لینک دانلود(حقوق ارتباط جمعی)

حقوق ارتباط جمعی|لینک دانلود|اُ اِچ|50686083|
در حال حاظر شما فایل با عنوان حقوق ارتباط جمعی را دنبال می کنید .

حجم فایل : 177.0 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 74
بسم الله الرحمن الرحیم

مباحث ترم 1- تعاریفی از حقوق و طبقه بندی آن 2- مقدمه تاریخی
3- تقسیم بندی حقوق ارتباطات 4- زمینه های تخصصی حقوق ارتباطات
5- آموزش حقوق ارتباطات 6- سیر تاریخی آزادی بیان
7- آزادی بیان در نظام حقوق اسلامی
8- حقوق ارتباطات بین الملل در موضوع رسانه ها
9- اقدامات بین المللی در زمینه آزادی اطلاعات
10- مفهوم آزادی اطلاعات در سطح بین الملل
11- یونسکو وآزادی اطلاعات 12- عهدنامه بین الملل حقوق مدنی وسیاسی
13- حقوق بین الملل وماهواره ها 14- و.....


تعاریفی از حقوق 1- واژگانی را در برمی گیرد که در یک معنای وسیع کاربرد اخلاق وعدالت رانشان می دهد.
2- جمع حق است :مجموعه اختیاراتی که به موجب آن هرفرد می تواند چیزی ازدیگران بگیرد،آنان را به انجام یاانصراف ازچیزی وامتناع ازامری وادار سازد .
3- حقوق به معنای اخص : مجموعه قواعد ومقررات حاکم بر روابط اجتماعی که از طرف قدرت عمومی وضع واعمال می شود ودارای ضمانت اجرایی هستند . ابن قواعد را حقوق موضوعه نیز می گویندودر هرکشوری کیفیت خاصی دارند .
4- حقوق به معنای علم قواعد قضایی : زمینه آموزشی و پژوهشی دانشگاهی دارد . مانند: (دانشکده حقوق )(مرکز مطالعات حقوقی)و......


تعريف واژه حق واژه حق در ادب فارسی به معنی درست ، راست ، ثابت ، سزا آمده است .وقتی گفته می شود «سخن حق» به معنی راست ودرست و مطابقت با حقیقت است . در جمله دادگاه به حق حکم داد ، یعنی به عدل و داد ، داوری کرد و دستور داد :
« قُل الحقّّ ولوکانَ علیکَ » حق را بگوگرچه برعلیه تو باشد.
ایزد همه آفاق بدودادگرچه به حق داد/نا حق نبودآنچه بود کارخدایی.
کلمه حق در اصل و ریشه در زبان عرب به معنای ثبوت و تحقق است . معانی مختلف حق 1- حق در مقابل باطل : سوره مباركه ی حج آیه ی شريفه64 می فرماید :
«ذلک باّن اللّه هوالحق وانّ مایدعونَ مِن دونهِ هوالباطل»
و آن به این خاطر است که تنها خدا حق است و آنچه که غیر از خدا می خوانند آن باطل است.
2)حق در برابر گمراهی :
«فَماذا بعدالحق الا الضلال» یونس32 پس چیست بعدازحق مگرگمراهی 3)حق در مقابل تکلیف :
«وفی اموالهم حق لُلسائل والمحروم» زاریات19
در اموال آنها حقی برای مسکین و محروم است.
4)حق در برابر دیگران : حقی است که افراد نسبت به یکدیگر دارند ،مثلا بین کار فرما و کارگر رابطه ی حق و تكليف برقرار است . كار فرما حق دارد مطابق قرارداد از كارگر كار بخواهد وكارگر حق دارد در مقابل انجام كار دستمزد مطالبه نماید. انواع آن عبارتند از : الف)روابط متقابل افراد جامعه با هم دیگر: حقوقی که از مرز بندی این روابط ناشی مي شود حقوق خصوصي است مانند حقوق مدني حقوق تجاري.....مطالب دیگر:
📒نمایش عروسکی📒پرسشنامه ارزیابی عملکرد بوسیله رویکرد کارت امتیازی متوازن📒پرسشنامه تعادل کار-زندگی📒آشنایی با موسیقی و نتها📒مقایسه عملكرد تحصیلی دانش آموزان دارای والدین شاغل📒آیا بین ورزش کردن و میزان افسردگی رابطه‌ای وجود دارد📒بازاریابی و بازارسازی زیره و زرشك📒پاورپوینت استراتژی جودویی📒بررسی رضایت شغلی کارآموزان موسسه طلا سازی📒پاورپوینت استراتژی اسب تروآ📒بررسی 4 شرط از شروط ضمن عقد نکاح📒بررسی قرارداد کار📒بررسی اجاره رحم📒بررسی اجرت المثلی كه به زنان تعلق می گیرد📒بررسی احکام وضعی تولد از مادر جایگزین نسب ارث📒بررسی ارث زن در قانون ایران📒بررسی ازدواج موقت📒بررسی اشتباه در قرارداد📒بررسی اصل 158📒متره و برآورد كامل یك ساختمان 3 طبقه همراه با پلان معماری📒بررسی اصل برابری طرفین دعوی در آیین دادرسی مدنی📒بررسی اصل قانونی بودن مجازات و جرائم📒بررسی اعتبار مصوبات دولت📒بررسی اعتبارات اسنادی📒بررسی اعتراض شخص ثالث