لینک دانلود(دانلود تحقیق اندازه گیری و كنترل كیفیت 112ص)

دانلود تحقیق اندازه گیری و كنترل كیفیت 112ص|لینک دانلود|اُ اِچ|40107391|دانلود اندازه گیری و كنترل كیفیت 112ص,تحقیق اندازه گیری و كنترل كیفیت 112ص,مقاله اندازه گیری و كنترل كیفیت 112ص,اندازه گیری و كنترل كیفیت 112ص
در حال حاظر شما فایل با عنوان دانلود تحقیق اندازه گیری و كنترل كیفیت 112ص را دنبال می کنید .

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 147 صفحه

فصل اول اندازه گیری 1-تاریخچه اندازه گیری در جهان سابقه اندازه گیری به عهد باستان باز می گردد و می توان آن را به عنوان یكی از قدیمی ترین علوم به حساب آورد .
در اوایل قرن 18 جیمز وات (JAMES WATT) مخترع اسكاتلندی پیشنهاد نمود تا دانشمندان جهان دور هم جمع شده یك سیستم جهانی واحد برای اندازه گیریها به وجود آورند .
به دنبال این پیشنهاد گروهی از دانشمندان فرانسوی برای به وجود آوردن سیستم متریك (METRIC SYS) وارد عمل شدند .
سیستم پایه ای را كه دارای دو استاندارد یكی «متر» برای واحد طول و دیگری «كیلوگرم» برای وزن بوده ، به وجود آوردند .
در این زمان ثانیه (SECOND) را به عنوان استاندارد زمان (TIME) و ترموسانتیگراد را به عنوان استاندارد درجه حرارت مورد استفاده قرار می دادند .
در سال 1875 میلادی دانشمندان و متخصصات جهان در پاریس برای امضاء قراردادی به نام پیمان جهانی متریك (INTERNATIONAL METRIC COMVENTION) دور هم گرد آمدند .
این قرارداد زمینه را برای ایجاد یك دفتر بین المللی اوزان و مقیاسها در سورز (SEVRES) فرانسه‌ آماده كرد.
این مؤسسه هنوز به عنوان یك منبع و مرجع جهانی استاندارد پابرجاست .
امروزه سازندگان دستگاههای مدرن آمریكایی ، دقت عمل استانداردهای اصلی خود را كه برای كالیبراسیون دستگاه های اندازه گیری خود به كار می برند ، به استناد دفتر استانداردهای ملی (N.
B.
S)تعیین می نمایند .
لازم به یادآوری است دستگاه های اندازه گیری و آزمون به دلایل گوناگون از جمله فرسایش ، لقی و میزان استفاده ، انحرافاتی را نسبت به وضعیت تنظیم شده قبلی نشان می دهند .
هدف كالیبراسیون اندازه گیری مقدار انحراف مذكور در مقایسه با استانداردهای سطوح بالاتر و همچنین دستگاه در محدوده «تلرانس» اصلی خود می باشد .
تعریف اندازه گیری : اندازه گیری یعنی تعیین یك كمیت مجهول با استفاده از یك كمیت معلوم و یا مجموعه‌ای از عملیات ، با هدف تعیین نمودن تعداد یك كمیت .
صحت : نزدیكی نتیجه انداره گیری یك كمیت را با میزان واقعی آن كمیت گویند ، این مقدار به صورت درصدی از ظرفیت كلی دستگاه می باشد .
رواداری : حداكثر انحراف یك قطعه ساخته شده از اندازه خاص خودش را گویند .
دقت : نزدیكی میزان تفاوت نتایج حاصل از چند اندازه گیری متوالی را مشخص می نماید .
دقت دستگاه دلالت بر صحت دستگاه ندارد .
تكرارپذیری : نزدیكی مقدار خروجیهای یك دستگاه در شرایطی كه مقدار ورودی به دستگاه ، روش اندازه گیری شخص اندازه گیرنده ، دستگاه اندازه گیری ، محل انجام كار ، شرایط محیطی یكسان باشد .
دامنه و میزان تغییرات : حداقل و حداكثر ظرفیت اندازه گیری یك دستگاه را محدوده آن دستگاه گویند .
خطای ثابت : خطایی كه به طور ثابت كه در تمام مراحل دامنه اندازه گیری با دستگاه همراه می باشد كه این خطا با كالیبره كردن دستگاه برطرف خواهد شد.
خطای مطلق : نتیجه اندازه گیری یك دستگاه منهای مقدار واقعی اندازه برداشت شده را گویند .
تصحیح : مقدار عددی كه به نتیجه تصحیح نشده یك اندازه گیری افزوده می شود تا یك خطای سیستماتیك فرضی را جبران نماید .
منابع خطای اندازه گیری : تمام پارامترهای مراحل تولی


مطالب دیگر:
بررسی تاریخچه ی ایوان و عملکرد آن در معماری ایرانفیلم نحوه انجام آزمایش تعيين مقاومت فشاري مغزه(کر گیری)بررسی فرق بین مدارا و مداهنه در امر حکومت دینی در منشور امام علی علیه السلامفیلم نحوه انجام آزمايش تعيين هواي بتن تازهفیلم نحوه نمونه گيري و نگهداري نمونه هاي بتنفیلم نحوه انجام آزمايش تعيين مقاومت بتن پلاستيك به همراه نمونه گيري و تعيين مدول الاستيسيتهفیلم نحوه انجام آزمايش تعيين وزن مخصوص حقيقي و ظاهري و جذب اب مصالحفیلم نحوه انجام آزمايش قيف مارش و مادبالانسبرنامه دوست یابآموزش زبان کوردی (استاد مصطفی خرم دل)آموزش تعمیرات سخت افزاری موبایل با طعم پرتقالفیلم نحوه انجام آزمايش تعيين درصد قير مخلوط آسفالتيکاملترین دوره تصویری آموزش فتوشاپ به زبان فارسی به همراه هزاران پروژه♨️ فیلم آموزشی کامل وردپرس به زبان فارسی ♨️ساخت شماره مجازی برای برنامه های واتساپ/تلگرام/اینستا/و......سوم ریاضی جبرو احتمالنمونه سوالات #رياضى . #دهمبهترین دیکشنری پیشرفته حرفه ای برای اندرویدارائه مدل جهت شناسایی عوامل موثر بر اشتیاق مشتریانآس بادهای مناطق کویری، مصداق معماری پایدار و شگردشناسی نیروی باد در معماری فراموش شده ایرانیبررسی اثربخشی فضاهای باز مجتمع های مسکونی بر افزایش تعاملات اجتماعی و حس تعلق به مکان ساکنینبررسی تأثیر سلامت روان بر گرایش جامعه به معماری پایدارارزیابی اثرات گردشگری در منطقه نمونه گردشگری قوری قلعه کرمانشاهارزيابی طرح توسعه گردشگری پايدار روستايی در منطقه سامان شهركردارزیابی اثرات گردشگری در نواحی روستایی (مطالعه موردی؛روستای کهمان،استان لرستان)