لینک دانلود(دانلود پاورپوینت (اسلاید) بررسی تخمير فراورده های حيوانی)

دانلود پاورپوینت (اسلاید) بررسی تخمير فراورده های حيوانی|لینک دانلود|اُ اِچ|50526866|تخمیر فراورده های حیوانی,پاورپوینت تخمیر فراورده حیوانی,بررسی تخمیر فراورده ها,تحقیق فراورده های حیوانی,مهندسی صنایع غذایی,فرآورده,دانلود پاورپوینت تخمیر
در حال حاظر شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت (اسلاید) بررسی تخمير فراورده های حيوانی را دنبال می کنید .


تعداد صفحات فایل: 61 اسلاید


دسته بندی: پاورپوینت آماده صنايع غذايی


فرمت فایل اصلی: PowerPoint قابل ویرایش1- این پاورپوینت دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده ارائه یا پرینت است.


2- کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.


3- در این پاورپوینت مباحث به زبان ساده و قابل درک برای همه گفته شده و برای ارائه آن هیچ مشکلی نخواهید داشت.
توضیحات کامل :


پاورپوینت بررسی تخمیر فراورده های حیوانی در 61 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptxتخمیر فراورده های حیوانی


مهمترین فراورده های تخمیر شده حیوانی عبارتند از:


فراورده های تخمیر شده شیر، فراورده های تخمیر شده گوشت و فراورده های دریایی تخمیر شده كه به ترتیب در زیر از دیدگاه تخمیری مورد بحث و بررسی قرار می گیرند.


3-1 فراورده های تخمیر شده شیر


همان طوری كه نام این گروه از فراورده ها نشان می دهد ماده اولیه تولید آنها شیر است، كه ممكن است به صورت طبیعی و یا پس از تغلیظ نسبی، مورد استفاده قرار گیرد. تخمیر اصلی این فراورده ها تخمیر لاكتیك است كه باعث انعقاد شیر می گردد.


فراورده های تخمیر شده شیر را به طور معمول به دو گروه تقسیم می كنند: شیرهای تخمیر شده و پنیرهای تخمیر شده هر گروه به طور جداگانه مورد بررسی قرار می گیرد. در تولید پنیرهای تخمیر شده به طور معمول بخشی از آب و تركیبات شیر پس از انعقاد حذف می شود.شیرهای تخمیر شده


تاریخچه شیرهای تخمیر شده بسیار قدیمی است. منشأ اصلی آنها را آسیای مركزی می دانند. ولی به طور مطمئن هر جا كه دامداری بوده این فراورده ها هم كم و بیش تولید می شده اند. مهم ترین شبرهای تخمیر شده شناخته شده عبارتند از: ماست، دوغ كره كشت شده، دوغ بلغاری، شیر اسیدوفیل، كفیر، كومیس، اسكایر و تیت. فراورده های دیگری من و بیش مشابه فراورده های مذكور، و یا به طور كامل مشابه آنها، ولی با نام های دیگری، در كشورهای مختلف نیز تولید و مصرف می گردند. جدول 3-1 مجموعه كامل تری از شیرهای تخمیر شده را خلاصه می نماید.


برخی از متخصصان، شیرهای تخمیر شده را بر اساس درجه حرارت تخمیر، یا به بیان دیگر، حرارت بهینه مایه های میكروبی مورد استفاده در تولید آنها، به دو گروه تقسیم می كنند.فراورده های تخمیرهای گرمادوست وفراورده های تخمیرهای میاندوست حرارتی.شیرهای تخمیر شده ای كه با تخمیرهای گرمادوست تولید می شوند:اصطلاح «گرمادوست» در اینجا در مورد تخمیرها ویا مایه هایی كه برده می شود كه حرارت بهینه آنها بین 37 تا 45 درجه سانتی گراد است و میكروب هایی كه در این تخمیرها یا مایه های آنها وجود دارند، به طور معمول، گونه های مختلف جنس های لاكتوباسیلوس و استرپتوكوكوس هستند. مهمترین فراورده این گروه، ماست استماست:


ماست بیش از سایر شیرهای تخمیر شده در جهان تولیدو مصرف می شود. به همین دلیل بیش از سایر شیرهای تخمیر شده مطالعه و شناخته شده است.


