لینک دانلود(دانلود فایل ورد(Word) پروژه بررسی شبکه های ادهاک و ارائه الگوریتم مسیریابی)

دانلود فایل ورد(Word) پروژه بررسی شبکه های ادهاک و ارائه الگوریتم مسیریابی|لینک دانلود|اُ اِچ|41014135|دانلود فایل ورد(Word) پروژه بررسی شبکه های ادهاک و ارائه الگوریتم مسیریابی,پروژه بررسی شبکه های ادهاک و ارائه الگوریتم مسیریابی,شبکه های ادهاک و ارائه الگوریتم مسیریابی,الگوریتم مسیریابی,شبکه های کامپیوتری,شبکه,دانلود رایگان,دانلود,شبکه,دانلود پایان نامه,شبکه های ادهاک
در حال حاظر شما فایل با عنوان دانلود فایل ورد(Word) پروژه بررسی شبکه های ادهاک و ارائه الگوریتم مسیریابی را دنبال می کنید .

عنوان تحقیق : بررسی شبکه های ادهاک و ارائه الگوریتم مسیریابی مبتنی بر ناحیه بندی در آن

تعداد صفحات : ۹۰

شرح مختصر تحقیق : این تحقیق با عنوانبررسی شبکه های ادهاک و ارائه الگوریتم مسیریابی مبتنی بر ناحیه بندی شبکه های Ad-hoc برای دانلود آماده شده است.شبکه های Ad–hoc به شبکه های آنی و یا موقت گفته می شود که برای یک منظور خاص به وجود می آیند. در واقع Ad hoc شبکه های بی سیم هستند که گره های آن متحرک می باشند. شبکه های بی سیم Ad hoc فاقد هسته مرکزی برای کنترل ارسال و دریافت داده می باشد و حمل بسته های اطلاعاتی به شخصه توسط خود گره های یک مسیر مشخص و اختصاصی صورت می گیرد. توپولوژی شبکه های Ad hoc متغیر است زیرا گره های شبکه می توانند تحرک داشته باشند و در هر لحظه از زمان جای خود را تغییر بدهند.

در این تحقیق هدف ارائه الگوریتم مسیریابی پیشنهادی مبتنی بر خوشه یابی می باشد. شبکه‌های Ad–hoc برای اولین بار توسط وزارت دفاع آمریکا در سیستم‌های نظامی و عملیاتی خود مورد استفاده قرار گرفته است. لیکن از سال ۱۹۷۰ بطور عمومی مورد استفاده میباشد.

تفاوت عمده شبکه های Ad hoc با شبکه های معمول بی سیم ۸۰۲٫۱۱ در این است که در شبکه های Ad hoc مجموعه ای از گره های متحرک بی سیم بدون هیچ زیرساختار مرکزی، نقطه دسترسی و یا ایستگاه پایه برای ارسال اطلاعات بی سیم در بازه ای مشخص به یکدیگر وصل می شوند.ارسال بسته های اطلاعاتی در شبکه های بی سیم Ad hoc توسط گره های مسیری که قبلا توسط یکی از الگوریتمهای مسیریابی مشخص شده است، صورت می گیرد.

در فصل اول به تقسیم بندی و توضیح شبکه های ادهاک و مروری بر پروتکلهای مسیریابی آن خواهیم پرداخت و سپس در فصل دوم عناصر مورد استفاده جهت شبیه سازی شبکه های MANET که شامل مدل های حرکت و ابزار شبیه سازی می باشد مورد بررسی قرار می گیرد و نیز فصل آخر را به بررسی الگوریتم های خوشه یابی و ارائه یک الگوریتم پیشنهادی و همچنین ارزیابی کارائی آن نسبت به سایر روش های خوشه یابی اختصاص داده ایم و فصل چهارم ننتیجه گیری و پیشنهاد برای آینده و در پایان نیز به طرح یک مقاله شخصی که شامل خلاصه این رساله می باشد پرداخته ایم.

