لینک دانلود(پاورپوینت آماده: بررسی انواع شیشه های مورد استفاده در ساختمان 61 اسلاید)

پاورپوینت آماده: بررسی انواع شیشه های مورد استفاده در ساختمان 61 اسلاید|لینک دانلود|اُ اِچ|30018630|پاورپوینت آماده: بررسی انواع شیشه های مورد استفاده در ساختمان 61 اسلاید
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت آماده: بررسی انواع شیشه های مورد استفاده در ساختمان 61 اسلاید را دنبال می کنید .

 فرمت فایل: پاورپوینتتعداد صفحات: 61شیشه های خم ( Bend Glass ) شیشه های خم بیشتر به منظور تحقق ایده های مهندسین معمار و طراحان نمای ساختمانها تولید می گردد و باعث افزایش فضا ، زیبایی ، جذابیت و نیز مقاومت بیشتر می شوند.ایجاد تنوع در فضا ،استفاده از فضای بدون استفاده و ایجاد هارمونی وهماهنگی در دید از ویژگی های منحصر به فرد این نوع شیشه ها می باشد.

 شیشه اسپندرال استفاده از شیشه اسپندرال شیوه¬ای مناسب برای پوشاندن سطوح ناخواسته مانند فضای بین طبقات در نماهای تمام شیشه ای است. شیشه اسپندرال شیشه ای غیرشفاف است که فضای پشت آن قابل رؤيت نمی¬باشد. شیشه اسپندرال در انواع رنگها تولید می¬شودو میتواند با دیگر بخشهای نما تضاد يا هماهنگی داشته باشد.

شیشه های ایمنی (Safety Glass )شیشه های ایمنی به سختی می شکنند و در مقابل نیروهای ناشی از ضربه ، انفجار ، باد و زلزله مقاومت نموده و یا در صورت شکستن به تکه های کوچکی تبدیل می شود که برندگی شیشه عادی را ندارند و خسارت جانی و مالی حادثه را به حداقل می رسانند.این شیشه ها پس از فرایند سخت سازی ۵ الی ۶ برابر نسبت به شیشه های معمولی مقاومتر می شوند.ایجاد تغییرات بعدی روی شیشه های ایمنی دشوار و در اکثر مواقع غیر ممکن است ، لذا در تهیه نقشه مورد نیاز بایستی دقت کافی به عمل آید.در ضمن حین انجام پروسه سخت سازی این قابلیت وجود دارد تا محصول به شکل خم استوانه ای نیز باشد ، که البته در این زمینه محدودیتهایی جهت ضخامت و r وجود دارد.شیشه های درهای ورودی مغازه ها از این نوع است.

شیشه های دو جداره ( Insulating Glass )استفاده از شیشه های دو جداره به دلیل حفظ انرژی حرارتی و برودتی و کاهش آلودگی صوتی در پنجره ساختمان بیمارستانها ، کتابخانه ها ، موزه ها و ساختمانهای حاشیه خیابانهای پر تردد کاربرد وسیع دارند.اخیراْ برای ایمنی و آسایش بیشتر پنجره وسایل نقلیه عمومی مانند واگنهای قطار و اتوبوسهای بین شهری نیز به شیشه های دو جداره مجهز شده اند.میانگین سر و صدا در شهرهای بزرگ در حدود ۶۵ تا ۷۰ دسیبل است این در حالی است شدت صوت مجاز برای بیمارستانها و محیط هایی از این نوع حداکثر ۳۹ دسیبل است .شیشه های دو جداره می توانند شدت صوت را حدود ۵۰ دسیبل کاهش دهند و آن را به مرز ۲۰ تا ۳۰ دسیبل برسانند. به علاوه شیشه های دو جداره انتقال گرما را به شیوه های گوناگون و با رعایت نمودن اصول مهندسی تا حد زیادی کاهش می دهند. لایه های هوای خشک که خود عایق طبیعی محسوب می شوند بین دو جداره شیشه محبوس می شود که قابل مقایسه با یک پوشش فایبر گلاس است.شیشه های سندبلاست و لبه دار (Sandblast and edge Glass )سند بلاست (مات کردن ) شیشه برای جلوگیری از دید یا ایجاد طرح ، نقش و نوشته بر روی شیشه مورد استفاده قرار می گیرد.ایجاد پخ با زاویه های مختلف و پخ تزیینی ، کاربرد شیشه را در زمینه ساخت پرژکتورها ،شیشه های رو میزی ، شیشه های دکوری و ... بسیار چشمگیر کرده است.

شيشه هاي هوشمند مانع گرما در اتاق مي شوند!امروزه نوع جديدي از پنجره ها با شيشه هاي هوشمند ساخته مي شوند كه در تابستان گرماي آفتاب را در ساختمان كاهش مي دهند و در مقابل در زمستان اشعه گرمادهنده را بيشتر جذب مي نمايد. بدين ترتيب صرفه جويي زيادي در مصرف برق براي سرمايش و گرايش در فصول مختلف سال باعث مي شوند.نخستين نمونه هاي ساختمان هاي هوشمند به دهه هشتاد قرن گذشته ميلادي بر مي گردد. پروژه <ساختمان سبز> در لندن را <فيوچر سيستم>و <اووه آروپ و شركا> طراحي كردند.مطالب دیگر:
🔍تحقیق معرفی شهر كاشان🔍عناصر اقليمي استان چهارمحال و بختياري🔍تحقیق علل زمين لرزه ها🔍پاورپوینت سيستم های بايومتريک🔍تحقیق معرفی و شناخت کامل از شهرستان شیروان🔍تحقیق صنعت چوب و جنگل🔍تحقیق سنگ شناسي (پترولوژي)🔍پاورپوینت شركت برق منطقه‌اي باختر🔍پاورپوینت درس شیمی عمومی 2🔍برآورد فرسایش و رسوب به کمک داده های ماهواره ای و سامانه اطلاعات جغرافیایی بااستفاده از مدل MPSIAC🔍تحقیق ژئومورفولوژی🔍پاورپوینت عوامل موثر بر توسعه تربیت بدنی و ورزش بانوان جمهوری اسلامی ایران🔍تحقیق علل ریزش بهمن🔍تحقیق روستاي خرگرد🔍تحقیق بررسی روستاي جره سر مازندران🔍تحقیق رودخانه هاي مهم ايران🔍تحقیق رودخانه زامبزي🔍تحقیق راهبري بيولوژيكي تصفيه خانه هاي فاضلاب🔍جزوه جغرافیای سیاسی (مبانی و ایران) رشته جغرافیا🔍پاورپوینت كابل🔍پاورپوینت كارگاه يك روزه ارگونومي🔍پاورپوینت كلان شهرها🔍پاورپوینت اصول سرپرستی (کار و کارگر)🔍پاورپوینت کارگاه مقدماتی روش تحقیق🔍پاورپوینت کدهاي احراز تماميت پيام و توابع درهم ساز