لینک دانلود(پاورپوينت وبا 34 اسلاید)

پاورپوينت وبا 34 اسلاید|لینک دانلود|اُ اِچ|42089238|پاورپوینت بیماری وبا,دانلود پاورپوینت وبا,پاورپوینت در مورد بیماری وبا,پاورپوینت درباره وبا,دانلود پاورپوینت بیماری وبا,دانلود پاورپوینت در مورد بیماری وبا
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوينت وبا 34 اسلاید را دنبال می کنید .

دانلود


مشخصات فایل
تعداد صفحات34حجم10513/209 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته علوم آزمایشگاهی قالب 34 اسلايد و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابليت ويرايش


وَبا بیماری است که از طریق آب توسط باکتری ویبریو کلرا ایجاد می‌شود. این بیماری در گذشته در ایران به نام مرگامرگی خوانده می‌شده‌است. این باکتری با نوشیدن آب آلوده یا خوردن ماهی نپخته یا خوردن صدف‌ها وارد بدن می‌شود. در ایران بیشترین راه انتقال وبا، سبزی‌های آلوده‌است. سبزی‌هایی که در هنگام کاشته شدن با کود انسانی (پساب) تغذیه می‌شوند دارای بیشترین آلودگی هستند.


وبا در آغاز بیماری مسری بخش‌هایی از شبه قاره هند در اطراف رود گنگ بوده‌است. این بیماری از راه راه‌های بازرگانی (زمینی و دریایی) به روسیه و سپس به اروپای غربی و از اروپای غربی به آمریکای شمالی منتقل شد.


در صحیفه سجادیه دعای بیست و هفتم در قطعه دوازده به صراحت به ارتباط بین آب و وبا اشاره شده که این نشان دهنده آگاهی اعراب از ارتباط بین آب و وبا قرن‌ها پیش از اروپائیان می باشد.
بیماری وبا برای نخستین بار به شکل علمی توسط پزشک پرتغالی، گارسیا ده اورتا در هندوستان در سال ۱۵۶۳ توصیف شد.

فهرست مطالب
خاستگاه اپیدمیولوژیک وبا
شناسایی باکتری وبا
راههای انتقال
عوامل مربوط به میزبان
نشانه‌های بیماری
پیشگیری
درمان
واکسن وبا
چرخه زیستی باکتری وبا
وبا در ایران
قربانیان نامی وبا
اطلاعات تاریخی دیگر
اصول کشف همه گیری وبا
پروتکل کشوری درمان و برخورد با بیماری
ارزیابی بیمار از نظر تعیین درجه کم آبی
اقدامات بعدی شامل کنترل اطرافیان و محیط


"

مطالب دیگر:
معماري پُلها در شهرهاي مختلففرم در معمارياصول مقاوم سازي ساختمانهاآزمايشگاه معماريفضاهاي ورودي بناهاي سنتيسراي دوستي (مركز كودكان خياباني)گنبد سلطانيهموزه ايران باستانراه ترابريمسجد در معماري ايرانارزيابي عوامل استرس زاي شغليراهبردهاي حل مسأله در پيشرفت رياضياثرات وعوامل مؤثر بر طلاق در خانواده هاي شهرستان نيشابوردانلود طرح لایه باز تقدیر نامه(14)( دانش یاران)کتابچه (( رژیم حقوقی تنگه های بین المللی))دانلود طرح لایه باز تقدیر نامه و لوح سپاس(15)( دانش یاران)دانلود طرح لایه باز تقدیر نامه و لوح سپاس(17)(دانش یاران)دانلود طرح لایه باز تقدیر نامه و لوح سپاس(18)( دانش یاران)دانلود طرح لایه باز تقدیر نامه و لوح سپاس(19)(دانش یاران)افسردگی و راه های مقابله با آنبرنامه تحت اکسل طراحی عضو فشاری ساخته شده با دو نیمرخ U شکل و بست هایی از نیمرخ U شکل در وسطپایاننامه بررسي رابطه بين فرهنگ سازماني و بكارگيري فناوري اطلاعات و در ادارات آموزش و پرورش شهرروش تحقیق - شناخت و بررسی مسائل و مشکلات زنان شاغلاخلاق و تربيت اسلاميروش تحقيق