لینک دانلود(دانلود پاورپوینت (اسلاید) بررسی بلانچینگ Blanching)

دانلود پاورپوینت (اسلاید) بررسی بلانچینگ Blanching|لینک دانلود|اُ اِچ|50525502|بلانچینگ,پاورپوینت Blanching,پاورپوینت بلانچینگ,پاورپوینت بررسی بلانچینگ,دانلود پاورپوینت بلانچینگ,عوامل موثر بر زمان بلانچینگ,تعریف بلانچینگ
در حال حاظر شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت (اسلاید) بررسی بلانچینگ Blanching را دنبال می کنید .
تعداد صفحات فایل: 33 اسلاید


دسته بندی: پاورپوینت آماده صنايع غذايی


فرمت فایل اصلی: PowerPoint قابل ویرایش1- این پاورپوینت دارای تنظیمات کامل در Power Point می باشد و آماده ارائه یا پرینت است.


2- کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد.


3- در این پاورپوینت مباحث به زبان ساده و قابل درک برای همه گفته شده و برای ارائه آن هیچ مشکلی نخواهید داشت.
توضیحات کامل :


در 33 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxمقدمه


آنزیمها کاتالیزورهایی هستند که باعث تسریع در واکنش بین مواد غذایی می شوند. فعالیت آنزیمها ممکن است مطلوب یا نا مطلوب باشد و حتی فعالیت یک آنزیم ممکن است در یک ماده غذایی خاص مطلوب و فعالیت همان آنزیم در ماده غذایی دیگر نامطلوب باشد و به عنوان مثال می توان به فعالیت آنزیم پکتیناز اشاره کرد:


که در محصولی نظیر تولید رب گوجه فرنگی فعالیت این آنزیم نامطلوب بود زیرا با تجزیه پکتین موجب کاهش قوام و ویسکوزیته ماده غذایی یا رب تولید شده می گردد. اما فعالیت همین آنزیم در محصولی نظیر آب سیب یا آب انگور مطلوب است زیرا با تجزیه پکتین به جداسازی ترکیبات معلق و شفاف سازی آب میوه کمک می کند.


برای غیر فعال کردن آنزیمها از روشهای مختلفی استفاده می شود که از جمله بهترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:


جلوگیری از ایجاد شرایط مناسب برای فعالیت آنزیمها


استفاده از حرارت برای از بین بردن ساختمان پروتئینی آنزیمها


استفاده از ترکیبات بازدارنده فعالیت آنزیمی


جلوگیری از دسترسی آنزیم به ترکیباتی که برای فعالیت آنها لازم و ضروری است.


انتخاب واریته مناسب و یا زمین برداشت صحیح


جداسازی سریع بافت ماده غذایی از قسمتهایی که دارای آنزیم فراوان می باشند.تعریف بلانچینگ


بلانچینگ عبارت است از حرارت دادن محصول با آب داغ یا بخار آب در زمان کوتاه.


در کنسرو سازی پس از طی مراحل آماده سازی از عمل بلانچینگ برای جلوگیری از واکنش های ناخواسته استفاده می شود که نوعی فرایند دمایی است که برای جلوگیری از واکنش های بیولوژیکی و شیمیایی انجام می گیرد.نکته1): در مورد میوه هایی که پوست گیری می شوند فاصله بین پوست گیری تا خشک کردن باید خیلی کوتاه باشد.


نکته2): برای جلوگیری از تغییرات نامطلوب رنگ، بعد از پوست گیری می توان از آب محتوی مقدار متناسبی از ویتامین ث (2/. تا 3 /. درصد) یا نمک طعام به غلظت مناسب (2 الی 3 درصد) استفاده گردد.


نکته3): عمل بلانچینگ با قرار دادن میوه در آب گرم با درجه حرارت 80- 70 درجه سلسیوس به مدت 3 الی 5 دقیقه (بسته به میوه مصرفی) و سپس سرد کردن آن با آب سرد انجام می گردد.مزایای بلانچینگ


1) هدف اصلی از بلانچینگ غیر فعال کردن آنزیمهای نامطلوب در فرایند کنسرو سازی می باشد.


