لینک دانلود(دانلود تحقیق عوامل موثر در رشد خلاقیت)

دانلود تحقیق عوامل موثر در رشد خلاقیت|لینک دانلود|اُ اِچ|40273596|عوامل موثر رشد خلاقیت ,خلاقیت,پرورش و خلاقیت
در حال حاظر شما فایل با عنوان دانلود تحقیق عوامل موثر در رشد خلاقیت را دنبال می کنید .

ابتدا می توان این سوال را طرح کرد: آیا امکان پرورش خلاقیت وجود دارد؟ تورنس (Torranc) تحقیقی انجام داد که سوال مزبور فرضیه آن را تشکیل می داد. بر اساس این تحقیق، تورنس نتیجه گیری می کند که می توان دسته ای از اصول را به کودکان یاد داد که به آن ها اجازه می دهد تعداد بسیار زیادی عقیده، آن هم عقایدی خیلی بهتر نیست به زمانی که هیچ گونه تربیتی در این مورد ندیده باشند، از خود ابراز دارند.

بنابراین در این مورد که خلاقیت را می توان پرورش داد تردید وجود دارد. روان شناسان از مدت ها قبل این اعتقاد را که هر استعدادی را می توان با تمرین تربیت نمود و پرورش داد، پذیرفته اند.

را جزر وجود شرایطی را برای خلاقیت ضروری می داند. وی آن ها را تحت عنوان «شرایط درونی آفرینندگی» به شرح زیر بیان کرده است:

این مرحله را می توان به سه فرآیند به هم پیوسته تقسیم کرد:

الف: پذیرش فرد به عنوان ارزش نامشروط وقتی با فردی به گونه ای رفتار نماییم که نشان دهیم او در حقوق خود و در آشکار ساختن خویش ارزش دارد – صرف نظر از اینکه شرایط فعلی با رفتار او چگونه است- در حال پرورش آفرینندگی هستیم.

ب: فراهم آوردن فضایی که در آن ارزشیابی بیرونی وجود ندارد. هنگامی که داوری های ما در خودمان بر معیارهای بیرونی نباشد، ما داریم به پرورش آفرینندگی می پردازیم؛ جایی که فرد خویشتن خود بیندیشد، احساس کند و همان باشد. این امر ادراک های مفاهیم و معانی را که در بخشی از آفرینندگی به شمار می روند پرورش می دهد.

برخی دیگر از روش های پرورش خلاقیت عبارتند از: بازیابی های فکری، حل معما و جدول، سرگرمی ها و هنرهای زیبا، نویسندگی به عنوان یک تمرین خلاقیت، تمرین در حل خلاق مسائل و مطالعه چنان که بیکن، فیلسوف و نویسنده انگلیسی قرن16 اظهار داشته است مطالعه انسان را کامل و قدرت و تصور را تغذیه می کند لیکن برای آنکه از مطالعه حداکثر استفاده را ببریم باید مطالب مناسبی برای مطالعه انتخاب کنیم.

الگوهای پرورش خلاقیت

مثلاً پس از ایجاد یک ایده محتمل، جستجوی جایگزینی ها بپردازیم که منطقی هستند، اما با ایده اول فرق دارند ویا حتی متناقض اند.

بسیاری اوقات ما از فرضیات معین بی اطلاعیم و یا نمی خواهیم بپذیریم که این فرضیات ممکن است به طور تدریجی رفتار و افکار ما را بدون آگاهی خود هدایت کند. یکی از راه های روشن کردن این فرضیه ها تمرین وادار کردن افراد به پیشگویی کردن است که نوعی آزمایش در فکر است.

راه دیگری برای تشخیص فرضیات نادرست، در خواست از دیگران برای انتقاد از ایده های ماست. بسیاری از مردم از چنین چیزی گریزانند. برخی آن را می پذیرند و برخی با روبه رو شدن با آن دفاعی برخورد می کنند.

هدف این است که ایده های خود را به اجزای ترکیب کننده آن ها خرد نماییم و بدین سان، خود را از قید فرضیات محدود کننده متنوع رها سازیم این راهبرد به توجه کردن به کنش ها و مایه هایی که نوعاً با اشیاء همراه نیستند توجه دارد. مثلا در رابطه با کاربردهای متنوع یک تکه آجر می توان به ویژگی هایی همچون رنگ، وزن، سنگینی، شکل و اینکه دارای منافذی است و الکتریسیته را منتقل نمی کند، اشاره نمود.


مطالب دیگر:
📖بررسی ایل شاهسوند، نظام، پیشینه تاریخی، دستبافتها و موسیقی آنها📖بررسی ایستگاه تولید بتن (ایستگاه مرکزی بتن بچینگ پلانت) و بخشهای آن📖ایستگاه هواشناسی و بررسی و شناخت تحقیقات آب و هوایی و تعیین اقلیم حوضه فریدون شهر📖ايزولاسيون و مقره ها و طراحی و انواع ایزولاتورها و توزیع ولتاژ در زنجیر مقره📖بررسی تاریخ و معماری ایلام قدیم و محله شاهي📖نمونه سوالات ایستایی و گشتاور لختی همراه با پاسخ📖بررسی سیستمهای ایمنی راه و جاده و حفاظها📖ايمني و بهداشت محيط كار، سازمان بين‎المللي كار و اصول بهسازي و بررسی عوامل فيزيكي و شیمیا📖آشنایی با اصول بارگذاری ساختمان مسکونی با اسکلت فلزی و محاسبه و بررسی بارهای وارده📖آشنایی با ADSL، مزایا و معایب، تجهیزات، نحوه کار و آینده آن📖آشنایی با انواع و ساخت بادگیرها و برخی عناصر معماری سنتی ایرانی و سقف گندی و سایه بان📖بارگذاري جرثقيل ها و بررسی نیروهای وارده📖آشنایی با اصول و مبانی پست الکترونیک (ایمیل) و نحوه کار با آن📖آشنایی با بادگير و انواع ان و بادگیرهای ایران و گذشته و آینده آنها📖بتن، اجزای تشکیل دهنده و نگهداری آن و آشنایی با اصول بتن ریزی📖برآورد بیزی پارامترهای مدل رگرسیون با خطاهای خود همبسته فضایی📖پیمانکاری و حسابداری، ارکان اصلی، انواع قردادها و برآورد هزینه های آن📖آشنایی با هنر نمایش و جایگاه و بررسی آن در ایران و جهان و بررسی هنر طراحی صحنه📖آشنایی با بذرکاری و اصول آن و مروری بر نشاء کاری📖آشنایی با پی، انواع، آرماتوبندی و اجزای شبکه پی📖تعریف و اهمیت و نقد آمیزه بازیابی و بررسی جایگاه و آن در نظام بازاریابی📖بررسی شهرهای جدید در ایران، گونه ها، اهداف، وطایف، مشکلات و ... آنها و بررسی شهر جدید بین📖آشنایی با جغرافیا و طبیعت ایران و خراسان و بررسی جغرافیای طبیعی و انسانی و مناطق دیدنی نی📖آشنایی با بتن الیافی و مزایا و مقاومت و تولید آن📖انیمیشن و نحوه ساخت و مراحل و اجزای آن