لینک دانلود(پاورپوینت نور آینه عدسی به همراه فایل Word 49 اسلاید)

پاورپوینت نور آینه عدسی به همراه فایل Word 49 اسلاید|لینک دانلود|اُ اِچ|40105845|پاورپوینت نور آینه عدسی
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت نور آینه عدسی به همراه فایل Word 49 اسلاید را دنبال می کنید .

ماهیت ذر‌ه‌ای

اسحاق نیوتن (Isaac Newton) در کتاب خود در رساله‌ای درباره نور نوشت پرتوهای نور ذرات کوچکی هستند که از یک جسم نورانی نشر می‌شوند. احتمالاً اسحاق نیوتن نور را به این دلیل بصورت ذره در نظر گرفت که در محیطهای همگن به نظر می‌رسد در امتداد خط مستقیم منتشر می‌شوند که این امر را قانون می‌نامند و یکی از مثالهای خوب برای توضیح آن بوجود آمدن سایه است.

ماهیت موجی

همزمان با نیوتن، کریسیتان هویگنس (Christiaan Huygens) (1695-1629) طرفدار توضیح دیگری بود که در آن حرکت نور به صورت موجی است و از چشمه‌های نوری به تمام جهات پخش می‌شود به خاطر داشته باشید که هویگنس با بکار بردن امواج اصلی و موجکهای ثانوی قوانین بازتاب و شکست را تشریح کرد. حقایق دیگری که با تصور موجی بودن نور توجیه می‌شوند پدیده‌های تداخلی هستند مانند به وجود آمدن فریزهای روشن و تاریک در اثر بازتاب نور از لایه‌های نازک و یا پراش نور در اطراف مانع.

ماهیت الکترومغناطیس

بیشتر به خاطر نبوغ جیمز کلارک ماکسول (James Clerk Maxwell) (1879-1831) است که ما امروزه می‌دانیم نور نوعی انرژی الکترومغناطیسی است که معمولاً به عنوان امواج الکترومغناطیسی توصیف می‌شود. گسترده کامل امواج الکترومغناطیسی شامل: موج رادیویی ، تابش فرو سرخ ، نور مرئی از قرمز تا بنفش ، تابش فرابنفش ، اشعه ایکس و اشعه گاما می‌باشد.

ماهیت کوانتومی نور

طبق نظریه مکانیک کوانتومی نور، که در دو دهه اول قرن بیستم بوسیله پلانک و آلبرت انیشتین و بور برای اولین بار پیشنهاد شد، انرژی الکترومغناطیسی کوانتیده است، یعنی جذب یا نشر انرژی میدان الکترومغناطیسی به مقادیر گسسته‌ای به نام "فوتون" انجام می‌گیرد.

نظریه مکملی

نظریه جدید نور شامل اصولی از تعاریف نیوتون و هویگنس است. بنابراین گفته می‌شود که نور خاصیت دو گانه‌ای دارد، برخی از پدیده‌ها مثل تداخل و پراش خاصیت موجی آنرا نشان می‌دهد و برخی دیگر مانند پدیده فوتوالکتریک ، پدیده کامپتون و ... با خاصیت ذره‌ای نور قابل توضیح هستند.

تعریف واقعی نور چیست؟

تعریف دقیقی برای نور نداریم، جسم شناخته شده یا مدل مشخص که شبیه آن باشد وجود ندارد. ولی لازم نیست فهم هر چیز بر شباهت مبتنی باشد. نظریه الکترومغناطیسی و نظریه کوانتومی باهم ایجاد یک نظریه نامتناقض و بدون ابهام می‌کنند که تمام پدیده‌های نوری را می‌کنند. نظریه ماکسول درباره انتشار نور و بحث می‌کند در حالی که نظریه کوانتومی برهمکنش نور و ماده یا جذب و نشر آن را شرح می‌دهد ازآمیختن این دو نظریه ، نظریه جامعی که کوانتوم الکترودینامیک نام دارد، شکل می‌گیرد. چون نظریه‌های الکترومغناطیسی و کوانتومی علاوه بر پدیده‌های مربوط به تابش بسیاری از پدیده‌های دیگر را نیز تشریح می‌کنند منصفانه می‌توان فرض کرد که مشاهدات تجربی امروز را لااقل در قالب ریاضی جوابگو است. طبیعت نور کاملا شناخته شده است، اما باز هم این پرسش هست که واقعیت نور چیست؟


مطالب دیگر:
پروژه آمار معدل دانش آموزانپروژه بررسی آمار میزان برق مصرفی 35 خانوارپروژه آمار نظرسنجي تلفني از مردم درباره محرم وعزاداریپروژه بررسی علم آمار و احتمالپروژه آماری جمعیتتحقیق بررسی اصول مرتبط با شرح وظايف رياست جمهوريگزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در کافی نتگزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در بنیاد شهیدگزارش کارآموزی رشته مدیریت در شرکت ملی نفت جنوبگزارش کارآموزی رشته کامپیوترگزارش کار آموزی رشته حسابداری در موسسه آموزش عالی سورهبنر انواع خروس و مرغ های استان های مختلف در نقشه ایرانتحقیق ابراز احساسات در حیوانات (همراه با تصاویر)تحقیق آثار اجتماعی گناهان کبیرهتحقیق بررسی اثرات جنگ ایران و عراقتحقیق بررسی اختلالات یادگیری و راه های درمان در دانش آموزان ابتداییتحقیق بررسی تخلیه ید از املاک مشاعیتحقیق بررسی جعل اسنادتحقیق بررسی فقهی و حقوقی ، چالشهای تجارت الکترونیکتحقیق بررسی حقوق ثبت شرکت هاتحقیق سنگ های قیمتی انگشتر و ساخت رکاب انگشترگزارش کارآموزی رشته حسابداری در شرکت پیمانکاریتحقیق نقش ذیحساب در دستگاه های دولتی و بودجه سازمانهای دولتیگزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در سایت دانشگاهگزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در دفتر فرهنگی دانشگاه