لینک دانلود(مبانی نظری رابطه بین شبکه های اجتماعی مجازی و هویت جمعی)

مبانی نظری رابطه بین شبکه های اجتماعی مجازی و هویت جمعی|لینک دانلود|اُ اِچ|42079011|مبانی نظری شبکه های اجتماعی مجازی,مفهوم شبکه های اجتماعی مجازی,نقش شبکه های اجتماعی مجازی,نظریه های شبکه های اجتماعی مجازی,آسیب های شبکه های اجتماعی مجازی,تاریخچه شبکه های اجتماعی مجازی در ایران,علل گرایش به شبکه های اجتماعی مجازی,رابطه شبکه های اجتماعی مجازی و هویت جمعی,تاثیر شبکه های اجتماعی مجازی بر هویت جمعی
در حال حاظر شما فایل با عنوان مبانی نظری رابطه بین شبکه های اجتماعی مجازی و هویت جمعی را دنبال می کنید .

هدف از این مبانی نظری بررسی رابطه بین شبکه های اجتماعی مجازی و هویت جمعی دانشجویان می باشد


مشخصات فایل
تعداد صفحات73حجم135/455 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdocx
توضیحات کامل

چارچوب نظری تحقیق حاضر یک نظریه تلفیقی است؛ بنابراین متغیرهای موجود نه از یک نظریه بلکه از چند نظریه و دیدگاه اخذ گردیده‌اند. همچنین اینکه هیچ کدام از نظریه‌های مورد بحث کامل نیستند و هر کدام بر علل و عوامل خاصی تأکید می کنند.عامل بنیادین در شکل گیری هویت های اجتماعی، تعاملات انسانی است. در واقع فرد هنگامی که به تعامل با فردی دیگر می پردازد؛ هویت خویشتن را به عنوان یک عضو جامعه پیدا می کند. هویت در بستر تعاملات اجتماعی تعریف می شود. ظهور فناوری های نوین ارتباطی که شبکه های اجتماعی مجازی یکی از مهمترین آن‌ها می باشد، دگرگونی های بنیادی در تعاملات و ارتباطات انسانی ایجاد کرده است.

پیامد این امر شکل گیری نوع جدیدی از تعاملات انسانی است که ضمن تمایز از الگوهای ارتباطی مرسوم در رسانه های ارتباط جمعی، عملاً فرصت های نوینی را در جهت تجلی خود و هویت، به وجود آورده است. همانگونه که ولمن، گیدنز، رابرتسون، واتزر و کاستلز هم با وجود به کار بردن اصلاحات متفاوت معتقد می باشند.پس می توان به طور کلی گفت که شبکه های اجتماعی مجازی به عنوان بعدی از جهانی شدن در حوزه ارتباطات می توانند تأثیرات زیادی بر هویت کاربران ایجاد کنند و باعث بازاندیشی در هویت که گیدنز معتقد می باشد، شوند.


احساس آزادی در شبکه های اجتماعی موضوع دیگری می باشد که در این تحقیق به آن پرداخته شده است. در عصر حاضر و با توجه به دگرگونی های که در حوزه ارتباطات ایجاد شده است بررسی موضوع احساس آزادی در شبکه های اجتماعی مجازی بحث مهمی می باشد براساس نظریه حوزه عمومی هابرماس مورد بررسی قرار گرفته است. هابرماس معتقد هست حوزه عمومی قلمروی از زندگی می باشد که هر فرد فارغ از همه چیز آنچه را که دوست دارد بیان می کند.


نظریه کاشت بر کنش متقابل میان رسانه و مخاطبانی که از آن رسانه استفاده می کنند و نیز چگونگی تأثیر گذازی رسانه ها بر مخاطبان تأکید دارد. فرض اساسی این نظریه این است که بین میزان مواجهه و استفاده از رسانه و واقعیت پنداری در محتوا و برنامه های آن رسانه ارتباط مستقیم وجود دارد؛ بنابراین براساس نظریه کاشت یا پرورش جرج گربنر می توان استنباط کرد میزان، مدت استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی بر هویت جمعی افراد تأثیر می گذارد.

