لینک دانلود(هوش،،تعریفهای مختلف و بهره هوشی 22 اسلاید)

هوش،،تعریفهای مختلف و بهره هوشی 22 اسلاید|لینک دانلود|اُ اِچ|50678868|
در حال حاظر شما فایل با عنوان هوش،،تعریفهای مختلف و بهره هوشی 22 اسلاید را دنبال می کنید .

حجم فایل : 398.4 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 23
بنام خدا


هوش،،تعریفهای مختلف و بهره هوشی
هوش یکی از جذابترین و جالب توجه ترین فراینده های روانی است که جلوه های آن در موجودات مختلف به میزان متفاوت مشاهده می شود .
واژه هوش کیفیت پدیده ای را بیان می کند که دارای حالت انتزاعی بوده و قابل رویت نیست . به علت دارا بودن چنین ویژگی تعریف آن مشکل است و ازاینروتعاریف متعددی ازآن ارائه شده است .
برخی هوش را کنش مغزی و توان روانی موجود زنده می دانند.
عده ای هوش را بیشتر درحل مسایل وامور تلقی می کنند .
به نظرافرادی دیگرهوش ترکیبی از تفکر و تخیل است
به نظر اشخاصی دیگر هوش درک روابط علت و معلولی میان پدیده ها است .
دیدگاه های دانشمندان مشهور در باره هوش

بینه و سیمون
کار بینه بر این فرض استوار بود که هوش قابلیت عمومی درک و استدلال است و این قابلیت می تواند به شکلهای گوناگون جلوه گر شود.
وی مدعی بود که هوش یک قوه ذهنی بنیادی است این قوه ذهنی همان قضاوت است که گاه از آن تحت عنوان عقل سلیم ، عقل عملی وتوانایی انطباق باشرایط یاد میشود
بینه و سیمون درست قضاوت کردن ، درست درک کردن و درست استدلال کردن را فعالیت های بنیادی هوش می دانند و بر همین اساس هوش را توانایی فرد درقضاوت،ادراک واستدلال تعریف می کنند.
بینه معتقد است ساختمان هوش ازچهاراستعداد فهم وابتکار، انتظار واستعداد توجیه فکر در جهت معین ترکیب یافته است .
از دید وکسلر هوش نتیجه تاثیر دایمی ومتقابل فرد با محیط است و اگر این رابطه متقابل به صورت متعادل انجام گیرد موجب توانایی سازگاری فرد با محیط و پیشرفت هوشی می شود .
ازنظروکسلرهوش به مثابه مفهوم کلی مطرح است
وی هوش راجامع می داند و برهدفمندی رفتار نیز تاکید می ورزد و اعمال هوشی را اعمال هدف مدار تلقی می کند .
تعریف وکسلر از هوش
هوش توانایی کلی وجامع فرد است برای اینکه به طورهدفمند عمل کند ،به طورمنطقی بیندیشد و به طور موثر با محیطش به مبادله بپردازد .
به نظر لویس ترمن هوش ظرفیت فرد در تفکر انتزاعی است وی پیرامون تعریف خود می نویسد که فرد به همان نسبتی که قادربه تفکرانتزاعی است ،هوشمند است
ثورندایک
وی فعالیتهای هوشی را در سه گروه جای داده است
1- هوش اجتماعی – توانایی درک اشخاص و ایجاد رابطه با آنهاست
2- هوش عینی – توانایی درک اشیاء کارکردن با آنها مانند تجارب ماهرانه و کار با ابزار علمی است .
3- هوش انتزاعی – که اختصاص به انسان دارد توانایی درک علایم کلامی و ریاضی و کار کردن با آنها می باشد .
به نظروی هوش استعداد یادگیری و مورد استفاده قرار دادن آموخته ها در سازگاری با اوضاع تازه وحل مسایل جدیداست و به عبارت دیگرهوش قابلیت تغییر یا انعطاف در سازگاری است .
وی معتقد ...مطالب دیگر:
📎تعريف و خلاصه اي از سرمايه گذاري مشترك Joint Venture 📎طرح کارآفرینی درباره تولید ظروف پلاستیکی 📎تعداد افرادي كه در طي يك هفته با كافي نت مراجعه مي كنند.📎طرح کارآفرینی درباره تولید گوشي تلفن 📎تعميرات سيستم هاي هواي ورودي و تجهيرات سيستم توربين گاز ًًَِِ📎طرح کارآفرینی درباره تولیدی گلاب و انواع عرقیات معطر📎طرح کارآفرینی درباره تولیدی لباس کار📎طرح کارآفرینی درباره توليد جوراب ورزشي📎طرح کارآفرینی درباره توليد خودكار 📎طرح توجیهی درباره توليد رشته آش📎طرح کارآفرینی درباره توليدي چراغ هاي اضطراري 📎طرح کارآفرینی درباره حسابداری پیمانکاری 📎طرح توجیهی بررسی حكاكي روي سنگ ، چوب ، چرم و مشبک کاری 📎طرح کارآفرینی درباره خدمات مکانیزاسیون کشاورزی 2500 هکتار📎طرح کارآفرینی درباره دستگاه ضد سرما زدگی باغات 📎طرح سالانه عربی 3 ریاضی/ تجربی سال تحصیلی 88-87📎طرح سالانه عربی 2 ریاضی/ تجربی📎طرح کارآفرینی درباره شرکت تولید و اجرای قالب های فلزی 📎طرح کارآفرینی درباره ظروف یکبار مصرف 📎طرح کارآفرینی درباره عقيق تراشي📎طرح کارآفرینی درباره کارخانه تولید پوشاک کودکان 📎طرح کارآفرینی درباره کارخانه شیر پاستوریزه 📎طرح کارآفرینی درباره کارگذاری الکترونیکی بیمه تامین اجتماعی📎طرح کسب و کار درباره ایجاد جایگاه سوخت CNG 📎طرح کسب و کار درباره تولید گوشت شتر مرغ