لینک دانلود(پاورپوينت گلابی 10 اسلاید)

پاورپوينت گلابی 10 اسلاید|لینک دانلود|اُ اِچ|42088898|پاورپوینت در باره گلابی,پاورپوينت درخت گلابی,پاورپوينت در مورد درخت گلابی,دانلود پاورپوينت گلابی,دانلود پاورپوینت در خت گلابی,دانلود پاورپوینت در مورد گلابی
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوينت گلابی 10 اسلاید را دنبال می کنید .

دانلود


مشخصات فایل
تعداد صفحات10حجم5496/178 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود جهت رشته کشاورزی قالب 10 اسلايد و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابليت ويرايش

گلابی میوه ای است سبز یا زرد رنگ ، آبدار و مخروطی شکل که دارای طعمی خوش و معطر است. گلابی را شاه میوه یا آمرود هم می نامند و به میوه پیوندی و شاداب آن شاه آمرود گویند. گیاه گلابی بومی آسیای غربی و اروپای شرقی مخصوصاً نواحی شمال غربی ایران و کوههای قفقاز می باشد.

گلابی بعد از سیب مهم ترین میوه دانه دار دنیا و ایران به شمار می آید. گلابی را در زبان عربی سَفرجَل یا عَرمُوط و در زبان انگلیسی PEAR می گویند.

درخت گلابی در برابر سرما از سیب حساس تر است. گل های گلابی در بهار کمی زودتر از سیب باز می شوند ، به همین دلیل بیشتر در معرض خطر سرمای بهاره قرار می گیرند .

در تابستان، گیاه گلابی گرما را بیشتر از سیب تحمل می کند. گل و میوه گلابی در انتهای شاخه ها و سیخک های دو ساله بوجود می آید ، بنابراین هنگام هرس درختان بارور ، باید در حفظ سیخک ها دقت کرد. میزان محصول در باغ های معمولی به 45 تن در هکتار می رسد. تعداد ارقام گلابی موجود در ایران حدود 120 نوع است

قسمت هایی از درخت گلابی که مورد استفاده غذایی و درمانی قرار می گیرد: 1- میوه 2- برگ 3- پوست درخت آن است. گلابی را می توان بصورت خام یا پخته ( مربا و کمپوت) مصرف کرد.


گلابی میوه ای عالی و گوارا و پرآب است که خاصیت لینت دهندگی دارد. افرادی که یبوست دارند سعی کنند 1 تا 2 عدد گلابی در روز بخورند و بلافاصله 1 لیوان آب ولرم بنوشند که خاصیت ملین آن قوی تر شود.

فهرست مطالب
گلابی
گیاه گلابی و انواع آن
خواص درمانی گلابی
احادیث و نظرات بزرگان
نحوه کاشت درخت گلابی


"

مطالب دیگر:
🔗دانلود مقاله امام خميني و نقش زن🔗پروژه فولاد (توضیحات خوانده شود)🔗کتاب🔗Harrison’s Principles of Internal Medicine Twentieth Edition (Vol.1 & Vol.2)🔗Structure for Architects: A Case Study in Steel Wood and Reinforced Concrete Design🔗Nonautonomous Dynamics - Nonlinear Oscillations and Global Attractors🔗Programming C# 8.0: Build Cloud Web and Desktop Applications🔗دانلود کتاب انسان خردمند | تاریخ مختصر بشر اثر يووال نوح هراری PDF🔗دانلود کتاب زبان بدن اثرآلن پیز🔗مقاله ترجمه شده اثر اختصاصی بودن هدف هزینه و فرآیند توسعه محصول جدید بر عملکرد کاهش هزینه🔗مقاله ترجمه شده اثر تعدیل چرخه زندگی سازمانی وارتباط بین روشهای تعاملی و تشخیصی با استفاده از کنترل های عملکرد سازمانی🔗مقاله ترجمه شده اثر سواد اطلاعاتی روی عملکرد مدیریتی: نقش واسطه حسابداری مدیریت استراتژیک و نقش تعدیلی خودکارآمدی🔗فایل صوتی قانون جذب کامل از صفر تا صد (افشای اسرار انجمنهای مخفی فراماسونهای ثروتمند)🔗دوره جامع فروش در آمازون و علیبابا🔗Apollonius Rhodius Herodotus and Historiography🔗کتاب صوتی معجزات قرن حاضر اثر لوئیز ال هی🔗Microelectronic circuits🔗مقاله ترجمه شده استفاده از کارت امتیازی متوازن در ارزیابی عملکرد اشاعه E-SCM : یک دیدگاه چند مرحله ای🔗مقاله ترجمه شده آزمون اختلاف بین اصول پذیرفته شده حسابداری ایالات متحده امریکا(U.S.GAAP) و استانداردهای بین المللی حسابداری (IAS)🔗مقاله ترجمه شده استانداردهای جهانی حسابداری: واقعیت و رویاها🔗مقاله ترجمه شده استرس کار حسابرسان چطور روی کیفیت حسابرسی آنها تاثیر میگذارد؟ بر اساس شواهد تجربی بازار بورس چین🔗مقاله ترجمه شده استفاده از روش Fuzzy AHP (روش تجزیه وتحلیل سلسله مراتبی فازی) برای عملکرد مالی- بررسی بخش پتروشیمی ایران🔗Hands-On Enterprise Automation on Linux: Efficiently perform large-scale Linux infrastructure automation with Ansible🔗Amplifiers Comparators Multipliers Filters and Oscillators🔗مقاله ترجمه شده استقلال و شناخت مالي نسبت به شوراي مميزي با عدم پذيرش افشاي مالي: بررسي شركت‌هاي توبيخ‌ شده عمومي در كشور مالزي