لینک دانلود(دانلود پاورپوینت ادبیات ( زندگینامه استاد شهریار )۱۳ اسلاید(قابل ویرایش))

دانلود پاورپوینت ادبیات ( زندگینامه استاد شهریار )۱۳ اسلاید(قابل ویرایش)|لینک دانلود|اُ اِچ|50581793|
در حال حاظر شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت ادبیات ( زندگینامه استاد شهریار )۱۳ اسلاید(قابل ویرایش) را دنبال می کنید .

دانلود پاورپوینت ادبیات ( زندگینامه استاد شهریار )


۱۳ اسلاید


محمدحسین شهریار


برای دیگر معانی به شهریار (ابهام‌زدایی) رجوع نمائید.


محمدحسین شهریار


زمینه فعالیت شاعر و ادیب


تولد ۱۲۸۵


تبریز، ایران


مرگ ۱۳۶۷


تهران


سید محمدحسین بهجت تبریزی (۱۲۸۵ - ۲۷ شهریور ۱۳۶۷) متخلص به شهریار (قبل از آن بهجت) شاعر ایرانی بود که شعرهایی به زبان‌های فارسی و ترکی آذربایجانی دارد. از شعرهای معروف او می‌توان به «علی ای همای رحمت» و «آمدی جانم به قربانت» به فارسی و «حیدر بابایه سلام» (به معنی سلام بر حیدر بابا) به ترکی آذربایجانی اشاره کرد. روز وفات این شاعر در ایران روز ملی شعر نام‌گذاری شده‌است.


زندگی


شهریار به سال ۱۲۸۵ درتبریز متولد شد.دوران طفولیت خود را در روستای مادری قایش قورشاق و روستای پدری خشکناب در بخش قره‌چمن آذربایجان ایران سپری نمود . پدرش حاج میر آقا خشکنابی نام داشت که در تبریز وکیل بود. پس از پایان سیکل اول متوسطه در تبریز در سال ۱۳۰۰ برای ادامهٔ تحصیل از تبریز به تهران رفت و در مدرسهٔ دارالفنون (تا ۱۳۰۳) و پس از آن در رشتهٔ پزشکی ادامهٔ تحصیل داد. حدود شش ماه پیش از گرفتن مدرک دکتری «به علل عشقی و ناراحتی خیال و پیش‌آمدهای دیگر» ترک تحصیل کرد (زاهدی ۱۳۳۷، ص ۵۹). پس از سفری چهارساله به خراسان برای کار در ادارهٔ ثبت اسناد مشهد و نیشابور، شهریار به تهران بازگشت و به سال ۱۳۱۵ در بانک کشاورزی استخدام و پس از مدتی به تبریز منتقل شد. بعدها دانشگاه تبریز وی را يکی از پاسداران شعر و ادب ميهن خواند و عنوان استاد افتخاری دانشکده ادبيات تبريز را نیز به وی اعطا نمود شهریار پس از انقلاب ۱۳۵۷، شعرهایی در مدح نظام جمهوری اسلامی و مسئولین آن، از جمله روح الله خمینی و سید علی خامنه‌ای و نیز اکبر هاشمی رفسنجانی (انتشار پس از مرگ شهریار)سرود.مطالب دیگر:
پاورپوینت روش‌های برنامه ریزی شهری (CDS)پاورپوینت رویکردی شیوه مند به شهرسازی و معماری اسلامیپاورپوینت روشهای اختلاط بتنپاورپوینت روشهای ارزیابی کاربری اراضی شهریپاورپوینت روش تحقیق با رویكردی به پایان نامه نویسی کانال برنامه ریزی هری و منطقه ایپاورپوینت روستای سنجانکپاورپوینت روستای ابیانهپاورپوینت روستا امام ده رشت لاهیجانفایل اتوکد رمپ با پوشش سنگیپاورپوینت مرمت حمام خانپاورپوینت چشم انداز و الگوی عمومی توسعه و عمران كلانشهر مشهدمجموعه نمونه سوالات درس انتقال حرارت 1 رشته مکانیک به همراه پاسخ و روابط و فرمول های این درسبررسی حجاب در ادیان مختلف الهیگزارش کار آزمایشگاه مقاومت مصالح ( آزمایش کمانش )گزارش آزمایشگاه ترمودینامیک (آزمایش دیگ مارست)گزارش کار آزمایش آشنایی با اصول اسیلوسکوپ، ترکیب امواج سینوسی و مشاهده اشکال لیسا ژوتحلیل خرپای تحت بارگزاری با نرم افزار patran-nastranگزارش آزمایشگاه مکانیک سیالات (آزمایش توربین پلتون)تعالیم اسلام در مورد روابط زناشوییگزارش کار آزمایشگاه ترمودینامیک (آزمایش تبرید تراکمی)تفاوت های جسمی و روانی- عاطفی و غریزی زن و مردگزارش آزمایشگاه مکانیک سیالات (آزمایش ضربه فوران)پاورپوینت تناسبات طلاییپاورپوینت منظر شهریپاورپوینت تغییر فرم در معماری