لینک دانلود(فایل پروژه آشنایی با دستگاه CT Scan + پاورپوینت با 30 اسلاید قابل ویرایش)

فایل پروژه آشنایی با دستگاه CT Scan + پاورپوینت با 30 اسلاید قابل ویرایش|لینک دانلود|اُ اِچ|42076381|فایل پروژه آشنایی با دستگاه CT Scan
در حال حاظر شما فایل با عنوان فایل پروژه آشنایی با دستگاه CT Scan + پاورپوینت با 30 اسلاید قابل ویرایش را دنبال می کنید .

فایل پروژه آشنایی با دستگاه CT Scan پاورپوینت با 30 اسلاید قابل ویرایشبه تعداد 42 صفحه pdfتصویربرداری سی تی یا سی‌تی اسکن یا توموگرافی کامپیوتری (به فارسی مقطع‌نگاری رایانه‌ای) استفاده از اشعه ایکس در ارتباط با الگوریتم‌ها و محاسبات کامپیوتری به منظور ایجاد تصویر از بدن می‌باشد در سی تی، یک تیوب یا لوله تولیدکننده اشعه ایکس، در مقابل یک آ


مشخصات فایل
تعداد صفحات42حجم3/603 کیلوبایت فرمت فایل اصلیpdf
توضیحات کامل

به تعداد 42 صفحه pdf

تصویربرداری سی تی یا سی‌تی اسکن یا توموگرافی کامپیوتری (به فارسی: مقطع‌نگاری رایانه‌ای) استفاده از اشعه ایکس در ارتباط با الگوریتم‌ها و محاسبات کامپیوتری به منظور ایجاد تصویر از بدن می‌باشد. در سی تی، یک تیوب یا لوله تولیدکننده اشعه ایکس، در مقابل یک آشکارساز (دتکتور) این اشعه قرار داده شده، و باا کمک حلقه‌ای که به صورت یک دستگاه و به شکل چرخشی در اطراف بیمار حرکت می‌کند، تصویر کامپیوتریِ مقطعی به صورت برش یا مقطع عرضی تولید می‌نماید.
سی تی در سطح آگزیال یا محوری است که تصویر به دست می‌دهد، در حالی که تصویرهای مقطع کرونال (تاجی) و ساژیتال (سهمی) را می‌توان به وسیله بازسازی‌های کامپیوتری ارائه کرد.

عوامل رادیوکنتراست یا مواد حاجب اغلب در سی تی برای توصیف بهتر آناتومی مورد استفاده واقع می‌شوند. گرچه رادیوگرافی قادر به تولید و ارائه تفکیک‌پذیری فضایی بالاتری است، اما در عوض سی تی می‌تواند اطلاعات بیشتری را در مورد تغییرات دقیق و ظریف مربوط به میرایی پرتو ایکس تشخیص دهد. در ضمن سی تی بیمار را در معرض تابش اشعه یونیزان بیشتری در مقایسه با رادیوگرافی قرار می‌دهد. در سی تی نوع اسپیرال با آشکارسازهای زیاد (مولتی دتکتور) از چند ردیاب یا آشکارساز بهره گیری می‌شود. در این نوع ۸ ، ۱۶، یا ۶۴ ردیاب یا آشکارساز در طول حرکتی پیوسته و مستمر از بیمار، از طریق تابش پرتو تصویر به دست می‌آورند که حاصل تصاویری عالی و با جزئیات بسیار ظریف در زمان بررسی کمتر می‌باشد.

با تجویز سریع کنتراست وریدی در طی سی‌تی اسکن این جزئیات دقیق تصویری را می‌توان بازسازی سه ‌بعدی 3D نمود و بدین ترتیب تصاویری از کاروتید، شریان مغزی و کرونری، یا به صورت سی تی آرتریوگرافی و سی تی آنژیوگرافی حاصل نمود. سی‌تی اسکن است تست انتخابی در تشخیص برخی از شرایط اضطراری و اورژانس مانند خونریزی مغزی، آمبولی ریه (لخته‌ای که موجب انسداد در عروق ریه‌ها شود)، دایسکشن آئورت یا همان پارگی سرخرگ آئورت (پاره شدن دیواره آئورت)، آپاندیسیت، دیورتیکولیت، و سنگ کلیه می‌باشد. با ادامه پیشرفتها و بهبود مداوم در تکنولوژی (فناوری) سی‌تی اسکن، از جمله سریعتر شدن زمان تصویربرداری و بهبود رزولوشن یا وضوح و تفکیک‌پذیری تصاویر، دقت و کارایی این روش به طور چشمگیری افزایش یافته و در نتیجه از سی‌تی اسکن به میزان بیشتری در تشخیص‌های پزشکی استفاده می‌شود.

فهرست مطالب :

مقدمه مقایسه سی تی اسکن با ام آر آیآشکار سازهامواد حاجب و کاربرد آننسل های سی تی اسکنآرتیفکت هامزایا و خطراتپیوست


"

مطالب دیگر:
🔍اختلال پرخاشگری در کودکان🔍انواع اختلالات رفتاری کودکان با تاکید بر دروغ گویی🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان دشتستان (واقع در استان بوشهر)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان بوشهر (واقع در استان بوشهر)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان دشتی (واقع در استان بوشهر)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان دیر (واقع در استان بوشهر)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان گناوه (واقع در استان بوشهر)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان جم (واقع در استان بوشهر)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان دیلم (واقع در استان بوشهر)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان کنگان (واقع در استان بوشهر)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان تنگستان (واقع در استان بوشهر)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان دماوند (واقع در استان بوشهر)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان رباط کریم(واقع در استان تهران)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان شهریار(واقع در استان تهران)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان شمیرانات (واقع در استان تهران)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان تهران (واقع در استان تهران)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان ورامین (واقع در استان تهران)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان اسلام آباد غرب (واقع در استان کرمانشاه)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان قصر شیرین(واقع در استان کرمانشاه)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان گیلانغرب (واقع در استان کرمانشاه)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان هرسین (واقع در استان کرمانشاه)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان جوانرود (واقع در استان کرمانشاه)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان کنگاور (واقع در استان کرمانشاه)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان کرمانشاه (واقع در استان کرمانشاه)🔍شیپ فایل محدوده سیاسی شهرستان پاوه (واقع در استان کرمانشاه)