لینک دانلود(پاورپوینت مديريت 27 اسلاید )

پاورپوینت مديريت 27 اسلاید |لینک دانلود|اُ اِچ|1610383|پاورپوینت مدیریت 27 اسلاید ,مدیریت 27 اسلاید,دانلود پاورپوینت مدیریت 27 اسلاید ,مدیریت,27,اسلاید
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت مديريت 27 اسلاید را دنبال می کنید .

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل : .ppt ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد اسلاید : 27 اسلاید

قسمتی از متن .ppt :

عنوانمديريت

مقدمه

ظهورسازمانهای اجتماعی وگسترش روزافزون انها یکی از خصیصه های بارز تمدن بشری است .

وبه این ترتیب وبا توجه به عوامل گوناگون مکانی و زمانی و ویژگیها و نیازهای خاص هر جامعه هر روز بر تکامل و توسعه این سازمانها افزوده می شود .بدیهی است هر سازمان اجتماعی برای نیل به اهدافی طراحی شده و با توجه به ساختارش نیازمند نوعی مدیریت است . یکی از پیامدهای مهم در هم ریخته شدن نظام ارزشی غرب حاکم شدن مکتب اصالت نفع بر روند فعالیتهای اقتصادی و تولید است .معتقدین به این مکتب یک عمل را تا انجا درست قلمداد میکند. که برای فرد یا افرادی بیشترین خوشی و اسایش را به بوجود اورد به بیان دیگر ملاک درستی یک عمل نتایج ان است نه شیوه انجام ان عمل.

تعریف مدیریت

مدیریت فرایند به کارگیری مؤثرو کارآمد منابع مادی وانسانی در برنامه ریزی سازماندهی بسیج منابع وامکانات هدایت و کنترل است که برای دستیابی به اهداف سازمانی و بر اساس نظام ارزشی مورد قبول صورت می گیرد.

واقعا باید گفت ؛که در ابتدا انسانها درباره مدیریت چقدر میدانند؟دانش مدیریت تا چه حد علمی است و آیا مدیریت علم است یا هنر؟ بخشی از مدیریت را میتوان از طریق مدریت آموزش فرا گرفت و بخشی دیگررا ضمن کار باید آموخت در واقع بخشی را که با آموزش فرا گرفته می شود علم مدیریت است . و بخشی را که موجب به کار بستن اندوختها در شرایط گوناگون می شود هنر مدیریت می نامند. «به عبارتی دیگر سخن علم دانستن است و هنر توانستن .»

نظریه نقشهای مدیریتی

جدیدترین نظریه مدیریت نظریه نقشهای مدیری است اساس این نظریه این است که آنچه را مدیر انجام میدهد باید ملاحظه نمود و بر پایه چنین ملاحظاتی فعالیتها یا نقشهای مدیری را معین کرد . آدیزس (adizes ) با مطالعه مدیریت برای اداره موثرهر سازمان چهارنقش « مدیر تولید ـ اجرای ـ ابداعی و ترکیبی » را لازم میداند هر یک از این نقشهای مدیری با یکی از خرده سیستم و یک سیستم اجتماعی ارتباط دارد . زیرا هر نوع سازمانی خواه بازرگانی،صنعتی یا اداری یک سیستم اجتماعی است و بیشتر خرده سیستم های اجتماعی مرکب از خرده سیستم های به هم پیوسته زیادی هستند . که شامل خرده سیستم های انسانی ، اجتماعی ، اداری ، ساختاری ، اطلاعاتی ، تصمیم گیری و تکنولوژی اقتصادی است . ادریزس این چنین استدلال می کند که به طور کامل هر چهار نقش را ایفا کنند و هیچ گونه سبک مدیری غلط نداشته باشند اندکند زیرا چنین مدیری باید تکنسینی عالی ، رئیس ،مبتکر و نیز ترکیب کننده باشد. هر مدیری با توجه به نوع کار سطح سازمان و شرایط محیطی به درجاتی از مهارتها ی مدیری نیاز دارد . مدیریت به شکل یک هرم است که در پایین ان عالی ،در وسط میانی ، در بالا عملیاتی ؛مدیران عملیاتی ،این مدیران سرشان بسیارشلوغ است و مراجعه مکرر افراد موجب انقطاع کارشان می شود . و اغلب مجبورند برای نظارت در رفت وامد باشند و برای پرسنل خود ماموریتهای کاری خاص تعیین کنند وبا برنامه عملیاتی تفصیلی کوتاه مدت طرح ریزی کنند.مطالب دیگر:
📒طرح توجیهی بررسي شرکت فرآورده لبنی (کارآموزی حسابداری) 📒طرح کارآفرینی درباره زنان کارآفرین در طول تاریخ📒طرح کارآفرینی درباره سازمان بین المللی کار 📒گزارش کارآموزی درباره شركت معدني املاح ايران در آزمايشگاه واحد سولفات سديم 📒طرح توجیهی بررسي طرح احداث شركت ماكاروني 📒طرح توجیهی بررسی احداث گلخانه براي توليد محصولات گلخانه اي 📒طرح توجیهی بررسی احداث گلخانه فلزی پیچ و مهره ای تولید صیفی جات 📒طرح توجیهی بررسی احداث نهالستان📒طرح کارآفرینی درباره ایجاد مکانهای اطلاع رسانی 📒طرح توجیهی بررسی ايجاد مجتمع خدمات فناوري اطلاعات📒طرح توجیهی بررسی بسته‌بندي خرما📒طرح توجیهی بررسی پرواربندي جوجه شترمرغ📒طرح توجیهی بررسی پرورش دام 📒طرح توجیهی بررسی پرورش زنبور عسل📒طرح توجیهی بررسی پرورش شتر مرغ📒طرح توجیهی بررسی پرورش قارچ📒طرح کارآفرینی درباره کارآفرین و کارآفرینی در یک نگاه 📒تحقیق درباره کارآفرینی اقتصاد و جامعه📒طرح کارآفرینی درباره راه‎اندازي كارگاه ساخت ماشينهاي مرتبط با تزريق سيمان و استحكام خاك📒طرح کارآفرینی درباره الكـــل صنعتـــي مهر مـــراغـــه 📒طرح توجیهی بررسی پرورش گوساله در استان اردبيل 📒تحقیق درباره هوش هیجانی در کارآفرینی📒طرح کارآفرینی درباره پرورش ماهي 📒طرح توجیهی درباره تولیدی انواع نان (فانتزی وصنعتی) 📒طرح کارآفرینی درباره شرکت آجر ماشینی