لینک دانلود(تحقیق در مورد جمعیت 82 ص)

تحقیق در مورد جمعیت 82 ص|لینک دانلود|اُ اِچ|40278801|مقاله در مورد جمعیت , تحقیق با موضع جمعیت,فایل Word جمعیت, تحقیق جمعیت شناسی , مقاله جمعیت شناسی,فایل ورد جمعیت
در حال حاظر شما فایل با عنوان تحقیق در مورد جمعیت 82 ص را دنبال می کنید .

توضیحات :

فحه در قالب Word قابل ویرایش.

بخشی از متن :

مقدمه

کلمه جمعیت چه عبارات و مفاهیمی را به ذهن شما می آورد . جمعیت کلاس ، جمعیت شهر یا روستا ؟ جمعیت یک کشور ، رشد بی رویه جمعیت ؟ آیا تاکنون هیچ یک از مشکلاتی که به جامعه آن روبروست به افزایش جمعیت نسبت داده اند .

از 1 تا 60 به طور آرام بشمارید ، در این زمان 170 نفر در جهان متولد می شوند . بنابراین از این لحظه تا فردا همین ساعت باید غذا ، مسکن ، آموزش و سایر امکانات برای 245000 نفر دیگر تأمین شود .

شاید تاکنون از خود بپرسید که چرا در کشورها سرشماری انجام می گیرد . چرا همه کشورها به گرد آوری اطلاعات جمعیتی می پردازند . بنابراین متوجه می شویم که جمعیت و بررسی عوامل جمعیتی مهم و قابل بحث است . پس در ابتدا به تعریف جمعیت می پردازیم .

جمعیت به مجموعه از افراد که دارای اشتراکی با یکدیگر از جهات مختلف مثل مسائل قومی ، نژادی ، سیاسی ، مذهبی بوده و در یک مکان با هم به سر می برند جمعیت می گویند . مثل جمعیت سیاه پوستان امریکایی یا جمعیت ارامنه آذربایجانیها . جمعیت شناسی در حقیقت یک مطالعه علمی جمعیت است که چند تعریف به شرح ذیل دارد .

 • مطالعه ساختار جمعیتی در ابعاد مختلف ، توصیف و تحلیل آماری ، بررسی حرکات جمعیت ، روابط متقابل مابین پدیده های جمعیتی از جنبه های اقتصادی – زیستی همگیدر چهار چوب علم جمعیت شناسی بررسی می گردد . پس جمعیت شناسی کلیه جنبه های مختلف مثل زاد و ولد ، مرگ و میر ، مهاجرت ، وضعیت زناشو یی ( ازدواج ، طلاق ) ، توزیع سنی ، جنسی ، جغرافیای جمعیت ، امید به زندگی را بررسی می کند .
 • پیش بینی آینده با توجه به میزان رشد جمعیت و منابع موجود را بعضی علم جمعیت شناسی
  می گویند .
 • تعریف سازمان ملل متحد : علمی که به هدف بررسی جمعیت از جهات اندازه ، ساختار ، تغییر و تحول حرکات ، خصوصیات مشترک از جنبه کمی و بررسی حرکات زمانی و هم چنین ارتباط متقابل بین پدیده های جمعیتی به لحاظ کیفی می باشد .
 • موضوع و تعریف جمعیت و جمعیت شناسی

  کلمه جمعیت به اجتماعی از افراد مقیم در یک مکان اطلاق می شود، اعم از اینکه اقامتشان مستمر باشد یا موقت. در جمعیت شناسی معمولاً منظور از جمعیت، تجمعی است از افراد انسان که در یک منطقه – مثل شهر ور روستا به طور مستمر و معمولاً به شکل تجمعی از خانوار و خانواده زیست می کنند. از این رو، جمعیت خاصی که برای منظوری خاص در زمان و مکانی معین دور هم گرد آیند لزوماً در جمعیت شناسی مورد نظر نیست. با وجود این، گروههای محدود شغلی، اداری، فرهنگی و مشابه مثل جامعه کارمندان، تجار، پزشکان، مهندسان، کشاورزان، هنرمندان و نویسندگان نیز در بررسی های جمعیتی در برخی موارد جمعیتهای محدود محسوب می شوند و در مطالعات موردی دارای اهمیت ویژه اند. با توجه به این تعاریف، جمعیت شناسی علمی است که ابعاد، شمار، ساختار و خصوصیات و تحول جمعیتها را اصولاً با روش کمی و ریاضی بررسی می کند و امکان آگاهی و تحلیل کیفی جمعیت را فراهم می سازد.

