لینک دانلود(پاورپوینت آماده: بررسی ویژگی های انواع توده ها و جبهه های هوا 17 اسلاید)

پاورپوینت آماده: بررسی ویژگی های انواع توده ها و جبهه های هوا 17 اسلاید|لینک دانلود|اُ اِچ|30018567|پاورپوینت آماده: بررسی ویژگی های انواع توده ها و جبهه های هوا 17 اسلاید
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت آماده: بررسی ویژگی های انواع توده ها و جبهه های هوا 17 اسلاید را دنبال می کنید .

فرمت فایل: پاورپوینتتعداد صفحات: 17
 • توده های هوا بیشترین نقش را در تولید نزولات جوی بعهده دارند.

 • Air mass یا توده هوا به حجم بسیار وسیعی از هوا گفته میشود که خصوصیات دمایی و رطوبتی آن در جهات افقی یکسان باشدبا وسعت افقی تا هزاران کیلومتر و وسعت عمودی تا ده کیلومترباشد .

 • توده های هوا در اثر مدتی ساکن ماندن در یک منطقه خواص دمای و رطوبتی آن منطقه را بخود میگیرند. بسته به اینکه Source Region توده هوا توده ها را به چند دسته تقسیم میکنند:

 • توده هوای

 • شمالگان A : از اقیانوس منجمد شمالی سرچشمه گرفته ، خیلی سرد است و بندرت به ایران میآید.

 • قطبی قاره ای cP: از خشکی های قطب شمال نشات گرفته اند

 • قطبی دریایی mP: سرد و مرطوب

 • تروپیک قاره ای cT: گرم و بسیار خشک از صحراهای شمال افریقا نشات میگیرد به سرعت رطوبت جذب میکند و تبدیل به mT میشود

 • حاره ای دریایی mT: دریایی گرمسیری، از مناطق گرمسیری اقیانوس ها سرچشمه میگیرد گرم و مرطوب

 • استوایی E: دما و رطوبت بالا • وقتی یک توده سرد و گرم بهم میرسند هوای سرد مانند تیغه  بولدوزر بزیر هوای گرمتر رانده میشود. جبهه یا منطقه گذار یا بینابینی ضخامت خاصی دارد . هرچه اختلاف دمای و فشار بین دو هوا بیشتر باشد منطقه گذار ضخامت کمتری دارد. در این منطقه ابر و بارندگی وجود دارد.  بارندگی : به خاطر بالارانده شدن بی در رو هوای گرم و مرطوب در اثر رانده شدن آن به بالای هوای سرد ایجاد میگردد.  فرض کنید دو توده هوای گرم و سرد توسط یک جبهه از هم جدا شده اند. آیا این جبهه گرم است یا سرد؟ جواب این است که تشخیص جبهه، به رفتار آن بستگی دارد. اگر جبهه در جهت هوای گرم جابه جا شود، جبهه سرد است و اگر در جهت هوای سرد جابه جا شود، جبهه گرم است. اما اگر توده های هوا در حرکت نباشند، جبهه به حالت سکون در می آید پس در واقع جبهه ساکن، جبهه ای است که در جهت افقی دارای حرکات بسیار کمی بوده و تقریباً اصطلاحی است که به مرز توده های هوای ساکن گفته می شود و بر روی نقشه های هواشناسی با ترکیبی از جبهه گرم و سرد نشان داده میشود.  جبهه بند آمده از ادغام جبهه های سرد و گرم تشکیل می شوند. اگر یک جبهه سرد از یک جبهه گرم پیشی گیرد، نتیجه کار یک جبهه بندآمده است. با نزدیک شده به جبهه بندآمده، سیستم ابر یا بارندگی حاصل از آن بسیار شبیه یک جبهه گرم است، زیرا تشکیل دنباله توده هوای گرم قبل از جبهه تغییری نکرده است. با گذر جبهه، ابرها و بارندگی متعاقب آن از نوع جبهه سرد خواهد بود.  در تقسیم بندی ابرها جمعا ۲۷ نوع ابر موجود است که از بین این ۲۷ نوع ٬ دو نوع آنها ابرهای CB (charley Brown) می باشند که خطرناک ترین ٬ عظیم ترین و در عین حال زیبا ترین ابرهای جهان می باشند .

  مطالب دیگر:
  📒پاورپوینت درباره مبانی سازماندهی📒تحقیق درباره خوردنيهاي حلال و حرام در قرآن📒پاورپوینت درباره مبانی مخابرات📒پاورپوینت درباره مخلوط گازها📒پاورپوینت درباره مديريت ريسك📒تحقیق درباره خوشنویسی دوره صفویه📒پاورپوینت درباره مديريت فناوري📒پاورپوینت درباره مديريت مشارکتی📒پاورپوینت درباره مرتب سازي سريع Quicksort📒پاورپوینت درباره مستند سازي نرم افزار📒تحقیق درباره دادیسم📒تحقیق درباره داربست📒پاورپوینت درباره مطالعه طيف اتمهايی که در قشر خارجی چندين الکترون دارند📒پاورپوینت درباره معرفی برندگان جوایز ترویج علم 1391📒پاورپوینت درباره معرفي مراحل اجراي استراتژي ها از طريق كارتهاي امتيازي متوازن📒پاورپوینت درباره مفاهیمی از توسعه(توسعه اقتصادی و اجتماعی)📒تحقیق درباره داستان اصحاب كهف📒پاورپوینت درباره مقاطع مخروطی📒پاورپوینت درباره مقایسه وظایف وتعهدات متصدی حمل ونقل در کنوانسیون روتردام و کنوانسیون هامبورگ📒پاورپوینت درباره ملاحظات هزينه درآمد مراكز رشد واحدهاي فناور📒پاورپوینت درباره منابع درآمدي يك رويداد ورزشي📒پاورپوینت درباره مهارتهاي رواني در وزنه برداري📒پاورپوینت درباره موتورهای پله ای📒پاورپوینت درباره نازایی و سقط مکرر📒پاورپوینت درباره نحوه برخورد با انواع مسمومیتها