لینک دانلود(پاورپوینت (اسلاید) بررسی فسفر در گاوهای شیری)

پاورپوینت (اسلاید) بررسی فسفر در گاوهای شیری|لینک دانلود|اُ اِچ|50529879|فسفر در گاوهای شیری,پاورپوینت فسفر در گاوهای شیری,دانلود پاورپوینت فسفر,پاورپوینت بررسی فسفر در گاو,دانلود پاورپوینت فسفر در گاو,بررسی فسفر در گاوهای شیری,مهندسی صنایع غذایی
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت (اسلاید) بررسی فسفر در گاوهای شیری را دنبال می کنید .دید کلی :


پاورپوینت بررسی فسفر در گاوهای شیری در 13 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptxتعداد صفحات فایل: 13 اسلاید


دسته بندی: پاورپوینت آماده صنايع غذايی


فرمت فایل اصلی: PowerPoint قابل ویرایش1- این پاورپوینت دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده ارائه یا پرینت است.


2- کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.


3- در این پاورپوینت مباحث به زبان ساده و قابل درک برای همه گفته شده و برای ارائه آن هیچ مشکلی نخواهید داشت.
توضیحات کامل :


پاورپوینت بررسی فسفر در گاوهای شیری در 13 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptxفسفر در گاوهای شیری


مقدمه:
اطلاعاتی که در ادامه خواهد آمد نه تنها به وظایف فیزیولوژیک املاح در بدن گاوهای شیری مربوط میشود ؛ بلکه میزان احتیاجات آنها را نسبت به مواد مذبورمشخص می کند. جنبه های اختصاصی هر عنصر در بدن دام از نظر فاکتورهای فیزیولوژیکی و عواملی که پس از جذب آنها را تحت تاثیر قرار می دهد بحث و بررسی می گردد.احتیاجات غذایی:
در صورتیکه امکان داشته باشد نیاز بافتهای بدن را نسبت به مواد معدنی بررسی نماییم می توانیم بر این اساس نیازهای غذایی هر عنصر را در هنگام جذب در بافتها ی مربوطه محاسبه و تعیین نماییم. بر این اساس اگر ما بتوانیم نیاز نگهداری بدن (دفع عنصر از طریق ادرار و مدفوع را محاسبه نماییم) ؛ آبستنی(نیاز جفت و جنین)؛ تولید شیر (محتوای شیر) و رشد(نیاز بافتها به املاح جهت رشد) را مشخص کنیم ؛ بنابراین قادر خواهیم بود کل نیاز بدن به املاح را مشخص نماییم. اگر مابدانیم که چه مقدار از عنصر جذب شده در بدن به مصرف می رسد ؛ انگاه با توجه به فرمول زیر میزان نیاز آن در بدن قابل محاسبه میباشد.


میزان مورد نیاز عنصر= نگهداری + آبستنی+ رشد+شیرواری/ ضریب تاثیر جذبمقادیر مورد نیاز نگهداری ؛ آبستنی؛رشد و شیرواری قبلا در سال ۱۹۸۰ توسط ان آرسی محاسبه گردیده است . این مقادیر خیلی کم هستند و بخوبی و به راحتی اندازه گیری شده اند و قابل اطمینان نیز هستند. چالش حقیقی ؛ تعیین ضریب تاثیر هنگام جذب در انواع و اقسام جیره های غذایی و مکمل های مورد مصرف به عنوان منابع اصلی تامین کننده املاح میباشد.
این فاکتورها جذب عناصر را تحت تاثیر قرار می دهند و درصورت امکان در آینده می توان مشخص کرد که جهت تصحیح برآورد حقیقی میزان نیاز املاح از چه ظرایبی استفاده خواهد شد و بر این اساس میزان استاندارد نیاز حقیقی تک تک املاح پیشنهاد خواهد گردید.


یک منبع عالی که به تعیین نیاز واقعی هر عنصر کمک می کند میزان نسبی قابلیت فراهمی آن عنصر از غذاهای دامی و مکمل های مخصوص میباشد. منظور از این مسئله میزان قابلیت فراهمی یک ماده مغذی در بدن دام میباشد که توسط آمرمن و بیکر و لویس برای اولین بار اعلام گردید.


فسفر
فسفر یکی از اولین عناصر جذب شده در روده کوچک میباشد که ازطریق یک فرایند انتقال فعال باعث عکس العمل سریع نسبت به تولید ۱و۲۵ دی هیدروکسی ویتامین دی می گردد. کارایی جذب فسفر در روده در زمانی که کمبود آن وجود دارد می تواند عامل تنظیم کننده تولید ۱و۲۵ دی هیدروکسی ویتامین دی باشد بدین معنی که کاهش میزان فسفر پلاسما عامل محرکی برای تولید ۱و ۲۵ دی هیدروکسی ویتامین دی در دستگاه گوارش میباشد. غلظت فسفر پلاسما بخوبی با میزان فسفر جذب شده در روده ها ارتباط دارد. مقادیر زیاد و بیش از حد فسفر جذب شده در ادرار و بزاق ترشح می گردند.عناوین اصلی:


مقدمه


احتیاجات غذایی


فسفر


احتیاجات غذایی فسفر


ضریب جذبی فسفر


کمبود فسفر
مطالب دیگر:
📂نقشه ی جهت شیب شهرستان شاهین دژ📂تحقیق تهدیدی به نام کمبود جمعیت📂تحقیق در مورد استاد شهریار📂تحقیق پیرامون آسیب دیدگی زانو📂نقشه ی جهت شیب شهرستان اهر📂نقشه ی جهت شیب شهرستان عجب شیر📂نقشه ی جهت شیب شهرستان آذرشهر📂نقشه ی جهت شیب شهرستان بناب📂نقشه ی جهت شیب شهرستان بستان آباد📂نقشه ی جهت شیب شهرستان چاراویماق📂نقشه ی جهت شیب شهرستان هریس📂نقشه ی جهت شیب شهرستان هشترود📂نقشه ی جهت شیب شهرستان جلفا📂نقشه ی جهت شیب شهرستان کلیبر📂نقشه ی جهت شیب شهرستان ملکان📂نقشه ی جهت شیب شهرستان مراغه📂نقشه ی جهت شیب شهرستان مرند📂نقشه ی جهت شیب شهرستان میانه📂نقشه ی جهت شیب شهرستان اسکو📂نقشه ی جهت شیب شهرستان سراب📂نقشه ی جهت شیب شهرستان شبستر📂نقشه ی جهت شیب شهرستان تبریز📂نقشه ی جهت شیب شهرستان ورزقان📂تحقیق کاربرد فناوری نانو در جلوگیری از خرابی راه📂تحقیق نقش محوری روحانیت در انقلاب اسلامی