لینک دانلود(پاورپوینت من بنه هستم 42 اسلاید )

پاورپوینت من بنه هستم 42 اسلاید |لینک دانلود|اُ اِچ|1621181|پاورپوینت من بنه هستم 42 اسلاید ,من بنه هستم 42 اسلاید,دانلود پاورپوینت من بنه هستم 42 اسلاید ,من,بنه,هستم,42,اسلاید
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت من بنه هستم 42 اسلاید را دنبال می کنید .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل : .pptx ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 42 اسلاید

قسمتی از متن .pptx :

من بنه هستم

« بنه »

در فارسی اسم من بن و بنه می باشد و عده ای هم به آن پسته ی وحشی می گویند . انواع اقسام دارم . به میوه پیوندی من گلخک و به نوع ترش من بنشته می گویند ، و در شیراز ماس بندان آنرا با ماست مخلوط می کنند ، تا خوش بو و گوارا شود . در زبان ترکی به میوه من چاتلانغوش و چتلانغوچ می گویند که سابقا در تهران زیاد مصرف داشت . اعراب به میوه درخت من حب الخضراء لقب داده اند . گل درخت من قرمز است . در رنگرزی از آن استفاده می شود . پسته را به تنه ی من پیوند می زنند تا محصولی درشت و خندان بدست آورند ، و چنانچه مرا به درخت پسته پیوند کنند ، میوه ی من درشت شده و گلخنک نامیده می شود .

من میوه ی درخت سقز ( بنه ) هستم !

« بنه »

درخت من دیر خزان می کند و از تنه ی آن به طور طبیعی ، یا بادادن شکاف صمغی خارج می شود که به آن در فارسی سقز و در عربی بطم می گویند . در بلوچستان میوه درخت مرا کوبیده و با آن حلوا درست می کنند و معتقدند که بهترین مقوی اعصاب و شهوت است . در خوزستان و سایر استان های جنوبی ، دانه های میوه ی مرا در ظرفی پر از آب نگاهداری می کنند تا خشک نشود . درخت من در جنگلهای خشک فارس ، کرمان ، بلوچستان ، یزد ، لرستان ، کردستان و ارتفاعات الموت و کوه های پنجگانه می روید و از دوستان کبد و طحال است .

شهوت را زیاد می نمایم. زهکش کلیه و ریزکننده سنگها هستم ، اخلاط سینه و ریه را پاک می کنم ، خارج کننده اقسام کرم معده بوده و پیشاب را زیاد می نمایم . خون قاعده و بواسیر را که بسته شده باشد باز می کنم . بادشکن – ضد فلج و لغو بوده ، سرفه و خفقان را تسکین می دهم . مسکن درد کمر – درد پشت و درد قولنج هستم . میوه ی مرا جهت درمان غش و استسقاء تجویز کرده اند . مخلوط با بادام و شکر جهت چاق شدن بدن و باز شدن ادرار و با سرکه جهت سردرد و تنقیه جگر و گزیدن افعی و رتیل نافع می باشم . اگر میوه مرا داخل نان کنند ، از تخمیر آن در شکم جلوگیری می کنم و به هضم آن کمک می نمایم . زیاده روی در خوردن من باعث زخم شدن دهان و کم اشتهایی است . ضماد من درمان ورمها و زخمهای سخت است . مالیدن میوه کوبیده من بر پوست بدن باز کننده رنگ و نیکویی رخسار است و در صورتی که مدتی آن را بر محل ماه گرفتگی بمالند ، به تدریج رنگ آن را زایل می نمایم .مطالب دیگر:
📂عوام و خواص از منظرحضرت آیت لله خامنه ای مدظله العالی📂عوارض يا واکنش های جانبی📂عوارض دخانیات📂عنوان طرح پرورش شترمرغ📂عنوان طرح پرورش شتر مرغ📂عنوان سمینار ارائه شده Titr📂عنوان رويكرد تغييرات مهندسي جهت بهبود محصولات جاري📂عنوان درس صرف و نحو كاربردي 4📂عنوان بیمه اشخاص📂عنوان شاهکار معماری مدرن ” میلائو ”📂عمليات تحت فشار📂عملیات حرارتی📂عملیات بنایی ونظارت📂عملیات امبولانس 1📂علم هنر و علم مدیریت📂علم نانو در شیمی📂علم تمرين📂علم اطلاعات ؟📂علل عدم مراقبت دوران بارداری📂علل پرفوراسیون مری📂علفهاي هرز📂علف های هرز📂علایم📂علایم سرطان های دستگاه کلیه ومجاری ادرار📂علایم ایمنی