لینک دانلود(دانلود پاورپوینت بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان 29 اسلاید)

دانلود پاورپوینت بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان 29 اسلاید|لینک دانلود|اُ اِچ|40106811|دانلود بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان 29 اسلاید,تحقیق بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان 29 اسلاید,مقاله بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان 29 اسلاید,بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان 29 اسلاید
در حال حاظر شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان 29 اسلاید را دنبال می کنید .

قسمتی از محتوی فایل

تعداد اسلاید : 29 صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم ربابه خشنودی معصومه عباس زاده خانم مهندس لنگری Ant colony optimization بهینه سازی الگوریتمهای اجتماع مورچگان مقدمه: یکی از مسائلی که به وسیله ی زیست شنا سان مورد مطالعه قرار گرفته است درك این موضوع است که چگونه موجودات تقریبا کور مانند مورچه ها کوتاه ترین مسیر را از لانه ی خود تا منبع غذا و بر عکس پیدا می کنند.
آنها پی بردند که یک رسانه برای ابلاغ اطلاعات بین تک تک مورچه ها مورد استفاده قرار می گیرد و برای تصمیم گیری درمورد اینکه کدام مسیر را انتخاب کنند به کار می رود که آن رسانه بو(اثر) ماده ای به نام فرومون.
الگوریتمهای لانه ی مورچه از جمله روشهای مکاشفه ای هستند که برای حل مسایل بهینه سازی سخت پیشنهاد شده اند.
این الگوریتم ها در آغاز از رفتارهای اجتماعی پشت سرهم قرار گرفتن و تعقیب کردن الهام گرفته شد، که در جامعه ی مورچگان مشاهده گردید.
یک اجتماع از عامل های ساده (مورچه ها) به طور غیر مستقیم از طریق تغییرات پویای (دینامیکی) محیط ارتباط برقرار می کنند (رد پاهایی از فرومون) و بنابراین بر اساس تجربه ی اجتماعی آنها، یک راه حل برای یک مسئله ارائه می دهند.
در این مطالعه مدل کاوش مورچه ها Meta-Heurestic انتخاب شده است و درابتدا به مطالعه الگوریتمهای ساده سپس سیستم AS (ant system) و سیستمACS (ant colony system) و MMAS(max-min ant system) شرح داده می شود.
رفتار طبیعی مورچه: یک مورچه در حال حرکت مقداری فرومون دراندازه های گوناگون از خود بر روی زمین باقی می گذارد و بدین ترتیب مسیر را به وسیله ی بوی این ماده مشخص می سازد.
هنگامی که یک مورچه به طور تصادفی و تنها حرکت میکند با روبه رو شدن با مسیری که توسط مورچه یا مورچه های قبلی انتخاب شده و دارای بوی فرومون است به احتمال زیاد آن را انتخاب می کند و با فرومونی که خود بر جای می گذارد بوی آن را در مسیر مذکور تقویت می نماید.
وقتی رفتار جمعی پدید میآید، گونه ای از رفتار خود تقویتی است، یعنی هرچه مورچه ها بو(اثر) ماده ی مذکور را دنبال کنند آن بو برای مورچه های پیرو آنها جذاب تر خواهد بود.
فرایند گفته شده به وسیله ی یک حلقه توصیف می شود، یعنی احتمال اینکه یک مورچه یک مسیر را انتخاب کند متناسب باتعداد مورچه هایی که قبلا آن مسیر را انتخاب کرده اند ،افزایش مییابد.
ایده این است که اگر در یک نقطه معین یک مورچه مجبور است از بین مسیرهای مختلف یکی را انتخاب کند، مسیرهایی را که توسط مورچه های قبلی بیش تر انتخاب شده اند، به عبارت دیگر سطح بوی آنها بالاتر است، با احتمال بیشتری انتخاب خواهد کرد.
به علاوه سطح فرمون بالاتر معادل مسیرهای کوتاهتر خواهد بود.
الگوریتم های مورچه های مصنوعی به طور افزایشی با اضافه کردن به جا و مناسب مولفه های راه حل تعریف شده به راه حل جزئی مورد نظر، راه حلهایی را می سازند.
مسیرها و غذایابی در تصویر بالا مسیرهای متفاوت برای غذایابی دیده می شود.
و تعداد مورچه ها و A و B مسیرهای در زمان t جستجو برای یافتن مسیر آغاز و در زمان t+1، مسیر پیدا شده و فرمول مورد استفاده : رابطه:1-1 cکمیتی غیر اکتشافی برای مقدار جذب فرمون است و تحت تاثیر فرمون ذخیره شده در فرآیند است.
و باتعداد مورچه ها ن


مطالب دیگر:
🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان رفسنجان🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان راور🔥بانک اطلاعاتی شماره موبایل کل مسئولین شهر مشهد🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان شهربابک🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان سیرجان🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان زرند🔥نرم افزار حسابداری خیاطی راحت (سورس به همراه پایگاه داده)🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان اسلام آباد غرب🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان قصر شیرین🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان گیلانغرب🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان هرسین🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان جوانرود🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان کنگاور🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان کرمانشاه🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان پاوه🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان صحنه🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان ثلاث باباجانی🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان سر پل ذهاب🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان سنقر🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان بویراحمد🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان دنا🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان گچساران🔥نقشه کاربری اراضی شهرستان کهگیلویه🔥آموزش جامع HTML🔥آموزش جامع css