لینک دانلود(پاورپوینت تعریف هوش عاطفی یا هیجانی، pptx، در 98 اسلاید)

پاورپوینت تعریف هوش عاطفی یا هیجانی، pptx، در 98 اسلاید|لینک دانلود|اُ اِچ|40261559|تعریف هوش عاطفی یا هیجانی,هوش هیجانی چیست,خود آگاهی,خود گردانی,هوش,روانشناسی و هوش هیجانی,مهارت مدیریت هیجان,هیجان,احساسات و هیجانات,مدل هوش هیجانی گلمن,مدل توانایی مایر و سالووی,مدلهای هوش هیجانی,هوش عاطفی
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت تعریف هوش عاطفی یا هیجانی، pptx، در 98 اسلاید را دنبال می کنید .

این پاورپوینت در مورد تعریف هوش عاطفی یا هیجانی در98اسلاید کامل با افکت مناسب و شامل:این پاورپوینت در مورد تعریف هوش عاطفی یا هیجانی در 98 اسلاید کامل با افکت مناسب و شامل: تعریف هوش عاطفی یا هیجانی،هوش هیجانی چیست، خود آگاهی،خود گردانی؛هوش،روانشناسی و هوش هیجانی،EI،مهارت مدیریت هیجان،هیجان،احساسات و هیجاناتمدل هوش هیجانی گلمن،مدل توانایی مایر و سالووی،مدلهای هوش هیجانی، هوش عاطفی و...ومنابع می باشد...ومنابع می باشد

قسمتی از متن:

هوش هیجانی چیست؟

•هوش مجموعه ای از توانایی های شناختی است که به ما اجازه می دهد تا نسبت به جهان اطرافمان آگاهی پیدا کنیم ،یاد بگیریم و مسائل را حل کنیم.•برخی از صاحبنظران هوش را توانایی سازگاری با محیط تعریف کرده اند.•

از سالها پیش روان شناسان متوجه شده اند که برای کسب موفقیت تنها دارا بودن ظرفیتهای هوش عقلانی قوی(IQ)کفایت نمی کند. مطالعات نشان می دهد ، تعداد زیادی از افراد دارای هوش عقلانی و شناختی بالا نتوانسته اند در زمینه شغلی ، زندگی زناشویی ، ایجاد روابط با دیگران و حتی زمینه های تحصیلی موفق باشند. پس از آن نظر دانشمندان از جمله پیتر سالوی و جان مایر به توانمندیهای دیگری جلب شد که بیشتر از جنس هیجانات بودند تا شناختها. این توانمندی که از این پس هوش هیجانی نامیده می شود به توانایی های آموخته شده ای اشاره دارد که به ما کمک می کند تا احساسات و هیجانات خود را درک کرده و کنترل نماییم تا به نفع ما کار کنند نه بر علیه ما.
گاه از خود می پرسیم ، چگونه می توان در کارکنان ایجاد انگیزه کرد؟ یا تحت چه شرایطی می توان دراعضا یک مجموعه کاری یا سازمان، شور و اشتیاق برای بهتر کار کردن را افزایش داد؟ چگونه می توان اعتماد کرد و اعتماد را جلب کرد؟ امید به آینده را چگونه بالا ببریم؟ اضطراب را با چه روشی کاهش دهیم؟ و سوالاتی از این قبیل.
با نگاهی به عبارات انگیزه ، شور و اشتیاق ، اعتماد ، امید،‌اضطراب و لغات مشابه آن متوجه می شوم ، در باره مقولاتی از جنس هیجانات یا عواطف فکر می کنم نه مولفه های شناختی و عقلانی. یا بهتر بگویم ، به جای صحبت ازIQاز ظرفیت دیگری به نامEQیا چیزی که امروزه هوش هیجانی(Emotional Intelligence = EI)نامیده می شود بحث می کنیم.
هوش هیجانی از پنج مهارت تشکیل شده:
۱مهارت خود آگاهی:
شناخت احساسات و هیجانات خود به طور آنی و عمیق و استفاده از آن برای راهنمایی در تصمیم گیری های مناسب.
۲مهارت خود نظم دهی:
توانایی مهار و مدیریت هیجانات و حفظ آرامش برای کمک به تصمیم گیری و بهره گیری از توانمندیهای شناختی به نحو مناسب. هماهنگی با هیجاناتمان به نحوی که به جای اختلال در کارها ، در تسهیل آن به ما یاری رساند.
۳مهارت خود انگیختگی:
استفاده از عمیقترین علایق خود برای حرکت دادن و هدایت به سمت اهداف تا کمک کند پیش قدم شده و در جهت تکامل و پیشرفت تلاش کنیم ، نه اینکه منتظر مانده تا یک واقعه یا شخص باعث ایجاد انگیزه و حرکت در ما گردد.
۴مهارت همدلی:
درک آنچه افراد احساس می کنند ، توانایی در نظر گرفتن دیدگاه های دیگران و توسعه حسن تفاهم و هماهنگی با انسان های گوناگون به منظور ارتقای کار گروهی بویژه در محیط کاری و سازمانی
۵مهارت های اجتماعی:
در روابط با دیگران ، به خوبی کنار آمدن با عواطف خود و دیگران. فهم دقیق موقعیتها و شبکه های اجتماعی. مهارت خوب گوش کردن، و خوب ابراز وجود کردن ، حل تضادها و تعارض ها و استفاده از این مهارتها برای متقاعد سازی ، رهبری و مدیریت.

