لینک دانلود(پاورپوینت بیش فعالی در کودکان با متن Word 54 اسلاید)

پاورپوینت بیش فعالی در کودکان با متن Word 54 اسلاید|لینک دانلود|اُ اِچ|40105819|پاورپوینت بیش فعالی در کودکان
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت بیش فعالی در کودکان با متن Word 54 اسلاید را دنبال می کنید .

مقدمه

آمارها نشان می دهند كه بسیاری از بیماری های روحی هستند.البته بیشتر افرادی كه به بیماری های روحی و روانی دچار هستند از بیماری خود اطلاعی ندارند.

یكی از این بیماری ها بیش فعالی نام دارد كه البته بیشتر در دوران كودكی رایج است ودر نوجوانی وجوانی كمتر دیده می شود.

گاهی اوقات والدین این توانایی آن را ندارند كه این بیماری را تشخیص دهند،بنا بر این به مشكلاتی از جمله افت تحصیلی و ناتوانی كودك در تمركزرو به رو می شوند.

بیش فعالی دركودكان

امروزه‌ بسیاری‌ از مادران‌ و پدران‌ از شیطنت‌ بسیار زیاد كودكانشان‌ شكایت‌ دارند. آنها اظهار می ‌دارند كه‌ فرزندشان‌ مرتب‌ در حال‌ حركت‌ و فعالیت‌ است‌ و نوعی‌ حالت‌ بی‌ قراری‌ و ناآرامی‌ در او مشاهده‌ می ‌كنند. برخی‌ از این‌ والدین‌ از فقدان‌ تمركز حواس‌ و ضعف‌ درسی‌ كودك‌ نیز صحبت‌ می‌ كنند. آنها علت‌ این‌ فعالیت‌ بیش‌ از اندازه‌ را نمی ‌دانند و مرتب‌ فرزندشان‌ را مورد سرزنش‌ قرار می‌ دهند. این‌ كودكان‌ بعضاً مورد انتقاد وتنبیه‌ بسیار زیاد قرار می ‌گیرند. عده‌ای‌ از پدر و مادرها كنترل‌ خود را از دست‌ می ‌دهند و این‌ كودكان‌ را به‌ شدت‌ كتك‌ می‌ زنند یا آنها را تهدید می ‌كنند. در این‌ نوشتار پدیده‌ بیش ‌فعالی‌ در كودكان‌ توضیح‌ داده شده‌ و راه‌های‌ برخورد مناسب‌ با این‌ حالت‌ ارائه‌ شده است.

بیش ‌فعالی‌ كودكان‌

كودكان‌ بیش ‌فعال‌ - همانگونه‌ كه‌ از این‌ عنوان‌ برمی ‌آید- بسیار پرتحرك اند و نمی ‌توانند یک جا آرام‌ بنشینند. آنها اضافه‌ بر ناآرامی‌ بسیار زیاد، نوعی‌ اضطرار و اجبار برای‌ خرابكاری‌ نیز دارند. آنان‌ اشیا را می‌ شكنند یا پرتاب‌ می‌ كنند. همچنین‌ كنجكاوی‌ بسیار از خود نشان‌ می‌ دهند و نه‌ تنها اسباب‌ بازی‌هایشان‌ را خراب‌ می‌ كنند، بلكه‌ اشیاء و وسایل‌ منزل‌ را نیز دستكاری‌ و خراب‌ می‌ كنند. كارهای‌ خطرناك‌ را دوست‌ دارند و ابداً احساس‌ خطر نمی ‌كنند. بنابراین‌ رفتارهایی‌ بی ‌مهابا از آنها سرمی ‌زند. برخی‌ از بزرگسالان‌ آنها را افرادی‌ بی ‌باك‌ و شجاع‌ تصور می ‌كنند؛ در حالی‌ كه‌ این‌ رفتارهای‌ بی‌ مهابا نشانگر این‌ واقعیت‌ است‌ كه‌ احساس‌ خطر واقعی - كه‌ یك‌ احساس‌ طبیعی‌ است‌ و بایستی‌ در كودكان‌ وجود داشته‌ باشد - در این‌ بچه‌ ها وجود ندارد. بازی‌ های‌ خطرناك‌ - از جمله‌ بازی‌ با كبریت‌ - و علاقه‌ به‌ وسایلی‌ چون‌ كارد و چاقو نشانه‌ های‌ دیگری‌ از گرایش‌ها و رفتارهای‌ غیرطبیعی‌ این‌ بچه‌ هاست.

