لینک دانلود(دانلود پاورپوینت (اسلاید) روش های هوازی و بی هوازی در تصفیه فاضلاب)

دانلود پاورپوینت (اسلاید) روش های هوازی و بی هوازی در تصفیه فاضلاب|لینک دانلود|اُ اِچ|50541637|روش های هوازی در تصفیه فاضلاب,روش های بی هوازی در تصفیه,روش بی هوازی در تصفیه فاضلاب,روش های هوازی و بی هوازی,در تصفیه فاضلاب,پاورپوینت روش های هوازی,پاورپوینت روش های بی هوازی
در حال حاظر شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت (اسلاید) روش های هوازی و بی هوازی در تصفیه فاضلاب را دنبال می کنید .


دید کلی :


دانلود پاورپوینت بررسی روش های هوازی و بی هوازی در تصفیه فاضلاب در 23 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptxتعداد صفحات فایل: 23 اسلاید


دسته بندی: پاورپوینت آماده مهندسی آب


فرمت فایل اصلی: PowerPoint قابل ویرایش1- این پاورپوینت دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده ارائه یا پرینت است.


2- کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.


3- در این پاورپوینت مباحث به زبان ساده و قابل درک برای همه گفته شده و برای ارائه آن هیچ مشکلی نخواهید داشت.
توضیحات کامل :


دانلود پاورپوینت بررسی روش های هوازی و بی هوازی در تصفیه فاضلاب در 23 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptxروش های بی هوازی در تصفیه فاضلاب


روش های هوازی در تصفیه فاضلابروش های بی هوازی


روش های جدید تصفیه فاضلاب:


همواره توسعه جوامع بشری ورشد صنعت وفناوری مشکلات زیست محیطی به همراه داشته است. آلودگی حاصل ازفعالیتهای اجتماعی وصنعتی انسان موجب به مخاطره افتادن منابع آب هوا وخاک گردیده است.


امروزه بیشتر کشورهای دنیا در حال صنعتی شدن هستند. کشورما نیز از این مقوله عقب نمانده وصنایع با فناوری های نوین رو به گسترش هستند.این صنایع به دنبال خود آلاینده هایی رابه محیط دفع می کنند که چنانچه چاره ای برای دفع بهداشتی آن اندیشیده نشود در کوتاه مدت و دراز مدت موجب بحرانهای آلودگی خواهند شد.


صنایعی که فرایند تولیدشان نیاز به مصرف آب فراوان دارد موجب ایجاد پساب با حجم وغلظت آلودگی بالا می گرددوبه این ترتیب برای محیط زیست وبه


خصوص برای آبهای زیرزمینی خطرات فراوان دارند. از جمله این


صنایع می توان فاضلاب کشتارگاهها وفاضلاب صنعت نوشابه سازی


را نام برد.


فرایندهای بی هوازی از جمله روشهای تصفیه این فاضلابها


محسوب می شود.


این سیستم برای بارهای الی COD = 5000 _15000 میلی گرم


بر لیتر به کار میرود زمان ماند هیدرولیکی 4 _12 ساعت


قادر به کاهش 75 _85 درصد از COD میباشدواحد UASB


یکی از پیشرفت های قابل توجه در تکنولوژی مربوط به سیستمهای تصفیه بی هوازی راکتور UASB می باشد که در اواخر دهه 70 میلادی در هلند شکل گرفت. در این فرایند، فاضلاب از انتهای راکتور UASB وارد آن شده و از میان واحد روکش لجن به سمت بالا جریان پیدا می کند. اجزای اصلی راکتور UASB سیستم توزیع فاضلاب ورودی، جداکننده فازگاز از جامد و طرح خروج پساب تصفیه شده می باشد. ویژگی اصلی سیستمهای UASB که به آن این امکان را می دهد تا در مقایسه با سایر فرایندهای بی هوازی از فاضلاب با بار COD بسیاربالاتری استفاده کند، تولید لجن به صورت گرانوله می باشد. تولید لجن بصورت دانه دانه در سیستمهای UASB به چندماه زمان احتیاج دارد که این زمان را با برخی افزودنی ها به آن، می توان کاهش داد


اجزای سیستم UASB عبارتند از:


۱- حوض یکنواختی


۲- راکتور UASB


حوض یکنواختی :


یکی از اجزای مهم UASB است که به منظورارتقاء سطح کمی وکیفی فاضلاب ارسالی به راکتور مورد استفاده قرار میگیرد. در این حوض در صورت لزوم PHفاضلاب به حدی که مورد نیاز UASB است اصلاح خواهد شد.


