرمایند:" برترین شادمانی زمامداران میان مردم است"(حرانی،1385: 219).

 • فهرست مطالب
  تعاریف مفهومی و عملیاتی متغیرهای پژوهش 2

  مقدمه 6
  اصول ضروری هوش اخلاقی 9
  ابعادهوش اخلاقی ازدیدگاه لنیک و کیل 11
  مؤلفه های هوش اخلاقی لنیک وکیل ازدیدگاه قرآن کریم وائمه معصومین(ع) 12
  نکاتی برای ایجاد هوش اخلاقی 14
  انتقال ارزش ها، پایه هوش اخلاقی 17

  پیشینه تحقیق هوش اخلاقی تحقیقات داخلی هوش اخلاقی تحقیقات خارجی هوش اخلاقی

  جمع بندی و مدل پژوهش 26
  مدل مفهومی پژوهش 28
  منابع و مأخذ: 29
  منابع فارسی 29
  منابع انگلیسی 33  "

  مطالب دیگر:
  📂تحقیق در مورد آناتومي ميكروسكوپي قلب📂تحقیق در مورد بررسي نسب وارث كودك ناشي از تلقيح مصنوعي📂تحقیق در مورد مراقبتهاي بهداشتي📂تحقیق در مورد آگاهي از بيماري هموفيلي📂تحقیق در مورد ايدز📂تحقیق در مورد بيماري افسردگي📂تحقیق در مورد داروهاي بيمارستاني (بيهوشي)📂تحقیق در مورد اصلاح عوامل خطرساز بيماريهاي قلبي عروقي كرونر و استروك و بهبود آگاهي مردم📂تحقیق در مورد بيماريهاي مقاربتي📂تحقیق در مورد بررسي فراواني ضايعات پاتولوژيك رحم و سرويكس📂تحقیق در مورد IUD روشي براي جلوگيري از بارداري📂تحقیق در مورد توليد مثل📂تحقیق در مورد استفاده از امواج ماوراي صوت در نابودي لخته هاي خوني📂تحقیق در مورد حاملگي و چگونگي تشخيص آن📂تحقیق در مورد استفاده از اشكال دارويي پيوسته رهش جهت جلب رضايت بيمار📂تحقیق در مورد روشهاي جلوگيري از بارداري📂تحقیق در مورد دندانپزشكي📂تحقیق در مورد ميتوكندري (ساختار سلولي)📂تحقیق در مورد راديوتراپي سرطان سر و گردن📂تحقیق در مورد سرطان📂تحقیق در مورد نقش ورزش در سلامتي📂تحقیق در مورد سلولهاي بنيادي📂تحقیق در مورد بيماري ديابت📂تحقیق در مورد بيماري تالاسمي📂تحقیق در مورد ميكروسكوپهاي الكتروني و كاربرد آنها در علم پزشكي