  اهداف جمعیت شناسی :

 • شناخت و آگاهی در خصوص ساختار و حالات جمعیت در بخش مورد مطالعه .
 • توصیف کامل گذشته جمعیت در یک منطقه و توزیع آن در بخش های مختلف .
 • پژوهش در روند های جمعیت و رابطه آن با جنبه های مختلف سازمان اجتماعی منطقه .
 • آینده نگری جمعیت و پیامدهای آن .
 • به طور کلی مباحث جمعیت شناسی در دو سطح خرد و کلان بررسی می شود . جمعیت شناسی خرد به بررسی خانواده به عنوان کوچکترین واحد اجتماعی می پردازد و جمعیت شناسی کلان شناخت کلی ساختار جمعیت با حوزه مطالعه بزرگتر و از دیدی وسیع تر مورد بررسی قرار می گیرد .

  فصل اول

  جمعیت

  پراکندگی جمعیت بر سیاره زمین

  از زمانی که حیات بر روی خاک پیداشد و انسان زندگی خود را بر روی زمین آغاز کرد، با داشتن قابلیت های طبیعی خود توانست نسل خود را آن چنان گسترش دهد و پراکنده کند که امروز جمعیت بشر از مرز 5 میلیارد نفر فراتر رفته است. در هر ثانیه به طور متوسط 3 نفر در یک سال 95 میلیون نفر به جمعیت جهان افزوده می شود. اگر جمعیت جهان به همین منوال افزایش یابد، پیش بینی می شود بعد از گذشت کمتر از یک قرن جمعیت دنیا از مرز 15 میلیارد نفر تجاوز نماید. با توجه به کثرت جمعیت کنونی زمین، اگر تراکم جمعیت خشکیهای کرة زمین را از نظر بگذرانیم خواهیم دید که به سبب عوامل طبیعی و تاریخی، انسانها درون هر قاره تنها قسمت معینی از خشکیها را اشغال کرده اند. کناطق پر جمعیت دنیا در واقع قطبهای انبوه تراکم جمعیت هستند عبارتند از :

  1. آسیای شرقی که قطب اول تراکم انسانهاست و شامل بیش از 2/1 میلیارد نفر چینی، ژاپنی و کره ای می باشد.

  2.آسیای جنوبی و جنوب شرقی قطب دوم تراکم انبوه انسانی است که شامل 3/1 میلیارد نفر پاکستانی، بنگلادشی، برمه ای، تایلندی، ویتنامی، لائوسی، کامبوجی، اندونزیایی، مالزیایی و فیلیپینی است.

  3.اروپای مرکزی و غربی، شبه جزایر مدیترانه و امریکای شمالی با جمعیتی نزدیک به 1 میلیارد نفر قطب سوم تراکم انسانی را- که به نام قطب آتلانتیک شمالی خوانده می شود- به وجود آورده است. این سه قطب تراکم انسانی با هم در حدود 4/3 جمعیت کرة زمین را تشکیل می دهند.

  به غیر از سه قطب جاذبة انسانی- که توضیح دادیم- بیش از 1 میلیارد انسان دیگر در نقاط مختلف جهان به طور پراکنده دیده می شوند.

