لینک دانلود(پاورپوینت (اسلاید) بررسی روغن های پایه)

پاورپوینت (اسلاید) بررسی روغن های پایه|لینک دانلود|اُ اِچ|50529339|روغن های پایه,روغن,پاورپوینت روغن های پایه,دانلود روغن های پایه,بررسی روغن های پایه,تحقیق روغن اویلا
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت (اسلاید) بررسی روغن های پایه را دنبال می کنید .

دید کلی :
پاورپوینت بررسی روغن های پایه در 34 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptxتعداد صفحات فایل: 34 اسلاید


دسته بندی: پاورپوینت آماده صنايع غذايی


فرمت فایل اصلی: PowerPoint قابل ویرایش1- این پاورپوینت دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده ارائه یا پرینت است.


2- کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.


3- در این پاورپوینت مباحث به زبان ساده و قابل درک برای همه گفته شده و برای ارائه آن هیچ مشکلی نخواهید داشت.
توضیحات کامل :


پاورپوینت بررسی روغن های پایه در 34 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptxروغن پایه (Base Oil)روغنی که به عنوان یک پایه برای روانکار به حساب می آید و پس از اضافه کردن مواد افزودنی به آن، روانکار نهایی به دست می آید روغن پایه نامیده می شود. روغن پایه ها از لحاظ حجمی مهمترین جزء تشکیل دهنده روانکارها می باشند و از لحاظ وزنی به طور متوسط بیش از 95% ساختار یک روانکار را تشکیل می دهند. در برخی از روانکارها (روغن های کمپرسور و هیدرولیک) 99% روغن را روغن پایه و 1% آن را مواد افزودنی تشکیل می دهند. از طرفی، برخی دیگر از روانکارها مانند سیالات فلزکاری، گریس ها یا روغن دنده های صنعتی شامل حدوداُ 30% مواد افزودنی هستند.روغن پایه را می توان از منابع نفتی یا غیر نفتی به دست آورد. بیشتر روغن پایه مصرفی در جهان امروزه از پالایش نفت خام به دست می آید. از آنجا که بخش عمده ای از روغن پایه های مورد استفاده در تولید روانکارها از منابع نفتی به دست می آید، صنعت روغن پایه به عنوان قسمتی از صنایع نفت به شمار می رود.


ویژگی های روغن های پایه به دست آمده از نفت وابسته به نوع نفت خام و عملیات پالایش است. روغن های پایه نفتی اجزاء شیمیایی خود را چه مطلوب و چه نامطلوب از نفت خامی که از آن طی فرآیند پالایش به دست آمده اند، به ارث می برند. از آنجا که نفت خام حاوی ترکیبات مختلفی از قبیل هیدروکربن های پارافینیک، نفتنیک و آروماتیک و همچنین ترکیبات گوگرددار می باشد، روغن پایه ها نیز متشکل از این ترکیبات هستند. چگونگی تاثیر ویژگی های روغن پایه بر خواص و کارآِیی نهایی در شکل زیر داده شده است.فناوری روانکاری از زمان بسیار دور پیدایش آن، بیش از سه هزار سال پیش، تا کنون دستخوش مراحل تکامل زیادی بوده است. هرچه این فناوری تکامل بیشتری می یابد، تاثیر کیفیت روغن پایه ها بر کیفیت و کارآیی روانکار نهایی بیشتر می شود. با گذشت زمان و پیشرفت صنایع روانکاری، صنعت روغن پایه ها از سایر صنایع تولید محصولات عمده ی نفتی جدا شده است.نفت خام و اجزاء آنبه نفتی که مستقیما از چاه استخراج می شود، نفت خام می گویند. نفت خام مخلوطی از ترکیبات مختلف است. نفت خام از باقیمانده جانوران ریز آبزی و گیاهان که همواره با گا در اعماق دریا ته نشین شده اند، تحت فشار و درجه حرارت به وجود آمده است.


بعضی از اجزاء موجود در نفت خام خواص مطلوب در روانکاری دارند، در حالی که بقیه خواص نامطلوب دارند. این اجزاء به طور کلی به دو دسته هیدروکربنی ها و غیر هیدروکربنی ها تقسیم می شوند.فهرست مطالب:


روغن پایه (Base Oil)


نفت خام و اجزاء آن


هیدرو کربن ها


ترکیبات غیر هیدروکربنی


انواع روغن پایه های معدنی


روغن های پایه پارافینیک


روغن های نفتنیک


دسته بندی روغن پایه ها بر اساس خواص فیزیکی – شیمیایی


روغن پایه های سنتزی


انواع روغن پایه های سنتزی


مخلوط روغن های سنتزی


روغنهاي روان


روغن های صنعتی هیدرولیك


روغن های حل شونده


گریس
مطالب دیگر:
🔍دانلود پاورپوینت قیمت گذاری انتقالی🔍دانلود پاورپوینت قلندریه در تاریخ🔍دانلود پاورپوینت فـضـاهای شـهری🔍دانلود پاورپوینت اپیدمیولوژی بالینی غر بالگري) Screening (🔍دانلود پاورپوینت غدد درون ریز🔍دانلود پاورپوینت علم-هنر و علم مدیریت🔍دانلود پاورپوینت عدد اكتان🔍دانلود پاورپوینت طراحي و پياده سازي زبانهاي برنامه سازي🔍دانلود پاورپوینت طراحي نامناسب محيط كار و ناراحتيهاي اسكلتي و عضلاني ناشي از كار🔍دانلود پاورپوینت ضروریات یک طرح پژوهشی🔍دانلود پاورپوینت شيمی تجزيه دستگاهی🔍دانلود پاورپوینت شرکتهای فراملی و چالشهای زیرساختی🔍دانلود پاورپوینت شب يلدا، انتظار در تاريكي به اميد روشنايي🔍دانلود پاورپوینت شب یلدا🔍دانلود پاورپوینت شکست نور🔍دانلود پاورپوینت مبانی نظری معماری🔍دانلود پاورپوینت سیگار و دخانیات🔍دانلود پاورپوینت سفری به درون سلول🔍دانلود پاورپوینت سرطان🔍دانلود پاورپوینت ساختمان كربوهيدرات ها🔍دانلود پاورپوینت ساختمان چشم انسان🔍دانلود پاورپوینت زمینه‌های عینی و شيوه‌هاي عملي براي پشتیبانی از برنامه های راهبردی دانشگاهها🔍دانلود پاورپوینت روش‌هاي نگهداري و پشتيباني كمپرسورهاي جايگاه‌‌هاي CNG🔍دانلود پاورپوینت روش حریصانه(Greedy Approach)🔍دانلود پاورپوینت روش تقسیم و حل (Divide and Conquer)