كودك‌ بیش ‌فعال‌ احساس‌ خطر نمی‌ كند

كودكان‌ بیش ‌فعال‌ در مورد كارها و اشیایی‌ كه‌ به‌ طور طبیعی‌ باید در برابر آنها احساس‌ خطر كنند، خطری‌ احساس‌ نمی‌كنند؛ و اختلالات‌ سلوك‌ در این‌ كودكان‌ بعضاً دیده‌ می‌ شود؛ مثلاً بعضی‌ از آنها رفتارهای‌ پرخاشگرانه‌ دارند یا برای‌ آسیب‌ رساندن‌ به‌ دیگران‌ آنان‌ را تهدید می‌ كنند. ممكن‌ است‌ به‌ حیوانات‌ نیز صدمه‌ بزنند. بعضی‌ دیگر در اعمالی‌ چون‌ سرقت‌ و تقلب‌ و به‌ طور كلی‌ كارهایی‌ كه‌ تخلف‌ از قوانین‌ و مقررات‌ محسوب‌ می‌ شود شركت‌ می‌ كنند.


مطالب دیگر:
🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق مهارت حل مسئله 53 صفحه🔑چارچوب نظری و پیشینه پژوهش مهارت حل مسئله🔑پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه مهارت حل مسئله🔑مراحل فرآیند حل مسئله و بررسی کاربرد آن🔑ماهیت مهارت حل مسئله و تشریح آن از دیدگاه های مختلف🔑تعاریف و مولفه های هوش معنوی از دیدگاه صاحب نظران🔑مقایسه و ارتباط هوش معنوی با هوشهای دیگر و بررسی شاخص های آن🔑هوش معنوی و ویژگی های روانشناختی آن🔑مولفه های هوش معنوی در دین اسلام و راهکارهای رشد و تقویت آن🔑جزوه سیستم های ساختمانی پیشرفته🔑پاورپوینت حسابداری دولتی - ضرورت تدوين استانداردهاي حسابداري و گزارشگري مالي بخش عمومي و چالشهاي فراروي آن🔑سیستم های ساختمانی پیشرفته دکتر محمود گلابچی🔑پاورپوینت حسابداری دولتی ضرورت تدوين استانداردهاي حسابداري و گزارشگري مالي بخش عمومي و چالشهاي فراروي آن🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق نظم و انضباط دانش آموزان🔑چارچوب نظری و پیشینه پژوهش نظم و انضباط دانش آموزان🔑فصل دوم پایان نامه نظم و انضباط دانش آموزان🔑تحقیق کامل در مورد نظم و انضباط دانش آموزان و بهبود آن🔑مبانی نظری و پیشینه تحقیق روابط جنسی زناشویی 78 صفحه🔑چارچوب نظری و پیشینه پژوهش روابط جنسی زناشویی🔑پیشینه تحقیق و مبانی نظری در مورد روابط جنسی زناشویی🔑پیشینه نظری و فصل دوم پایان نامه روابط جنسی زناشویی🔑پایان نامه در مورد روابط جنسی زناشویی🔑پایان نامه اهمیت روابط جنسی و تاثیر آن بر رضایت زناشویی🔑پایان نامه مشکلات روابط جنسی زناشویی زنان و مردان🔑پایان نامه روابط جنسی زناشویی و بررسی کامل فرآیند آن