لینک دانلود(دانلود پاورپوینت حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید)

دانلود پاورپوینت حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید|لینک دانلود|اُ اِچ|40106847|دانلود حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید,تحقیق حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید,مقاله حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید,حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید
در حال حاظر شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت حوزه های آبریز و خصوصیات آنها 28 اسلاید را دنبال می کنید .

قسمتی از محتوی ورد

تعداد اسلاید : 28 صفحه

حوزه های آبریز و خصوصیات آنها زیر نظر استاد ارجمند: جناب آقای مهندس حاتمی دانشجو: رضا احمدی یک حوضه آبریز به مساحتی از زمین گفته می شود که اطراف آن را ارتفاعات در برگرفته و لذا رواناب حاصله از بارندگی روی این سطح در پست ترین نقطه آن تمرکز پیدا کرده و از نقطه ای که پایین ترین ارتفاع را دارا می باشد از حوضه خارج می گردد.
هر حوضه آبریز از مجموعه زیادی زیر حوضچه تشکیل شده و زیر حوضه ها نیز بنوبه خود به واحدهای کوچک تقسیم می شوند.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها نقطه A پست ترین نقطه ای است که رواناب حاصله از بارندگیهایی که روی حوضه می بارند به آنجا هدایت می شود.
داخل این حوضه یک دره مرکزی یا رودخانه اصلی وجود دارد که با خط سیاه درشت رسم شده و رواناب از دو طرف در محلهای B،C و .
.
.
به داخل آن تخلیه می شود.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها مثلاً نقطه H که در داخل حوضه قرار گرفته است فقط رواناب قسمتی از حوضه را که با هاشور مشخص شده است دریافت می دارد.
به این قسمت از حوضه که خود یک بخش جداگانه بوده و با رودخانه اصلی در نقطه اصلی در نقطه H ارتباط پیدا می کند زیر حوضه (Sub-basin) گفته می شود.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها رودخانه ای که تمامی رواناب ازسر حوضه ها به آن می ریزد به نام زه کش اصلی یا رودخانه اصلی نامیده می شود.
قسمتهای اولیه رودخانه اصلی را سراب (upstream) و قسمتهای انتهایی آن را پایاب (downstream) می نامند.
اگر در جهت حرکت آب طوری بایستیم که صورت ما به طرف پایاب باشد دست راست را ساحل یا جناح راست رودخانه و سمت چپ را ساحل چپ یا جناح چپ رودخانه گویند.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها شبکه رودخانه شبکه رودخانه به مجموعه آبراهه هایی گفته می شود که در سطح حوضه عمل تخلیه رواناب را انجام می دهند.
برخی از این آبراهه ها به صورت رودخانه های دائم،برخی به صورت فصلی و بعضی دیگر مسیلهایی هستند که فقط در هنگام بارندگی ممکن است آب در آنها جاری باشد.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها حوزه های آبریز و خصوصیات آنها اگر مجموع طول تمام رودخانه ها و آبراهه های حوضه اندازه گیری و بر مساحت حوضه تقسیم شود عدد به دست آمده که معمولاً بر حسب کیلومتر در هر کیلومتر مربع (km/km2)توصیف می شود،تراکم شبکه رودخانه های حوضه نامیده می شود.
=طول هر یک از آبراهه های حوضه،اعم از رودخانه های دائم و خشک رودها،بر حسب km A = مساحت حوضه بر حسب km2 =تراکم شبکه رودخانه های حوضه بر حسب km/ km2 سرشاخه هر آبراهه را که از ارتفاعات شروع می شود رودخانه رده یک گویند.
از اتصال حداقل دو رودخانه رده 1 رودخانه رده 2 بوجود می آید.
رودخانه رده 2 زمانی به رودخانه رده 3 تبدیل می شود که حداقل یک رودخانه رده 2 دیگر به آن بپیوندد.
از اتصال دو یا چند رودخانه رده 3 رودخانه رده 4 و الخ تشکیل می شود.
حوزه های آبریز و خصوصیات آنها اگر در حوضه ای n1 ، n2 ، n3 .
.
.
و ni به ترتیب تعداد رودخانه های رده 1 ، 2 ، 3، .
.
.
وi باشد بر حسب تعریف نسبت انشعاب رودخانه های این حوضه برابر است با: BR= نسبت انشعاب رودخانه ها در حوضه و i= شماره رده رودخانه اصلی حوضه می باشد.


مطالب دیگر:
📂تحقیق درباره تأثير دو شيوه پياده‌روي📂تحقیق درباره تـجـارت جــهاني و توســـعه📂تحقیق درباره تحليل محتوا📂تحقیق درباره تحليل داده ها در تحقيقات تجاري 📂تحقیق درباره تحريم ها از نگاه حقوق بين الملل و موضوع هسته اي ايران📂تحقیق درباره تحصیلات دختران سندی ماندگار و مایه افتخار 📂تحقیق درباره تدابير گاز گرفتگي 📂تحقیق درباره مولوی، پیونددهندهٔ ملت‌ها📂تحقیق درباره مهندسي مكانيك 📂تحقیق درباره موتور هواپيما 📂تحقیق درباره موزه خط و كتابت 📂تحقیق درباره مخاطب شناسی📂تحقیق درباره آپانديسيت 📂تحقیق درباره آنژین صدری📂تحقیق درباره آنفلوآنزای خوکی 📂تحقیق درباره آناليز عملكرد حداقل احتمال بلوكه شدن مكالمه براي تخصيص كانال ديناميك (پويا) در شبكه هاي سلولي موبايل 📂تحقیق درباره ساختار وطبقه بندي آنتي بادي 📂تحقیق درباره ذخيره آب 📂تحقیق درباره آزمايشگاه خاكشناسي عمومي📂تحقیق درباره آزادي و جايگاه آن در حکومت از نگاه قرآن📂پاورپوینت درباره نیروی کار فناوری اطلاعات📂پاورپوینت درباره کارگاه بتن سازی📂دانلود پاورپوینت گزارش نشست تغییر آب و هوا چین📂پاورپوینت درباره مطالعه و شبیه سازی آنتنهای موبایل📂پاورپوینت درباره میزان شیوع آسیبهای مچ پا و علل آن در رشته های مختلف ورزشی