لینک دانلود(بررسی پایان نامه جمعیت وجمعیت شناسی)

بررسی پایان نامه جمعیت وجمعیت شناسی|لینک دانلود|اُ اِچ|41016685|بررسی پایان نامه جمعیت وجمعیت شناسی, پایان نامه جمعیت وجمعیت شناسی
در حال حاظر شما فایل با عنوان بررسی پایان نامه جمعیت وجمعیت شناسی را دنبال می کنید .

بررسی تحقیق جمعیت وجمعیت شناسی

کلمه جمعیت چه عبارات و مفاهیمی را به ذهن شما می آورد . جمعیت کلاس ، جمعیت شهر یا روستا ؟ جمعیت یک کشور ، رشد بی رویه جمعیت ؟ آیا تاکنون هیچ یک از مشکلاتی که به جامعه آن روبروست به افزایش جمعیت نسبت داده اند .

از 1 تا 60 به طور آرام بشمارید ، در این زمان 170 نفر در جهان متولد می شوند . بنابراین از این لحظه تا فردا همین ساعت باید غذا ، مسکن ، آموزش و سایر امکانات برای 245000 نفر دیگر تأمین شود .

شاید تاکنون از خود بپرسید که چرا در کشورها سرشماری انجام می گیرد . چرا همه کشورها به گرد آوری اطلاعات جمعیتی می پردازند . بنابراین متوجه می شویم که جمعیت و بررسی عوامل جمعیتی مهم و قابل بحث است . پس در ابتدا به تعریف جمعیت می پردازیم .

جمعیت به مجموعه از افراد که دارای اشتراکی با یکدیگر از جهات مختلف مثل مسائل قومی ، نژادی ، سیاسی ، مذهبی بوده و در یک مکان با هم به سر می برند جمعیت می گویند . مثل جمعیت سیاه پوستان امریکایی یا جمعیت ارامنه آذربایجانیها . جمعیت شناسی در حقیقت یک مطالعه علمی جمعیت است که چند تعریف به شرح ذیل دارد .

1- مطالعه ساختار جمعیتی در ابعاد مختلف ، توصیف و تحلیل آماری ، بررسی حرکات جمعیت ، روابط متقابل مابین پدیده های جمعیتی از جنبه های اقتصادی – زیستی همگیدر چهار چوب علم جمعیت شناسی بررسی می گردد . پس جمعیت شناسی کلیه جنبه های مختلف مثل زاد و ولد ، مرگ و میر ، مهاجرت ، وضعیت زناشو یی ( ازدواج ، طلاق ) ، توزیع سنی ، جنسی ، جغرافیای جمعیت ، امید به زندگی را بررسی می کند .

2- پیش بینی آینده با توجه به میزان رشد جمعیت و منابع موجود را بعضی علم جمعیت شناسی
می گویند .

3- تعریف سازمان ملل متحد : علمی که به هدف بررسی جمعیت از جهات اندازه ، ساختار ، تغییر و تحول حرکات ، خصوصیات مشترک از جنبه کمی و بررسی حرکات زمانی و هم چنین ارتباط متقابل بین پدیده های جمعیتی به لحاظ کیفی می باشد .

موضوع و تعریف جمعیت و جمعیت شناسی

کلمه جمعیت به اجتماعی از افراد مقیم در یک مکان اطلاق می شود، اعم از اینکه اقامتشان مستمر باشد یا موقت. در جمعیت شناسی معمولاً منظور از جمعیت، تجمعی است از افراد انسان که در یک منطقه – مثل شهر ور روستا به طور مستمر و معمولاً به شکل تجمعی از خانوار و خانواده زیست می کنند. از این رو، جمعیت خاصی که برای منظوری خاص در زمان و مکانی معین دور هم گرد آیند لزوماً در جمعیت شناسی مورد نظر نیست. با وجود این، گروههای محدود شغلی، اداری، فرهنگی و مشابه مثل جامعه کارمندان، تجار، پزشکان، مهندسان، کشاورزان، هنرمندان و نویسندگان نیز در بررسی های جمعیتی در برخی موارد جمعیتهای محدود محسوب می شوند و در مطالعات موردی دارای اهمیت ویژه اند. با توجه به این تعاریف، جمعیت شناسی علمی است که ابعاد، شمار، ساختار و خصوصیات و تحول جمعیتها را اصولاً با روش کمی و ریاضی بررسی می کند و امکان آگاهی و تحلیل کیفی جمعیت را فراهم می سازد.


مطالب دیگر:
🔥پاورپوینت استراتژی های بازاریابی در مرحله افول بازار🔥پاورپوینت استراتژی های بازاریابی در مرحله بلوغ بازار🔥پاورپوینت پروژه مرمت خانه مرعشی🔥پاورپوینت پروژه مرمت خانه محسنی🔥پاورپوینت انگیزش🔥آموزش نرم افزار ای ویوز (eviews)🔥پاورپوینت سیستم بازاریابی و انواع مدل های بازاریابی🔥نمونه سوالات مانتودوز آزمون های فنی و حرفه ای سال 95🔥پاورپوینت هتل خانه دوست (FriendHouse Hotel)🔥کتاب Dictionary of Landscape Architecture and Construction🔥پاورپوینت هتل اکوتوریسم🔥تحقیق بررسی موارد خاص در حسابداری🔥پاورپوینت ناحیه بندی بدنه سد و عکس های سد کرخه🔥پاورپوینت انواع زهکش در سدهای خاکی🔥پاورپوینت مطالعات ژئوتکنیکی و عوامل موثر در طراحی سد خاکی🔥تحقیق میراث های بزرگ معماری ایران🔥تحقیق آشنایی با معماری معاصر، فرهاد احمدی🔥جزوه آموزشی سازه های نگهبان🔥پاورپوینت معيارهاي اختصاصي طراحي سد🔥فیلم آموزشی پرده آب بند پی و بدنه سد کارون و تزریق تحکیمی آن🔥فیلم آموزشی تخریب فرازبند سد کارون🔥فیلم سرریز شدن آب از بالای فرازبند سد کارون🔥تحقیق نظام حقوقی ایران و مراجع صلاحیت دار بین المللی در مورد تخلفات ورزشی🔥تحقیق پژوهش فقهي در باب مالكيت فكري و معنوي🔥پاورپوینت پروژه آشنايي با مرمت ابنيه، امامزاده رودبند