تنظیم PH باعث یکنواختی حوض در فاضلاب ورودی می گردد.وبرای تنظیم PH از محلول 50/. _ 25/.درصد سود (NaOH ) پتاس KOH ) ) ویا هیدروکسید منیزیم Mg(OH)2 استفاده می کنند.راکتور UASB:


تانکی است که از لجن بی هوازی با خواص ته نشینی خوب پر شده است . در این تانک هیچ گونه مواد نگهدارنده وجود ندارد. مبنای طراحی راکتور UASB می تواند بار هیدرولیکی یا زمان توقف فاضلاب در راکتور یا بار حجمی معادل کیلو COD یا BOD بارگذاری برهر متر مکعب حجم راکتورباشد. توصیه


شده است طراحی را بابار حجمی انجام ومحاسبات را با بار هیدرولیکی کنترل نمود


راکتورUASB از سه ناحیه مجزا تشکیل شده است که عبارتند از:


۱- ناحیه بستر لجن


۲- ناحیه پوشش لجن


۳- ناحیه ته نشین سازی وجداسازی گازفاضلاب بطور یکنواخت در سطح مقطع راکتوراز کف توزیع میشود


وابتدا ازناحیه بستر که از یک لجن متراکم با رسوب دهی بالا تشکیل


شده است عبور میکند غلظت جامدات در این بستر بیش


از۷٠ - ۴٠ گرم vss در لیتر گزارش شده است. قسمت بعدی راکتور


که فاضلاب آن می گذرد ناحیه پوشش لجن است که حدود 70٪


حجم کل راکتور رااشغال می کند.این ناحیه از دانه های ریزتر لخته ها


وحبابهای گاز تشکیل شده است که با رفتن به بالای راکتوراز جرم


حجمی وسرعت ته نشینی ذرات کاسته میشود غلظت لجن در


ناحیه پوشش در محدوده ۳٠–۱٠ گرم VSS در لیتر است . در بالای


راکتور دستگاه جدا کننده گاز- جامد ( GSS ) وجود دارد که مانع از


خروج لجن گرانولی می شود . زمان راه اندازی راکتور طولانی است


و راه اندازی سریع زمانی صورت می گیرد که ماده تلقیحی از راکتور


بی هوازی دیگر که فاضلاب مشابهی را تصفیه می کند به دست آید .روش های هوازیواحد SBR
واحد SBR از یک راکتور پر و خالی شونده تشکیل شده که در آن اختلاط کامل صورت می گیرد و علاوه بر آن هوادهی و ته نشینی که بعد از مرحله واکنش می باشد،در یک تانک انجام می شود. در تمام سیستمهای SBR عمل تصفیه در قالب 5 مرحله ای که در ادامه می آید، بصورت متوالی انجام می شود.
1- پرشدن،
2- واکنش(هوادهی)،
3- ته نشینی،
4- تخلیه ،
5- آزاد.
در طی مرحله پرشدن، فاضلاب به سیستم وارد می شود. در طی فرایند پر شدن سطح مایع موجود در راکتور از 75درصد در انتهای مرحله آزاد به 100درصد می رسد. در خلال پرشدن، محتویات راکتور در حال مخلوط شدن و یا مخلوط و هوادهی شدن توامان هستند تا به واکنشهای بیولوژیکی در حال انجام در داخل راکتور سرعت ببخشند.
در طی فرایند واکنش، واکنشهای آلی تحت شرایط کنترل شده محیطی بر روی مواد آلی موجود در فاضلاب انجام می شود.
در طی فرایند ته نشینی، مواد جامد تحت شرایط سکون شروع به ته نشینی می کنند و نتیجه آن پساب تصفیه شده ایست که آماده تخلیه از سیستم SBR است.
پساب تصفیه شده در طی مرحله تخلیه از سیستم خارج می شود. برای تخلیه پساب تصفیه شده از مکانیزمهای متعددی از جمله دریچه های سرریز می توان استفاده نمود.
مرحله آزاد در یک سیستم SBR که از چند تانک استفاده می کند، زمان لازم را برای پرشدن یک تانک قبل از اینکه مرحله بعدی (واکنش) شروع شود، فراهم می سازد. به دلیل اینکه این مرحله چندان ضروری نیست، گاهی از سیستم SBR حذف می شود.
در مورد فاضلابهای با جریان دائمی، حداقل به 2 تانک نیاز است تا زمانی که یک تانک در حال پرشدن است، تانک دیگر در حال انجام مرحله تصفیه باشد
روش های متداول هوازی


صافي چكنده


يكي از قديمي ترين مدل هاي فيلترهاي بيولوژيكي، صافي چكنده مي باشد كه در سال 1800 با بسترهاي سنگي و زغالي براي تصفيه فاضلاب ساخته شدند. صافي چكنده به طور نمونه شامل پكينگ يا مديا داخل يك مخزن مي باشد. فاضلاب مورد تصفيه از بالاي مديا اسپري شده و در زير مديا در انبار فاضلاب جمع آوري مي شود. سطح مديا يا پكينگ ، محلي براي رشد بيوفيلم آماده مي كند. در بعضي از سيستم ها، هوا توسط فن به داخل فيلتر دميده مي شود. اگرچه بيشتر فيلترها متكي به انتقال طبيعي هوا از داخل فيلتر هستند.


صافي هاي چكنده از لحاظ ابعادي بزرگ هستند ولي راه اندازي آسان دارند. آنها توانايي تصفيه محدوده متنوعي از nutrient levels را دارند.


