لینک دانلود(دانلود پاورپوینت قوانین تجارت حلال و حرام از دید اسلام)

دانلود پاورپوینت قوانین تجارت حلال و حرام از دید اسلام|لینک دانلود|اُ اِچ|40278380|اسلام تجارت,تجارت حلال و حرام در اسلام,کسب های مکروه,کسب های مباح
در حال حاظر شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت قوانین تجارت حلال و حرام از دید اسلام را دنبال می کنید .

پیش گفتار

از آن‌جا که تجارت و کسب نقش مهمی در زندگی مردم و رشد اقتصادی جامعه دارد و اقتصاد سالم مرهون آن است؛ ازاین‌رو لازم است که یک فرد تاجر و کاسب پیش از کار تجارت، نسبت به موضوعات و قوانین و احکام فقهی آن آشنا گردد، تا در معاملات و دادوستد در مسیر ربا و معاملات نامشروع قرار نگیرد.

همان‌طور که امام علی (ع)می‌فرماید: «ای تجار و کسبه! اول احکام معاملات و تجارت را یاد بگیرید، آن‌گاه به کار تجارت بپردازید».

کسب‌های‌واجب

کسب‌های‌ واجب آن کسب‌های حلالی هستند که فرد آن‌ را شغل و پیشه خود قرار داده و غیر از آن درآمد دیگری برای زندگی ندارد؛ مانند: کسب و کار و تلاش برای زندگی از طریق تجارت، زراعت، صنعت و مانند آن برای کسانی که مخارج همسر و فرزند خود را ندارند، هم‌چنین کسب و کار برای حفظ نظام و تأمین احتیاجات جامعه‌ اسلامی.

کسب‌های مستحب

کسب‌هایی که برای کارهای مستحبی انجام شود؛ مانند کسب برای وسعت و گشایش روزی بر خانواده (زیادتر از هزینه واجب)، و یا برای دست‌گیری از فقرا.

کسب‌های حرام

درآمد‌هایی که فرد آن‌ را از راه حرام به ‌دست می‌آورد و این به شکل‌های مختلفی امکان‌پذیر است؛ مانند: کسب به ابزار موسیقی حرام، کسب به ابزار قمار و مانند این‌ها.

کسب‌های مکروه

کسب‌هایی که به جهت آثاری که دارد، انجام آن شایسته نیست؛ همان‌طور که در روایاتی از شغل‌هایی (مانند کفن‌فروشی و برده‌فروشی) نکوهش شده است.

کسب‌های مباح

کسب هایی که غیر از موارد بالا باشد و نسبت به انجام و یا ترک آن هیچ رجحانی نباشد.

گفتنی است که برخی کسب‌های مستحب، یا مکروه و یا مباح می‌تواند به جهت نیازهای ضروری زندگی واجب شود.

فایل پاورپوینت 22 اسلاید


مطالب دیگر:
📗پاورپوینت مديريت سوخت در برنامه ريزی حمل و نقل 📗پاورپوینت مروری بر وضعیت زباله شهر تهران📗پاورپوینت معرفی سیستم نگهداری داده ها📗دانلود پاورپوینت قانون کار 📗دانلود پاورپوینت آناتومی گوش📗دانلود پاورپوینت تئوری کارآفرینی استراتژیک📗دانلود پاورپوینت معماری مجتمع تجاری📗دانلود پاورپوینت مدیریت مهندسی📗دانلود پاورپوینت روانشناسی رشد📗دانلود پاورپوینت منطق فازی و معرفی پروفسور لطفی زاده📗دانلود پاورپوینت نخاع و اعصاب نخاعی📗دانلود پاورپوینت آموزش زبان SQL📗دانلود پاورپوینت تاثیر اقلیم بر معماری📗دانلود پاورپوینت ترفندهای ویندوز📗دانلود پاورپوینت کارگاه خلاقیت 📗دانلود پاورپوینت انواع سقف کامپوزیت📗دانلود پاورپوینت طوفان فکری📗دانلود پاورپوینت گیاهخواری📗دانلود پاورپوینت دکوراسیون داخلی📗دانلود پاورپوینت دوره آموزشی سیستم مدیریت یکپارچه و ممیزی آن IMS📗دانلود پاورپوینت انواع شیشه کاربردی در ساختمان📗دانلود پاورپوینت آشنایی با معماری اسلامی📗دانلود پاورپوینت چرخه حیات توسعه سیستم📗دانلود پاورپوینت پیامدهای اخلاقی مدیریت برند📗دانلود پاورپوینت دکوراسیون اتاق خواب