لینک دانلود(پاورپوینت تاج محل 15 اسلاید)

پاورپوینت تاج محل 15 اسلاید|لینک دانلود|اُ اِچ|1989264|دانلود تاج محل 15 اسلاید,دانلود رایگان تاج محل 15 اسلاید,تحقیق تاج محل 15 اسلاید,مقاله تاج محل 15 اسلاید
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت تاج محل 15 اسلاید را دنبال می کنید .

تعداد اسلاید : 14 اسلاید

تاج محل(ممتاز محل) دختر اصف خان به نام ارجمند بانو بیگم با پسر جهانگیر موسوم به شاهزاده خرم (شاه جهان ) ازدواج کردگفته اند جهان همسرش را بسیار دوست داشت و در همه سفرها از جمله سفرهای جنگی نیز او را همراه خود میبرد.در راه جنگ با حاکم افغانی دکن ارجمند بانو دچار بیماری شدیدی می شود که امیدی به زنده بودنش نبوده شاه خود را به همسرش می رساند واز وی می خواهد هر چه در دل دارد بگوید و وی دو وصیت می کند 1) بعد از وی با کس دیگری ازدواج نکند 2) برای وی ارامگاهی جالب و کامل و عجیب و غریب بسازد تقسیم بندی عرصه های تا ج محل عرصه تجاری( چهارسو بازار) عرصه آرمانی وبهشت گونه (باغ) عرصه انتقالی ورابط (میدان جلو خان) Ref: .
سبک شناسی معماری ایرانی –پیر نیا)
تاریخ هنرمعماری ایران در دوره اسلامی-محمد یوسف کیانی
هنر ومعماری اسلامی ایران-لطیف ابوالقاسمی
عرصه نهایی وغایی(عمارت مزار) اصول طراحی تاج محل 1)اصل سلسله مراتب Ref: .
سبک شناسی معماری ایرانی –پیر نیا)
تاریخ هنرمعماری ایران در دوره اسلامی-محمد یوسف کیانی
هنر ومعماری اسلامی ایران-لطیف ابوالقاسمی
عرصه تجاری( چهارسو بازار) در جبهه جنوبی میدان جلو خانه فضایی مستطیل شکل وجود داشت که از دو راسته بازار متقاطع و چهار سرا (کاروانسرا) تشکیل شده است. این عرصه چهار دروازه ورودی در امتداد هر یک از چهار راسته بازار داشته است. عرصه انتقالی ورابط (میدان جلو خان)
) جلو خانه یا به اصطلاح رایج در ان زمان چوک خانه (میدان جلو خان) عرصه یا فضایی بود که غالبا در جلوی ورودی بسیاری از فضاهای معماری به ویزه بناهای بزرگ و عمومی ساخته میشد .جلو خان تاج محل عرصه ای مستطیل شکل است که دروازه با شکوه ورودی باغ و مزار در وسط جبهه متصل به باغ قرار دارد. عرصه آرمانی وبهشت گونه (باغ)
باغ عرصه ای کاملا مشخص و متمایز از عرصه ها دارد. فرم ان مربع شکل که یکی از شکلهای مهم و مقدس در فرهنگ طراحی معماری ایرانی است. عرصه باغ نیز با طرح چهار باغ که یکی از مهمترین الگوهای طراحی باغ ایرانی است ساخته شده است.بهترین و کاملترین شکل چهار باغ اجرا شده که عرصه ای مربع شکل ( یا به شکل مستطیل) توسط چهار معبر یا خیابان به چهار قسمت مربع مستطیل تقسیم میکند . هر یک از چهار مربع به دست امده نیزدوباره به چهار قسمت تقسیم میشود و این روند تا جای ممکن ادامه می یافت.عرصه باغ تاج محل در چهار مرحله به مربع های کوچکتر تقسیم شده است و فضای هر سطح را با درختان و گل های متنوع پوشانده بودند عرصه نهایی وغایی(عمارت مزار) عرصه مزار سطحی مستطیل شکل را در بر میگیرد که همه عناصر عرصه مزار در روی این کرسی است در وسط این کرسی یک کرسی دیگر برای بالاتربودن مزار ساخته شده است .ساختمان مزار با طرح هشت بهشت طراحی و ساخته شده است هشت بهشت یا هشت جنه نام نوعی طرح معماری است که بر اساس ان بطور معمول در وسط نقشه بنا یک فضای مرکزی غالبا گنبدی شکل وجود دارد که از مرکز ان چهار محور تقارن عبور میکند . دو محور تقارن متقاطع به شکل بعلاوه(+) که غالبا در امتداد ان ها و لبه های بیرونی بنا چهار ایوان یا پیشطاق بزرگ قرار دارند.

مطالب دیگر:
📌تحقیق درباره مقاله اي پيرامون آزادي در اسلام 📌تحقیق درباره خودشناسى و خداشناسى 📌تحقیق درباره عرفان📌پاورپوینت درباره تاریخچه بیهوشی📌پاورپوینت درباره تاملی در معجزات پیامبر اعظم صلی الله علیه واله وسلم📌پاورپوینت درباره تحليل الکتروفيزيولوژي سلول📌پاورپوینت درباره تعاريف و اصطلاحات معمول در مورد عکس📌پاورپوینت درباره تکنولوژی جراحی مغز📌پاورپوینت درباره تکنولوژیهای کاهش آلودگی هوا و گازهای گلخانه ای📌پاورپوینت درباره توربین گاز📌پاورپوینت درباره جریان‍های نوظهور معنویت‌گرا درایران📌پاورپوینت درباره جنگ احزاب📌پاورپوینت درباره جوشكاري در صنعت ساختمان📌تحقیق در مورد حقوق چيست؟ 📌تحقیق در مورد خبرگان در قانون اساسی📌تحقیق در مورد خربزه – هندوانه📌تحقیق در مورد خازن📌تحقیق در مورد فوتبال📌تحقیق در مورد شنا در اعماق دریا ها بدون اکسیژن📌تحقیق در مورد دايره هاي عدد نويز 📌تحقیق در مورد درامد📌تحقیق درباره اعتصاب 📌تحقیق در مورد دستگاه آبياری هوشمند گلدانها و گلخانه ها📌پکیج کامل جزوه + ویدئوهای درس دوم زبان یازدهم ( روشی سالم برای زندگی : a healthy lifestyle )📌دانلود پاورپوینت درباره جوندگان