يكي از منافع بزرگ صافي چكنده اين است كه آب با اكسيژن بيشتري نسبت به آنچه وارد شده از آن خارج شود، چراكه صافي چكنده، واسطه بزرگي براي آب و هوا است همچنين به آرامي گازهاي H2S,N2,CO2 يا ديگر گازهاي سبك و بخارشدني نامطلوب را جدا مي كند.


تنها مشكل بزرگ صافي چكنده، هزينه زيادي است كه براي پمپاژ آب تا بالاي فيلتر مورد نياز است. درصورتيكه فواصل فيلتر خيلي باريك باشد، فضاي زيادي را ذخيره مي كند ولي به انرژي پمپاژ بيشتري نياز دارد. يك فيلتر با وسعت كم، انرژي كمتري صرف خواهد كرد ولي فضاي بيشتري را نيز اشغال مي كند.


اولين قدم در طراحي يك صافي چكنده قرار دادن پكينگ يا مدياي صحيح مي باشد. در سال هاي گذشته، مواد بسيار متنوعي در صافي چكنده استفاده شده است اما امروزه، بهترين آن، مديا مي باشد.


ساختمان مديا تركيبي از ورق هاي rigid PVC شيار دار است كه به يكديگر چسبيده شده و به شكل بلوك درآمده اند.يكي از مزاياي ساختار اين مديا قابل انعطاف بودن و سهولت استفاده است. از مديا مي توان در ساختن يك بيوفيلتر مناسب بدون مخزن استفاده كرد. مخزن بيشترين هزينه بيوفيلتر را به خود اختصاص مي دهد، بنابراين، بيوفيلتر بدون مخزن يك ذخيره كننده مالي بسيار خوب مي باشد. اين پكينگ ها خود ساپورت هستند و مي توانند بر روي frame work يا هر سطح صافي حتي در بالاي مخزن كشت ميكروب واقع شوند.يكي ديگر از موارد مهم در طراحي صافي چكنده، سيستم توزيع خوب آب در بالاي مديا مي باشد. براي انجام اين كار دو روش موجود است.


سيستم اسپري با فشار به همراه نگهدارنده splash در بالا كه احتمالاً ساده ترين حالت است. تنها اشكال اين روش، افت فشار اضافي است كه براي راه اندازي نازل مورد نياز است

مطالب دیگر:
📂روش المان محدود در طراحي قالبهاي فلزي📂ميز هيدروليكي و كاربرد آن📂کارگر عمومی آرماتور بند درجه3 اسکن برگه اسفند 96📂ماکروی حرکت دادن شی در اکسل📂دانلود جزوه (فلش کارت و نکات کلیدی و سوالات )حقوق اساسی ۳ تالیف منوچهر طباطبایی موتمنی pdf📂کارگر عمومی جوشکاری اسکن برگه اسفند 96📂کارگر عمومی نقاش ساختمان درجه 3 اسکن برگه اسفند 96📂متصدی خدمات حفاظتی و مراقبتی اسکن برگه اسفند 96📂نقشه کشی عمومی ساختمان درجه 2 اسکن برگه اسفند 96📂دانلود رایگان کتاب شهر استخوان ها pdf📂فایل حذف frp بیش از 100 مدل سامسونگ📂برنامه تحت اکسل تعیین محل اثر بارها برای بدست آوردن حداکثر تلاشها در تیر ساده با بار گسترده و بار متمرکز📂برنامه تحت اکسل تعیین محل اثر بارها برای بدست آوردن حداکثر تلاشها در تیر ساده با 3 بار متمرکز📂برنامه تحت اکسل تعیین محل اثر بارها برای بدست آوردن حداکثر تلاشها در تیر ساده با 4 بار متمرکز📂دانلود کتاب جز از کل اثر استیو تولتز زبان اصلی (A Fraction of the Whole)📂مرمت گنبد سرخ مراغه📂دانلود کتاب اصول حسابداری 1 تالیف عبدالکریم مقدم- علی شفیع زاده مرجع اصلی پیام نور📂فایل پاورپوینت در مورد مدیریت مواد زائد جامد (پسماند و زباله)📂پاورپوینت آموزش درس دوازده کتاب علوم تجربی پایه چهارم ابتدایی ( گوناگونی گیاهان )📂نرم افزار محاسبه حجم عمليات خاكي Grade Plane به همراه آموزش📂برنامه تحت اکسل طراحی عضو محوری مختلط مربع شکل محاط در بتن تحت اثر نیروی محوری تنها📂برنامه تحت اکسل طراحی عضو محوری مختلط مربع شکل محاط در بتن تحت اثر نیروی محوری برشی و لنگر خمشی📂برنامه تحت اکسل طراحی عضو محوری مختلط مستطیلی شکل محاط در بتن تحت اثر نیروی محوری برشی و لنگر خمشی📂حل معادلات دیفرانسیلی پاره ای و معمولی به روشهای صریح،ضمنی،تحلیلی و رانگ-کوتا با نرم افزار MATLAB📂60 واژه پرکاربرد املا در کنکور