همچنین نظریه استفاده و رضامندی که در مورد میزان رضایت مخاطبان از نوع برنامه های رسانه های جمعی می باشد و معتقد می باشد که مخاطبان بیشتر برنامه های را دنبال می کنند که از آن برنامه رضایت حداقلی داشته باشند که در تحقیق حاضر نوع استفاده از شبکه های اجتماعی مجازی، نوع اشتراک گذاری مطالب، نوع لایک و کامنت، نوع عضویت در گروه ها و تالارها، نوع مخاطب پست ها در شبکه های اجتماعی مجازی و نوع پیگیری اخبار در شبکه های اجتماعی مجازی براساس همین نظریه یعنی نظریه استفاده و رضامندی می باشند.


فهرست مطالب

1- فصل اول: کلیات 1
1-1-مقدمه 2
1-2-بیان مساله 4
1-3-اهداف تحقیق 7
1-4- اهمیت و ضرورت تحقیق 7
1-5- تعاریف مفاهیم و اصطلاحات کلیدی 9

2- فصل دوم: چارچوب نظری و تجربی تحقیق 10
2-1- پیشینه تحقیق 11
2-1- 1-مطالعات انجام شده داخلی 11
2-1-2- مطالعات انجام شده خارجی 14
2-1- 3-جمع بندی پیشینه تحقیق 17
2-2- مبانی نظری 18
2-2-1- هویت 18
2-2-1-1- هویت اجتماعی 19
2-2-1-2 کنش متقابل نمادین 20
2-2-1-3- سایر نظریه پردازان 21
2-2-2- شبکه های اجتماعی مجازی 23
2-2-3- شبکه های اجتماعی مجازی و هویت 25
2-2-3-1- بری ولمن 25
2-2-3-2-آنتونی گیدنز 26
2-2-3-3- رولند رابرتسون 27
2-2-3-4- مالکوم واتزر 28
2-2-3-5- مانوئل کاستلز 30
2-2-3-6- حوزه عمومی هابرماس 31
2-2-3-7- نظریه کاشت 31
2-2-3-8-نظریه استفاده و رضامندی 32
2-2-3-9- فیس بوک و هویت 32
2-3- چارچوب نظری تحقیق 34
2-4- فرضیه های تحقیق 37

منابع


"

مطالب دیگر:
📎برای که آواز بخوانم ( ر . اعتمادی )📎كتاب چهل درجه زیر شب - نوشته: (ر.اعتمادی)📎دختر خوشكل دانشكده من نوشته : ر اعتمادي📎دانلود مقاله سمعک و کابرد آن📎دیروز من دیروز تو ( ر . اعتمادی )📎روزهای سخت بارانی ( ر . اعتمادی )📎شوک پاریسی ( ر . اعتمادی )📎آخرین ایستگاه شب ( ر . اعتمادی )📎یک لحظه روی پل ( ر . اعتمادی )📎تویست داغم کن ( ر . اعتمادی )📎جسور زیبا ولی شیطان ( ر . اعتمادی )📎شب ایرانی ( ر . اعتمادی )📎رمان بی نظیر پس از تو اثر: جوجومویز📎شلیک خاموش نوشته امیر عشیری📎سیاه خان نوشته ( امیر عشیری )📎سقوط عقابها نوشته امیر عشیری📎ستون پنجم نوشته امیر عشیری📎گزارش کارآموزی در اداره آموزش و پرورش شهر گله‮ دار📎فایل لایه باز طرح های کمیک📎تنها در برابر قاتل نوشته امیر عشیری📎تسمه چرمی نوشته امیر عشیری📎تصویر قاتل نوشته امیر عشیری📎سحرگاه خونین- نوشته : امیر عشیری📎گزارش کارآموزی در شركت هپكو اراك📎درياچه كوسه ها