انواع مختلف ماست هایی كه در كشورهای مختلف تولید می شوند بر اساس ضوابط استاندارد مربوطه (از شیر كامل، كم چربی یا چربی گرفته)، روش تولید ) با لخته یكپارچه و یا هم زده)، عطر و طعن (ماست طبیعی، ماست میوه یا اسانس دار) و عملیاتی كه پس از انعقاد روی آنها انجام می شود (فرایندهای حرارتی،انجماد، خشك یا تغلیظ كردن) به گروه ه های مختلفی تقسیم می كنند و لی در اینجا هدف بررسی ویژگی های میكروبی و همچنین ویژگی هایی است كه با مسائل میكروبی این فراورده ارتباط پیدا می كنند


یكی از ویژگی های مهم ماست استفاده از دو نوع باكتری لاكتیك، یعنی استرپتوكوكوس – ترموفیلوس (با نام جدید استرپتوكوكوس – سالیواریوس زیر گونه ترموفیلوس. چاپ نهم برگزمانوآل)، و اكتوباسیلوس – بولگاریكوس(با نام جدید لاكتوباسیلوس – دلبروكی ئی زیر گونه بولگارریكوس، چاپ نهم برگزمانوآل) در تولید آن است. •مقررات استاندارد برخی از كشورها تعداد باكتری های لاكتیك را در پایان فرایند تولید مشخص می نماید.چنانچه بر اساس مقررات كشور فرانسه، تعداد این باكتری ها در پایان فرایند باید حداقل 10 یاخته در گرم باشد.فهرست مطالب:


شيرهاي تخمير شده


ماست


تركيب و ويژگي هاي شير مورد استفاده در توليد ماست


فرايند تخمير صنعتي ماست


ويژگي هاي تخمير ماست


تحول ماست پس از تخمير


آلودگي ماست


مشخصات، انتخاب و اصلاح باكتري هاي مايه ماست


توليد مايه و نگهداري سويه هاي ميكروبي


فراورده هاي كپكي – لاكتيك


شیر بلغاری


فرآورده های تخمیر شده دارویی – درمانی


شیرهای دارویی تهیه شده با کشت مخلوط


کاچورا


یاکولت


فرآورده های الکلی – لاکتیک


کومیسمطالب دیگر:
📎گزارش کارآموزی در شرکت ایران تکنیک📎گزارش کارآموزی توزیع برق بخش بادرود📎گزارش کارآموزی کارخانه بافندگی تابان📎گزارش کارآموزی در رشته برق📎گزارش کارآموزی در ادلره برق شهرستان مبارکه📎گزارش کارآموزی در اداره برق📎گزارش کارآموزی در شركت الكتروتكنيك رازي📎گزارش کارآموزی شرکت فنی مهندسی آرمان الکتریک📎گزارش کارآموزی در شركت پايه بتون بينالود📎گزارش کارآموزی در کارخانه صنایع برق داده خواه📎گزارش کارآموزی در کارخانه ساتراپ صنعت بهار📎گزارش كارآموزي در مركز آموزش فني و حرفه اي📎گزارش کارآموزی در شرکت تکنیک کاران📎گزارش کارآموزی طراحی نقشه ساختمان مسکونی📎گزارش کارآموزی در شرکت پولاد دژهفشجان📎گزارش کارآموزی نقش سيستم اگزوز در خودروها📎گزارش کارآموزی در شرکت تولید اگزوز📎گزارش کارآموزی احداث ساختمان رشته عمران📎گزارش کارآموزی در کارخانه اسانس گیری📎گزارش کارآموزی در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان📎گزارش کارآموزی در خدمات فنی📎گزارش کارآموزی فيزيولوژي📎گزارش کارآموزی در آزمايشگاه کارخانه فولاد در فرآيند توليد📎گزارش کارآموزی در بخش تعميرات جرثقيل (قسمت برق) مجتمع فولاد خراسان📎گزارش کارآموزی فورجينگ و تكنولوژي آن