لینک دانلود(پاورپوینت راجب الگوریتم)

پاورپوینت راجب الگوریتم|لینک دانلود|اُ اِچ|42084781|پاورپوینت راجب الگوریتم,الگوریتم پاورپوینت,دانلود پاورپیونت راجب الگوریتم کامپیوتر,دانلود پاورپوینت در مورد الگوریتم
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت راجب الگوریتم را دنبال می کنید .


مشخصات فایل
تعداد صفحات25حجم57/848 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpptx
توضیحات کامل
دانلود پاورپوینت الگوریتم جهت رشته کامپیوتر در قالب 25 اسلاید و با فرمت pptx بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش


الگوریتم (نسبت: الگوریتمی، خوارزمیک)یا خوارزمی مجموعه‌ای متناهی از دستورالعمل‌ها است، که به ترتیب خاصی اجرا می‌شوند و مسئله‌ای را حل می‌کنند. به عبارت دیگر یک الگوریتم، روشی گام به گام برای حل مسئله است. شیوه محاسبه معدل در مدرسه، یکی از نمونه‌های الگوریتم است


خصوصیات یک الگوریتم
تمام الگوریتم‌ها باید شرایط و معیارهای زیر را دارا باشند:

ورودی:
یک الگوریتم باید هیچ یا حد اقل یک پارامتر را به عنوان ورودی بپذیرد؛

خروجی:
الگوریتم بایستی حداقل یک کمیت به عنوان خروجی (نتیجه عملیات) تولید کند؛

قطعیت:
دستورهای الگوریتم باید با زبانی دقیق، و بی‌ابهام بیان شوند. هر دستورالعمل نیز باید انجام‌پذیر باشد. دستورهایی نظیر «مقدار ۶ یا ۷ را به x اضافه کنید» یا «حاصل تقسیم پنج بر صفر را محاسبه کنید» مجاز نیستند؛ چرا که در مورد مثال اول، معلوم نیست که بالاخره چه عددی باید انتخاب شود، و در خصوص مثال دوم هم تقسیم بر صفر در ریاضیات تعریف نشده‌است.

محدودیت:
الگوریتم باید دارای شروع و پایان مشخصی باشد، به نحوی که اگر دستورهای آن را دنبال کنیم، برای تمامی حالت ها، الگوریتم پس از طی مراحل، خاتمه یابد. به علاوه، زمان لازم برای خاتمه الگوریتم هم باید به گونه‌ای معقول و کوتاه باشد.


عوامل مؤثر در ارائه ی یک الگوریتم
به‌طور کلی جهت ارائه ی یک الگوریتم کامل به ۳ مؤلفهٔ اصلی احتیاج داریم که عبارتند از:

مقادیر معلوم
خواستهٔ مسئله
عملیات محاسباتی
دستورهای شرطی
دستورهای تکرار (حلقه‌ها)
اطلاعات اولیه‌ای که در اختیار ما قرار می‌گیرد و با استفاده از آن‌ها به ارائهٔ راه حل می‌پردازیم شامل مقادیر معلوم مسئله هستند و نتایجی که بر اثر انجام عملیات محاسباتی به‌دست می‌آیند خواسته‌های مسئله نامیده می‌شوند.

از آنجایی که هدف اصلی طراحی الگوریتم برای حل یک مسئله دستیابی به خواسته‌های مسئله می‌باشد بنابراین طی مراحل ۳ گانهٔ بالا در ارائهٔ الگوریتم الزامی است.

یک الگوریتم شامل دستورالعمل‌های پشت سر هم است که جهت ارائهٔ یک خروجی معتبر باید به ترتیب اجرا شوند، از این رو رعایت ترتیب در مولفه‌های اصلی نیز مؤثر است، چرا که اساساً بدون وجود خواستهٔ مسئله عملیات محاسباتی نیز وجود نخواهد داشت.

با به‌کارگیری دستورهای شرطی می‌توان خروجی و رفتار یک الگوریتم را با توجه به شرایط از پیش تعیین شده‌ی مسئله کنترل کرد، از سوی دیگر استفاده از دستورهای تکرار (حلقه‌ها) به برنامه‌نویس کمک می‌کنند یک دستور تکراری را چندین بار اجرا کند.


"

مطالب دیگر:
📚معرفی کسب کار خانگی خدمات پادویی📚طرح توجیهی تولید خمیر فلاف 600 تن در سال📚طرح توجیهی توليد خمير كاغذ از ضايعات كشاورزي📚طرح توجیهی چیپس سیب زمینی 1000 تن در سال📚طرح توجیهی تولید چشم الکترونیک📚طرح توجیهی تولید چربی گیرهای صنعتی📚طرح توجیهی تولید بسته بندی چای و قهوه فوری📚طرح توجیهی چاپ صنعتی (Industrial Printing)📚طرح توجیهی توليد سركه صنعتی 1500 تن📚طرح توجیهی توليد سرنگ (Syringe)📚طرح توجیهی تولید مفتول و سیم از طریق کشش📚طرح توجیهی تولید شیر و ماست،خامه پاستوریزه📚طرح توجیهی توليد انواع قطعات باكليتي📚طرح توجیهی تولید قطعات صنعتی به روش فورجنیک📚طرح توجیهی تولید کمپوست📚طرح توجیهی تولید و بسته بندی ماست پاستوریزه 800 تن در سال📚طرح توجیهی تولید تیر بتنی برق📚طرح توجیهی تولید تجهيزات الكتريكی و پزشكی (جنين ياب)📚طرح توجیهی تولید چاپگر عریض📚طرح توجیهی تولید چراغ روشنايی پارك ها📚طرح توجیهی تولید چرخ و محور واگن📚طرح توجیهی تولید چیپس از میوه جات📚طرح توجیهی تولید شافت های فولادی📚طرح توجیهی توليد شيره و سرکه و الکل📚طرح توجیهی تولید کارامل 800 تن در سال