لینک دانلود(اکولوژی گندم 22 اسلاید)

اکولوژی گندم 22 اسلاید|لینک دانلود|اُ اِچ|40205955|اکولوژی گندم 22 اسلاید,اکولوژی گندم,پاورپوینت اکولوژی گندم 22,پاورپوینت اکولوژی گندم,تحقیق و بررسی اکولوژی گندم,تحقیق و بررسی در مورد اکولوژی گندم,بررسی اکولوژی گندم,اکولوژی,گندم,پاورپوینت گندم
در حال حاظر شما فایل با عنوان اکولوژی گندم 22 اسلاید را دنبال می کنید .

مقدمه و اهمیت اقتصادی گندم: گندم معمولی (T.
aestivum L.
em.
Tell) در محدوده وسیعی از شرایط آب و هوائی جهان رشد می‌كند و در حقیقت این گیاه از سازگار‌ترین گونه‌ها بوده و به عنوان یكی از اصلی‌ترین مواد غذای بشر و مهمترین محصول زراعی و ماده غذایی در اكثر كشورها از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.
زمین‌های زیادی در سر‌تا‌سر جهان در مقایسه با سایر گیاهان زراعی، به كشت آن اختصاص داده شده است، زیرا گندم غذای اصلی انسان است كه به طور مستقیم مورد مصرف قرار می‌گیرد.
گندم منبع اصلی كربوهیدرات غذای انسان را تشكیل داده و از لحاظ تهیه نان و ارزش نانوایی، آرد هیچ‌یك از غلات به پای آرد گندم نمی‌رسد.
به خاطر داشتن بافت همبندی گلوتن گندم، خاصیت نانوایی آن دارای ارزش بسیار بالایی است.
كیفیت گلوتن گندم بستگی به ژنوتیپ گندم‌ها دارد و همین صفت است كه آرد گندم را ممتاز می‌نماید.
بر خلاف هر غله دیگری، گلوتن گندم قادر است ور آمدن خمیر را از طریق تشكیل سلول‌های كوچك گاز و نگهداشتن گازكربنیك تشكیل شده در اثر تخمیر، به انجام برساند.
در ایران مانند بسیاری از كشورهای جهان، نان حاصله از گندم مهمترین ماده غذائی روزانه مردم را تشكیل می‌دهد و نقش عمده‌ای در تأمین انرژی و پروتئین مورد نیاز بدن به عهده دارد.
نان گندم یكی از ضروری‌ترین مواد غذائی و قوت اصلی اكثریت عظیمی از مردم كشورمان را تشكیل می‌دهد.
بر طبق آمار مختلف متوسط سهم مصرف نان در كل انرژی مورد احتیاج حدود 40 درصد می‌باشد.
به دلیل محتوای بسیار زیاد دانه از مواد پروتئینی و هیدرات كربن و نیز نسبت میان آنها كه برای انسان بسیار عالی و مفید می‌باشد، امكان نگهداری دانه به مدت طولانی و حمل آنها به مسافت‌های خیلی زیاد بدون اینكه تغییراتی در آنها بوجود بیاید، میسر است و همچنین امكان كشت موفق آن در شرایط آب و هوای كاملا متفاوت (سرد و معتدل، خشك و گرم و.
.
.
) و تا ارتفاعات خیلی بالا در پرو تا ارتفاعات 400 متری كشت می‌گردد و در كل وجود آب و دمای مناسب، در تمام مناطق دو عامل تعیین كننده در میزان كشت گندم است.


مطالب دیگر:
📒پاورپوینت درس 12 علوم تجربی پایه سوم ابتدایی (هر کدام جای خود1)📒پاورپوینت درس 12 مطالعات اجتماعی پایه سوم ابتدایی (درست مصرف کنیم)📒ترجمه مقاله انگلیسی: مدل سازی داده های فازی با انواع داده های فازی در پایگاه داده فازی و مدل ه📒پاورپوینت درس 13 مطالعات اجتماعی پایه سوم ابتدایی (بازیافت)📒پاورپوینت درس 14 مطالعات اجتماعی پایه سوم ابتدایی (خانه ام را دوست دارم)📒پرسشنامه استاندارد استرس ادراک شده کوهن و همکاران(1983)، 14 سوالی با تفسیر و نمره گذاری و روایی📒مقاله آشناي با رشته مهندسي برق📒دانلود کتاب The Fifth Wave #2 اثر ریک ینسی (The Infinite Sea)📒اهداي جنين در حقوق جزا📒بروز خسارت و نحوه جبران آن در حقوق اسلام📒تعدد جرم📒جرم سياسي📒دفاع مشروع و تعريف آن در نظام حقوقي📒مبحث ايراد و آثار آن بر دادرسي در آئين دادرسي مدني📒مشاركت تجارتي📒آثار مهر و محبت به ديگران از بعد رواني📒استرس و پاسخ به آن📒انگيزش در كلاس درس📒تعیین تفاوت بین تیپ A و B از نظر میزان افسردگی📒تئوريهاي مختلف درباره ايجاد انگيزش در كاركنان📒رفتار درماني و تغيير و اصلاح رفتار📒زمينه هاي رواني اعتياد پيشگيري و درمان📒مقابله با افسردگي📒اختلالات وابسته به مواد📒ترس در كودكان