لینک دانلود(پاورپوینت تاریخ شهر و شهرسازی در ایران 59 اسلاید)

پاورپوینت تاریخ شهر و شهرسازی در ایران 59 اسلاید|لینک دانلود|اُ اِچ|1975769|دانلود تاریخ شهر و شهرسازی در ایران 59 اسلاید,دانلود رایگان تاریخ شهر و شهرسازی در ایران 59 اسلاید,مقاله تاریخ شهر و شهرسازی در ایران 59 اسلاید
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت تاریخ شهر و شهرسازی در ایران 59 اسلاید را دنبال می کنید .

فرمت فایل : پاورپوینت


تعداد اسلاید : 59 اسلاید

استاد محترم :
سرکار خانم مهندس استادی


دانشجویان :
طاهره آخشینی
زهرا سادات طباطبائی
سیده الهام قریشی تاریخ شهر و شهرسازی در ایران دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد
دانشکده معماری و شهرسازی نگاه تطبیقی شهرهای ایران پیش از اسلام و شهرهای اروپائی هم دوره با آنها

پائیز 87 مقدمه
از زمان مهاجرت آریایی ها به ایران و شکل گیری تمدن ماد و بعد از آن تمدن های دیگر شهر ها به گونه هایی رشد پیدا کرده اند و هر یک دارای سبک های مخصوص به خود بوده اند . ما در این ارائه سعی بر این داریم تا علاوه بر شناسایی سبک های مختلف موجود در شهرهای ایران قبل از ظهور اسلام ، آنها را با سبک های مختلف هم دوره با آنها در اروپا مقایسه کنیم . لذا این تحقیق نگاهی تطبیقی بر سبک های شهرسازی ایران قبل از اسلام و هم دوره با آنها در اروپاست .

مدنيت دوران ماد، همواره با هگمتانه به ذهن مي آيد. اما واقعيت اين است كه طي هزاره سوم تا نيمه دوم هزاره نخست قبل از ميلاد سلسله هايي در شمال غربي فلات ايران رشد كرده بودند كه تفاوت هايي كلي با تمدن هاي شكل يافته در بين النهرين داشتند. شهرهاي مستحكم و كمتر شناخته شده اين سلسله ها در ايران غربي پراكنده بودند. مدنيت ماد بي ترديد يا بر بازمانده اين شهرها و يا در ستيز با آنان شكل گرفت. از همين رو شكل شهر مادي برگرفته از نمونه هاي مشابه آن در اورارتو و آشور و يا نزد اقوام آسيانيِ ساكن در مركز، غرب و شمال غربي فلات ايران، همچون مانناييان بود. در ميان سلسله هاي باستاني، شهرهاي مادي كمتر براي باستان شناسان شناخته شده است و اين بي ترديد به پراكندگي اندك با حوزه محدود پراكندگي آنان باز مي گردد و اين پراكندگي محدود ،خود نتيجه ناامني منطقه به دليل تهاجمات حكومت هاي مهاجم آشور و اروارتو بود. اين عامل البته در شكل گيري و صورت دژ- شهر بوده، و يا با حصار يا حصارهايي تودرتو احاطه مي شدند. تعداد حصارهاي يك شهر نشانگر بزرگي يا كوچكي شهر بود. شهر دوران ماد به دلايل گوناگون، از جمله كيهان شناسي ويژه دوران باستان، شكل رقومي زمين و البته امنيت ،عموماً بر فراز ارتفاعات طبيعي و يا مصنوعي بنا مي شدند. گاه مانند شهر خارخار،يك حصار و يا مانند شهر كيشه سو، چند حصار متحدالمركز شهر را دربر مي گرفت.
اين شهرها چنان كه هرتسفلد گفته است داراي نقشه اي ثابت با تفاوت هايي جزيي بودند. اين تفاوت ها ناشي از شرايط اقليمي ويژه شان بود. دژ شهرها به صورت يك زنجيره دفاعي برپا شده بود تا امكان ايجاد شهرهاي بزرگتري چون هگمتانه را در پشت خود فراهم كند. در واقع شهرهاي شاهي، مانند هگمتانه، دردوران مادها از گسترش اين دژ شهرها حاصل شدند، كه آنها نيز به نوبه خود مراكز نخستيني براي انباشت ثروت ، تمركز اقتدار سياسي و توسعه اجتماعي به شمار مي آمدند. هگمتانه اصلاً به معناي مكان جمع شدن بود و تصويري از اتحاد قبايل ماد و اتحاد سه جامعه ايلي، روستايي و شهري را مي نماياند.

مطالب دیگر:
🔥یکپارچه سازی دولت الکترونیک با محاسبات ابری🔥زیر ساخت های کسب و کار الکترونیک در ایران🔥معماری مدل گردان🔥پکیج کسب درآمد در منزل بدون سرمایه (شماره 1)🔥ثروت آفرینی با قدرت ذهن ناپلئون هیل🔥بررسی سلامت عمومی و خودکارآمدی در بین دانشجویان با عقاید مذهبی بالا و دانشجویان با عقاید مذهبی پایین🔥کتاب اصول و روش های طراحی شهری و فضاهای مسکونی در ایران(طراحی دسترسی1399)🔥سئو و بینه سازی سایت در یک ساعت ( نسخه یاقوت کبود )🔥سه راز بزرگ موفقیت🔥61ایده کسب درآمد از اینترنت🔥اکسس بزرگترین کتابخانه الکترونیکی فارسی🔥اموزش فلش گوشی🔥برنامه ریزی و طراحی کسب و کار اینترنتی🔥محافظت از انرژی چاکراها🔥دوره آموزشی راه اندازی کسب و کار اینترنتی🔥فیلم کارگاه دیجیتال مارکتینگ (30 قدم تا فروش آنلاین)🔥قرآن اول دبستان🔥آموزش کسب درآمد از بورس به روشی کاملا جدید با سود ماهانه بالا + بدون سرمایه اولیه🔥هاست رایگان، دامنه رایگان، لوگو رایگان، بنر رایگان و سایت مجانی تاسیس کنید!🔥آموزش کسب درآمد از برنامه نویسی اندروید🔥کسب درآمد از سایت پاپ آپ و پاپ باکس با استراتژی پایدار🔥آموزش راه اندازی سایت کلیکی با درآمد بسیار بالا استراتژی شروع و سودرسانی🔥اصول و استراتژی ویژه بازاریابی تلفنی + استراتژی ویژه 200% افزایش فروش🔥سورس 2000 بازی و 1000 نرم افزار اندرویدی🔥کسب درآمد بسیار نوین و آسان از سئوی سایت ها + آموزش کار و شروع