  نا پیوستگی و فاصله های تراکم جمعیت از همدیگر– اگر به مقیاسی دقیق تر پخش و توزیع جمعیت را مطالعه کنیم، خواهیم دید درون قاره ها به طور ناهماهنگ و ناپیوسته پراکنده اند؛ به طوریکه در برابر جمعیت داخلی قاره ها انبوهی از انسانها در حاشیه خشکیها، در مسافتی که بیش از 800 و 1000 کیلومتر از دریا فاصله ندارند، سکنی گزیده اند. مراکز قاره ها یا به طور کامل یا نسبی خالی از سکنه
  مانده اند، تنها می توان قسمتی از قاره افریقا را که عوامل تاریخی (استعمار) در پخش و پراکندگی جمعیت آن اثری خاص داشته است، از این قاعده مستثنی کرد. علاوه بر پراکندگی های ساحلی جمعیتها، نکته ای از توزیع جمعیت برداشت می کنیم این است که در داخل مناطق نیز توده های انسانی، در سمت شرق و غرب قاره ها، یکسان توزیع نشده اند. موقعیت متقابل خشکی و دریا نسبت به هم و تأثیر آب و هوای اقیانوسی می توانند از علتهای اساسی این اختلاف باشند.

  در مناطق گرم، گوناگونی توزیع جمعیت وضعی دیگر دارد. مناطق گرم امریکا (حوزة امازون ) یا افریقا (کنگو) جزء قسمت شرقی، خالی از سکنه هستند. اندونزی که از مراکز پر جمعیت ایم منطقه است (به استثنای جاوه) برای تمامی کشور 83 نفر در کیلومتر مربع جمعیت دارد که تراکم متوسطی را نشان می دهد. در این مناطق، گوناگونی گسترش و توزیع جمعیتها به اوضاع طبیعی، عینی به وسعت خشکیها و کم و زیاد بودن خشکی هوا، وسعت بیابانها و شدّت و ضعف وجود جنگل بستگی دارد.

  نکتة مهم این است که در جمعیت پذیری ناحیه ای نباید عوامل تاریخی را ناچیز شمرد و باید دانست که دسته های انسانی چگونه به محل سکونت خود آمده اند. همچنین باید به قدمت استقرار، نظم یا
  بی نظمی تشکیلات آنان، شدّت ضرباتی که از جمعیتهای مجاور خود دیده اند و نیز تکنیکی که برای بهربرداری از محیط مسکونی خود به کار برده اند، توجه کرد . (محمودی و گروه جغرافیا، 1376: 114-112)

  فهرست مطالب :

  مقدمه

  موضوع و تعریف جمعیت و جمعیت شناسی

  اهداف جمعیت شناسی :

  پراکندگی جمعیت بر سیاره زمین

  فصل اول

  جمعیت

  توزیع جغرافیایی ویژگیهای نژادی و دینی جمعیت

  توزیع غیر عادلانه منابع و مواد غذایی در بین جمعیت کرة زمین

  رشد جمعیت دنیا ، تاریخچه رشد جمعیت انسانی

  میلیون بود و سریعاً رو به رشد نهاد .

  قلمرو جمعیت شناسی

  سابقه توجه به مسأله جمعیت

  تحول تاریخی جمعیت و مرحله انتقالی

  ساختار و حالت جمعیت و انواع و توزیع

  نگاهی اجمالی به نظریه های جمعیتی

  گروه اول طرفداران نظریه افزایش جمعیت.

  گروه دوم مخالفان افزایش جمعیت.

  گروه سوم طرفدارن جمعیت با تعداد ثابت.

  توجه به مسأله جمعیت در ایران و برگزاری سرشماریها و آمارگیریهای جمعیتی

  گروه چهارم پیروان نظریه حد متناسب جمعیت.