هوش هیجانی یعنی صداقت، یعنی آگاهی نسبت به احساسات خودمان و دیگران. دکتر دانیل

گلدمن در کتابش به نام کارکردن با هوش هیجانی می‌گوید «هوش هیجانی مشتمل بر پنج

قابلیت است که سه قابلیت آن در رابطه با تعامل فرد با خودش (درون‌فردی) و دو قابلیت

دیگر در رابطه با نحوه ِ برخورد فرد با دیگران (برون‌فردی) است».

این پنج قابلیت عبارتند از:

نقاط قوت و ضعف شما دارد تا بتوانید هم‌زمان از طریق روش مناسب و سازنده احساسات

خود را ابراز کنید.

که انجام می‌دهیم. مدیریت بر احساس خودتان باعث می‌شود وقتی با هیجانی روبرو

می‌شوید با انتخابی منطقی و دلایل کافی رفتاری صحیح در پیش گیرید.

مایوس‌کننده است.


مطالب دیگر:
📃علوم زمین زمین ساخت ورقه ای📃علوم زمین فصل پنجم آتشفشانها و فعالیت های آتشفشانی📃علوم زمین📃علوم سال دوم دبستان پیام رمز را پیدا کن 1📃علوم سوم دبستان فصل هفتم📃علوم سوم دبستان آب ماده با ارزش📃علوم سوم دبستان زنگ علوم📃علوم سوم دبستان فصل اول📃علوم سوم دبستان فصل پنجم📃علوم سوم دبستان فصل چهارم📃علوم سوم دبستان فصل دوم📃علوم سوم دبستان فصل سوم📃علوم سوم دبستان فصل ششم📃علوم سوم دبستان مبحث بکارید و ببینید📃علوم سوم دبستان مبحث نیرو همه جا 2📃علوم سوم دبستان مبحث هر کدام جای خود 1📃علوم سوم دبستان مواد اطراف ما📃علوم سوم دبستان موضوع بکارید و ببینید📃علوم سوم دبستان موضوع هر کدام جای خود 2📃علوم ششم سفر انرژی📃علوم ششم طراحی کنیم و بسازیم📃علوم ششم دبستان خیلی کوچک خیلی بزرگ📃علوم ششم دبستان مبحث کارخانه ی کاغذسازی📃علوم ششم مبحث سالم بمانیم📃علوم ششم مبحث جنگل برای کیست ؟