لینک دانلود(دانلود پاورپوینت استرس 16 اسلاید)

دانلود پاورپوینت استرس 16 اسلاید|لینک دانلود|اُ اِچ|40106675|دانلود استرس 16 اسلاید,تحقیق استرس 16 اسلاید,مقاله استرس 16 اسلاید,استرس 16 اسلاید
در حال حاظر شما فایل با عنوان دانلود پاورپوینت استرس 16 اسلاید را دنبال می کنید .

قسمتی از محتوی فایل

تعداد اسلاید : 16 صفحه

رفتار سازمانی – استرس تهیه کننده: امین معصومی 25 سال مطالعه و بررسی بر روی کارکنان نشان داد که بزرگترین دلیل استرس در محل کار ؟
مدیریت نا شایست و ضعیف است.
هنگامی که مدیران استرس را تجربه می کنند تمایل دارند که .
.
.
.
.
.
.
.
.
1-به گونه ای گزینشی اطلاعات را درک کنند و تنها آن بخشی از اطلاعات را مشاهده کنند که خطاها و انحراف های قبلی آنان را تصدیق کند.
2- سرعت گذشت زمان را زیاد برآورد کرده ،بنابر این عجله دارند که کارها را سریع انجام دهند.
3- در رابطه به وجود بحران دیدگاهی کوتاه مدت پیدا می کنند و به مفاهیم بلند مدت توجهی نمی کنند.
4-پیچیدگی ها و اختلاف های جزئی را متوجه نمی شوند.
5-برای موفقیت در موقعیت های جاری به عادت های قدیم خود متوسل می شوند.
6- با توجه به وجود استرس کمتر می توانند برای حل مشکلات ،فکرهای خلاق و راه حل های منحصر به فرد ابداع کنند و.
.
.
.
عوامل استرس زا کدامند؟
1- عوامل استرس زای زمان.
(ازنظر نداشتن زمان کافی و از نظر نداشتن کنترل بر زمان خود) 2-عوامل استرس زای رویارویی ( که در اثر مراودات و ارتباطات بین فردی حاصل می شود) که این عامل از سوی پژوهشگران به عنوان کانون اغلب اختلاف های سازمانی شناخته شده است.
روابط سست و ضعیف با دیگران سطح بالایی از استرس را موجب می شود.
3- عوامل استرس زای موقعیتی (از محیط زندگی فرد و شرایط شخصی نشأت می گیرد) مانند ساعات طولانی کار،جدا بودن از همکاران،کوچک کردن یا سازماندهی مجدد.
4- عوامل استرس زای ناشی از انتظار(مانند انتظار نامطلوب و ترس) تصور رویدادهای نامطلوبی که تا کنون روی نداده اما ممکن است اتفاق بیفتد مثل نگرانی از بازنشستگی.
میزان آسیب پذیری افراد در مقابل عوامل استرس زا متفاوت است و به شرایط جسمانی،ویژگی های شخصیتی و سازو کار های حمایت اجتماعی بستگی دارد.
5نوع ساز و کار دفاعی در مقابل استرس پرخاشگری (مثل ضربه زدن به کامپیوتر) بازگشت به گذشته (این مکانیسم در واقع پذیرش یک واکنشی است که در گذشته موفقیت آمیز بوده است) سرکوبی یا واپس زنی (انکار یا فراموش نمودن منبع استرس) گریز (فرو رفتن افراد در وهم و بی توجهی و یا فراموش عمدی) تثبیت (پافشاری در یک واکنش بدون توجه به اثر بخشی آن) تذکر :اگر افراد نتوانند از این 5 ساز و کار برای غلبه بر استرس استفاده کنند ممکن است به تحلیل رفتگی (فرو ماندگی) که خطرناک ترین مرحله است وارد شوند که آسیبهای فیزیولوژیکی ،روانشناختی و آسیبهای بین فردی (مانند قطع رابطه با نزدیکان) را به دنبال خواهد داشت.
برای حذف هر کدام از عوامل استرس زا چه استراتژی به کار می بریم؟
مدیریت موثر زمان: 1-مهارت استفاده کارآمد ازاوقات روز 2-مهارت استفاده اثر بخش از زمان در بلند مدت حذف عوامل استرس زای زمان از دیدگاه کارایی (یعنی اتلاف وقت نداشته باشیم) استفاده ازگاه شمارها(فهرست های زمانی طبقه بندی شده) استفاده از طراحان و برنامه نویسان.
تدوین فهرست های انجام کار.
آموختن “نه” گفتن.
حذف عوامل استرس زای زمان از دیدگاه اثر بخشی (یعنی از وقت خود همانگونه استفاده کنیم که می خواهیم) صر


مطالب دیگر:
📝مقاله بررسی علم آمار📝مقاله بررسی كاربرد كدینگ در مخابرات📝دانلود پاورپوینت کامل ولایت فقیه📝مقاله بررسی پیامدهای جهانی شدن بازارهای مالی📝مقاله بررسی كنترل الكترونیكی موتور دیزل (EDC)📝مقاله بررسی گزیده ای از تحولات صنعت بیمه در ایران📝مقاله بررسی مجموعه قوانین بورس و اوراق بهادار📝مقاله بررسی مدلهای اقتصاد سنجی📝مقاله بررسی مفهوم بیكاری و اشتغال زایی📝مقاله بررسی مكتب تربیتی امام خمینی (ره)📝پاورپوینت ساختمانهای با مصالح بنایی📝مقاله بررسی منطق حاكم بر پروسه كنترل تأسیسات📝مقاله بررسی نقش پس اندازی بیمه در اقتصاد📝مقاله بررسی نقش دولت در اقتصاد📝مقاله تخمین مدل و استنتاج آماری بررسی ایستایی (ساكن بودن) سری های زمانی📝مقاله تعمیر تلویزیون (تیونرها)📝مقاله معرفی یك تابع مطلوبیت برای دستیابی به كیفیت Six sigma📝مقاله گذر بین مد پیوسته و ناپیوسته📝مقاله تولید انرژی تجدید پذیر خورشیدی📝پاورپوینت شکل شناسی (ریخت شناسی) شهری📝بررسی تأثیر فعالیت های عمرانی، اقتصادی اداره جهاد كشاورزی شهرستان كرج بر روند مهاجرت روستاییان📝مقاله اصول مدیریت و پرورش شترمرغ📝بررسی نحوه تشكیل آسفالت در مخزن و چگونگی برطرف كردن آن📝مقاله بررسی کمی و کیفی باریت و بنتونیت در صنعت حفاری بخصوص گل حفاری📝پاورپوینت معماری هایتک و اکوتک و بررسی معماران این سبک