  طرح مطالعه و تحقیق جمعیت

  مرکز آمار

  سیاستهای جمعیتی و برنامه های جمعیت و توسعه

  سیستها و برنامه های پهناور (جنبی و غیر مستقیم)

  آمارگیری به وسیله سایر سازمانها

  علل افزایش جمعیت

  رشد جمعیت و وسایل معیشت

  رشد جمعیت در ایران

  دو چارچوب جهت تجزیه و تحلیل علل رشد جمعیت

  رشد جمعیت و تغییرات حاصل در میزانهای موالید و مرگ

  ارتقای سطح تغذیه

  تقسیمات کشوری ایران در سده بیست

  فصل دوم

  تقسیمات کشوری

  تقسیمات کشوری : 1216-1285

  انجمن های ایالتی و ولایتی :

  تقسیمات کشوری 1380-1316

  ب – منشاء و ریشه ها

  نتیجه گیری

  منابع و مآخذ


  مطالب دیگر:
  📜257-تحلیل عددی اثر گیرداری در اتصال تیر به ستون فولادی پر شده با بتن (CFT) توسط بولتهای مهاری📜258-تحلیل نیروهای داخلی عرشه های ارتوتروپیك براساس روش شیب - افت و مقایسه آن با روش المان محدود📜259- تجزیه و تحلیل تنسور استرین گسل شمال تهران با استفاده از اندازه گیریهای GPS📜260- بررسی عملكرد لرزه ای بادبند های كمانش ناپذیر BRBF به كمك تحلیل دینامیكی افزاینده IDA)📜261-مقایسه نتایج تحلیل عددی رفتار تونلهای دو قلو در تشكیلات چند لایه با نتایج حاصل ازمدلسازی آزمایشگاهی📜دانلود فایل ورد Word پروژه بررسی رابطه عزت نفس با پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان📜برنامه تحت اکسل طراحی پله مارپیچ با زاویه باز شدگی 180 درجه📜تراکت لایه باز بدنسازی📜262- تحلیل دینامیكی سازه های تیر خمیده تحت بار متحرك با استفاده از DQM📜264- بررسی و تحلیل مرتبه دوم لولای پلاستیك با استفاده از تئوری توسعه یافته تیر - ستون📜263-استفاده از توابع T -اسپلاین در بهبودسازی تحلیل هم هندسی📜265- تحلیل عددی كارایی ستونهای سنگی به منظور كاهش خطر روانگرایی📜266- تحلیل ومقایسه ی دو بعدی و سه بعدی دینامیكی تونل های خاكی با استفاده ازروش های اجزای محدود و تفاضل محدود📜267- تحلیل حساسیت نتایج آزمایش نفوذ سنج دینامیكی با تغییر تراكم و نوع خاك📜268- رابطه سازی كارآی اجزای محدود برای تحلیل ارتعاش آزاد تیر بر بستر كشسان📜269- تحلیل ارتعاش آزاد و كمانش ورقهای چندلایهی كامپوزیت با استفاده از روش ایزوژئومتریك📜270-بررسی اثرات مودهای بالاتر در توانایی روش های تحلیل استاتیكی غیر خطی جهت ارزیابی عملكرد لرزه ای سازه ها📜271- تاثیرمدل های رفتاری خاك برنتایج تحلیل سدهای خاكی تحت اثرزلزله های حوزه نزدیك و حوزه دور📜272- تحلیل مساله نشست سدخاكی حسنلو درحالت ناپایا transient با استفاده از نرم افزار seepw📜عنوان: پنج مقاله معتبر در حوزه تجاری سازی📜273- ارزیابی دقت روش تحلیل پوش اور سه بعدی برروی سازه های بتنی ازلحاظ دوری و نزدیكی به گسل📜متن کامل مقالات:"تعهد سازمانی"-11مقاله📜274- روش بدون شبكه حداقل مربعات گسسته مختلط با توابع شكل كریجینگ متحرك (MK) در تحلیل مسائل كشسانی صفحه ای📜275- تحلیل دینامیكی نیم فضای ایشوتزوپ جانبی تحت اثز بارگذاری مستطیلی سطحی با استفاده اس توابع گزین📜276- بررسی تحلیل روسازی صلب فرودگاه با استفاده از نرم افزار KENSLAB