لینک دانلود(پاورپوینت برج ایفل 23 اسلاید.PPT)

پاورپوینت برج ایفل 23 اسلاید.PPT|لینک دانلود|اُ اِچ|1027030|دانلود برج ایفل 23 اسلاید,PPT,تحقیق برج ایفل 23 اسلاید,PPT,مقاله برج ایفل 23 اسلاید,PPT,برج ایفل 23 اسلاید,PPT
در حال حاظر شما فایل با عنوان پاورپوینت برج ایفل 23 اسلاید.PPT را دنبال می کنید .

دسته بندی : پاورپوینت

نوع فایل: ppt _ pptx

( قابلیت ویرایش )

قسمتی از اسلاید متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 23 صفحه

به نام خدا موضوع : برج ایفل برج ایفل برج ایفل یکی از نمادهاي كشور فرانسه در پاریس است که در خیابان شام‌دو‌مارس واقع شده و ارتفاعی معادل 324 متر دارد.
این برج كه به خاطر سازنده‌اش (مهندس گوستاو ایفل) به اين نام شهرت یافته است، به عنوان بخشي از منظر شهري حاشيه‌ي رود سن، از سال 1991 در فهرست ميراث جهاني يونسكو ثبت شده است.
ماجراي ساخت برج در سال 1884 و هنگامي آغاز مي‌شود كه امیل نوگوییه و موریس کوچلن، دو مهندس اصلی کارخانة گوستاو ایفل، تصمیم می‌گیرند بنایی بلند، یک برج سيصد متری، بسازند.
آن‌ها معماری به نام استفان سووستر را خبر می‌کنند تا دربارة پروژه با او مشورت کنند.
پروژه ایفل واکنش‌های متفاوتی بر می‌انگیزد.
در 14 فوربه 1887، 300 تن از هنرمندان نامه اعتراض‌آميزي برای آلفاند، مدیر اجرائی پروژه ايفل، می‌نویسند که در میان آن‌ها چهره‌های چون گای دو موپاسان، امیل زولا، آلکساندر دومای پسر، شارل گرنیه و فرانسوآ کوپه نیز دیده می‌شود.
اين هنرمندان در عریضة خود، به نام فرانسه، تاریخ و هنرش، ساختن برج ب ‌مصرف و هیولاگونة ایفل را محکوم می‌کنند.
اما کسانی چون روسو و شاگال ایفل را می‌ستایند و در سال 1960 نيز رولان بارت در تحقیقات جامع و کامل خود در باب نشانه شناسی این برج را مورد مطالعه قرار می‌دهد.
اين هنرمندان در عریضة خود، به نام فرانسه، تاریخ و هنرش، ساختن برج ب ‌مصرف و هیولاگونة ایفل را محکوم می‌کنند.
اما کسانی چون روسو و شاگال ایفل را می‌ستایند و در سال 1960 نيز رولان بارت در تحقیقات جامع و کامل خود در باب نشانه شناسی این برج را مورد مطالعه قرار می‌دهد.
با وجود تمام واکنش‌های مثبت و منفی، ساخت برج ایفل آغاز می‌شود و ساختش دو سال و دو ماه و پنج روز به طول می‌انجامد و در نمایشگاه جهانی سال 1889 حضور می‌یابد.
خالق این بنا گوستاو ایفل ا ت که بیشترین شهرتش را مدیون ساخت سازه‌های بلند آهنی و مقاوم در برابر باد چون «مجسمة آزادی»، «پل دره گذر گارابیت» و «نیوگاتی پو (لهستان، 1879)» است.
در ساخت برج ایفل بیش از هجده هزار قطعة آهنی و دو ملیون پانصد هزار میخ پرچ به کار رفته و پنجاه مهندس و یک صد و سی و دو کارگر بر روی آن کار کرده‌اند.
این مهندسان تدابیر بسیاری اندیشیده‌اند تا نحوة خم کردن این میله‌های عمودی را بیابند و آن را به ارتفاع 324 متری‌اش برسانند به طوری که در برابر هیچ بادی نلرزد.
ایفل ا زمان ساختش تا امروز هجده بار رنگ شده، یعنی تقریباً هر هفت سال یک بار رنگ خورده است؛ نقاشی این بنا، به زعم سازنده‌اش، تمهیدی است برای حفظ ساختار آهنینش.
پس رنگ آن تاکنون بارها تغییر کرده است، در ابتدا قهوه‌ای- قرمز بوده، سپس زرد مایل به سرخ و حالا به رنگ برنز است.
در رنگ‌آمیزی برج، طیف‌های متفاوتی آزموده شده است تا همه‌چیز به چشم مخاطبی که از دور بنا را می‌بیند یک‌پارچه بیاید.
نفاشان زمانی نزدیک به یک سال را در پای این برج گذرانده‌اند و شصت پردة رنگ را آزموده‌اند تا به رنگ دلخواهشان رسیده‌اند.
آخرین باری که ایفل رنگ شد سال 2001 بود که کار نقاشی نوامبر همان سال آغاز و ژوئن 2003 تمام شد.
گوستاو ایفل در سال 1889 برج ایفل را تبدیل به یک لابرتوار علمی- تحقیقی کرد و وسایل بسیاری در

متن بالا فقط قسمتی از محتوی متن پاورپوینت میباشد،شما بعد از پرداخت آنلاین ، فایل را فورا دانلود نمایید

لطفا به نکات زیر در هنگام خرید دانلود پاورپوینت: توجه فرمایید.


دانلود فایل پرداخت آنلاینمطالب دیگر:
بررسی زندگی و ویژگی های موش ها و راه های مبارزه با موش هابررسی سازه ای مخازن مرتفع آببررسی وصيت نامه هاي اميرالمومنين علي عليه السلامبررسی زندگینامه و آثار فريدالدين عطار نيشابوريبررسی ديدگاه رشد عصبي در آموزش و يادگيريبررسی ظهور منجی و ايرانيان از دیدگاه امام خمینیبررسی ناهنجاريهاي ورزش بدمينتونبررسی متغيرهاي ساختار شناسي در جمعيت هاي متفاوت ميزبان Abacarus hystirix و دورفولوژيكي زنگار غلابررسی ويژگي های قرآن در نهج البلاغهبررسی عدم انطباق نيازهاي عملي و محتواي آموزشي رشته مهندسي برقبررسی شب قدر و ليلة القدر از دیدگاه علامه طباطبايى (رحمه الله)بررسی و آشنایی با مکتب اصالت توده ایبررسی زندگینامه امام حسن عسگری (ع)بررسی سیاست های مذهبی سلسله هخامنشیانبررسی دلایل و علل تهاجم غرب به فرهنگ حجاببررسی اصول و نحوه مصاحبه با کودکان دارای اختلالات فراگیر رشدبررسی اجزای مختلف روش آبياري قطره ايبررسی نقش و جایگاه همسران در تحكيم نظام خانوادهبررسی جایگاه شاهد و شهادت در حقوق جزایی ایرانبررسي چگونگي توليد باران اسيدي و آثار مخرب آنبررسی عدالت از ديدگاه مولاي متقياننگاهي گذرابه عالم (ذر) موطن عهد وميثاق آدمياننمونه فرم آماده قرارداد گشتهای خارج از کشوربررسی ویژگی ها و کاربرد بتن های كفي یا فومی (Foam Concrete)بررسی تاریخچه و انواع روش های سنتز آسپرين