2) در میوه جات فرایند بلانچینگ موجب خارج نمودن هوا و گازهای موجود از داخل بافت ماده غذایی شده و لذا از اکسیداسیون ترکیبات مغذی نظیر ویتامین ها و یا اکسیداسیو ن چربی ها جلوگیری می شود.


3) در سبزیجاتی نظیر اسفناج فرایند بلانچینگ موجب نرم شدن بافت سلولزی سبزیجات شده و لذا پر کردن آنها در قوطی به راحتی انجام می پذیرد.


4)درسبزیجاتی نظیر هویج فرایند بلانچینگ موجب می شود تا رنگدانه کاروتنوئیدها در قطرات چربی موجود در بافت هویج قرار گرفته و لذا از اکسیداسیون و تغییر رنگ آنها جلوگیری گردد.


5) فرایند بلانچینگ موجب نرم شدن بافت میوه جات و سبزیجات می شود و بوی خامی میوه و سبزی از بین می رود.


6)فرایند بلانچینگ باعث می شود تا در اثر فرایند حرارتی اعمال شده و یا به واسطه غوطه ور شدن ماده غذایی در آب داغ بسیاری از میکروارگانیسمها از بین رفته و یا از سطح ماده غذایی شسته و خارج شده و لذا در مجموع بار میکروبی ماده غذایی کاهش یابد.عوامل موثر بر زمان بلانچینگ


نوع میوه یا سبزی


اندازه قطعات غذا


دمای بلانچینگ


روش گرمادهیبلانچینگ به دو روش انجام می شود:


بلانچینگ با آب داغ


بلانچینگ با بخارآب


البته روشهای دیگری نیز وجود دارد که شامل بلانچینگ با مایکروویو و بلانچینگ خشک می باشد که در بلانچینگ خشک، خشک کردن به وسيله گاز گوگرد و اسيد سيتريک و يا نمک صورت مي گيرد.
بقیه مطالب مورد بحث:


عوامل موثر بر زمان بلانچینگ


بلانچینگ با آب داغ
Hot water blanching


توضیح مختصری از دستگاه بلانچینگ آبی


بلانچینگ با بخار آب
Steam blanching


توضیح مختصری از دستگاه بلانچینگ با بخار


آزمون کفایت عمل بلانچینگ


سبزی آمادگی سازی زمان بلانچینگ
مطالب دیگر:
📎فایل اتوکد سه بعدی از پلان یک بیمارستان 📎پروژه کامل طراحی فرهنگسرا به همراه پرسپکتیو های جذاب از پروژه📎خواندنی های جالب ضرب المثل حکایت کاریکلماتور شعبده بازی کاریکاتور 📎اثر آنتی اكسیدان های عسل📎مقاله عیب یابی کابل📎مقاله اصول پیشگیری و علل بروز و گسترش حریق📎مقاله ارزيابي عملكرد📎پروژه حادثه نشت رادیو اکتیو از نیروگاه اتمی ژاپن📎مقاله تلفن همراه📎تجدید ساختار سازی سیستم های قدرت الکتریکی📎دانلود پروژه پرورش قارچ📎آموزش ترمیم تاچ گوشی هواویY220-U10📎قوانین ربات مسیریاب دانش اموزی مسابقات📎مجموعه طرح ها والگو ها و مدل های روز لباس بچگانه سری(طرح های ترکی)📎خرابی پایه دیتا سوکت شارژ s920 lenovo 📎مقاله بررسی پارکت و سقف های کاذب 89 اسلاید📎پروژه 5 طراحی صنعتی - محیط زیست - ساعت ، میز شطرنج ، پل عابر پیاده ، لایتینگ پل عابر پیاده ، فلاور باکس (flower box -0GZHWET1📎پروژه 1 ( روند طراحي محصول ) طراحی صندلی تحریر 110 ص📎پروژه بتن 60 ص + فایلهای جانبی📎پروژه تكنولوژي بتن و اجراي سازه هاي بتني و فلزي 3D PANNEL 12 ص📎پروژه راه - قوس ها در راهسازي 50 ص📎پروژه راه سازي-ابنيه فني(تونل) 65 ص📎پروژه راهسازی - 45 ص + نقشه ها و محاسبات اکسل📎پروژه راهسازی - عکس نقشه محاسبات بصورت کامل📎پروژه روستای سرآسیاب -50 ص