در ادامه فهرست مطالب تحقیق حاضر را مشاهده میفرمایید :

پیشگفتار
فصل ۱- شبکه‌های Ad Hoc
۱-۱- تقسیم‌بندی شبکه‌های بی‌سیم
۱-۲- مروری بر پروتکلهای مسیریابی در شبکه‌های MANET
۱-۲-۱- الگوریتمهای مسیریابی مسطح
۱-۲-۱-۱- پروتکلهای مسیریابی Table Driven
۱-۲-۱-۲- پروتکلهای مسیریابی on-Demand
۱-۲-۲- الگوریتمهای مسیریابی سلسله‌مراتبی
۱-۲-۲-۱- مفهوم خوشه‌یابی
۱-۲-۲-۲- مزایای استفاده از خوشه‌یابی
۱-۲-۲-۳- الگوریتمهای مسیریابی سلسله‌مراتبی مبتنی بر خوشه‌یابی
فصل ۲- عناصر مورد استفاده جهت شبیه‌سازی شبکه‌های MANET
۲-۱- تکنولوژی بی‌سیم مورد استفاده در شبیه سازی شبکه های Ad Hoc
۲-۲- مدلهای تحرک
۲-۲-۱- مدل‌های تحرک تصادفی
۲-۲-۲- مدل تحرک با وابستگی لحظه‌ای
۲-۲-۳- مدل تحرک با وابستگی فضایی
۲-۲-۴- مدلهای تحرک با محدودیت جغرافیایی
۲-۲-۵- خصوصیات مدل تحرک Random Waypoint
۲-۳- ابزار شبیه‌سازی
فصل ۳- خوشه‌یابی
۳-۱- مروری بر الگوریتمهای خوشه‌یابی
۳-۲- پارامترهای کارایی در روشهای خوشه‌یابی
۳-۳- الگوریتم خوشه‌یابی پیشنهادی
۳-۳-۱- گره‌های همسایه
۳-۳-۲- شکل گیری خوشه‌ها
۳-۳-۳- پیکربندی مجدد خوشه‌ها
۳-۳-۴- ارزیابی کارایی
فصل ۴- نتیجه‌گیری و پیشنهاد برای آینده
ضمیمه ۱
ضمیمه ۲
مراجع


مطالب دیگر:
📚پاورپوینت بررسی معجزه پلیمر برای هزاره جدید📚پاورپوینت معرفی سیستم های گرمایشی و سرمایشی📚پاورپوینت معرفی وتحلیل انواع سازمان های فضایی در مجموعه های معماری📚پاورپوینت بررسی مفاهیم و ابعاد معاد📚پاورپوینت بررسی مجرم و مسئولیتهای جزایی در شرایط -حقوق جزایی عمومی 2📚پاورپوینت معرفی قیر وساختمان شیمیایی آن📚ربات های لمسی📚پاورپوینت بررسی مرمت خانه امیر لطیفی-گرگان📚پرسشنامه شاخص احقاق جنسی هالبرت دیوید فارلی هالبرت📚پاورپوینت بررسی مسجد جامع اصفهان📚پاورپوینت بررسی مسجد و مدرسه امام كاشان سلطانیه📚پاورپوینت راهنمای مداخله در بحران (مدیریت بحران)📚پاورپوینت بررسی مفهوم مدیریت📚پاورپوینت بررسی مدیریت از دیدگاه امام علی (ع)📚پاورپوینت بررسی مدیریت استراتژیک📚پاورپوینت بررسی جامع مدیریت استراتژیک📚پاورپوینت بررسی مدیریت استراتژیک در صنایع کوچک و متوسط📚پاورپوینت بررسی مدیریت استرس📚پاورپوینت مدیریت اماکن و تجهیزات ورزشی📚جزوه پاورپوینت مدیریت بهره وری و تجزیه و تحلیل آن در سازمانهای فراگیر کامل📚پاورپوینت بررسی مدیریت پروژه IT📚جزوه پاورپوینت مدیریت رفتار سازمان📚جزوه پاورپوینت مدیریت رفتار سازمانی📚پاورپوینت بررسی مدیریت ریسک📚پاورپوینت بررسی مدیریت زمان